muzyka, aplikacje muzyczne, odtwarzanie muzyki, Ekantor.pl
27 sierpnia 2018,  08:55

Muzyka w telefonie – top 10 aplikacji na Androida, które pozwolą się nią cieszyć

3.5/5 (2)

Dostęp do muzyki jest obecnie powszechny a w wielu wypadkach również darmowy. Zobacz, jak z niego skorzystać na swoim smartfonie oraz co jeszcze oferują najnowsze aplikacje.

Muzyka poważna, jazz a może mocniejsze brzmienia? Niezależnie od gatunku każdy obecnie może cieszyć się ulubioną muzyką. Wystarczy zainstalować kilka przydatnych aplikacji a Twój telefon zmieni się w prawdziwą audiotekę.

cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_500_eur_blog_finansowy

Muzyka online

SoundCloud

Cena: darmowa/9,99$ za miesiąc

To typowa aplikacja streamingowa – pozwala słuchać muzyki bezpośrednio z sieci. Wystarczy określić swój gust muzyczny, podać przykładowy utwór albo chociaż nastrój, a program podpowie podobne utwory. W bazie SoundCloud jest ponad 125 milionów kawałków więc każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.

SoundCloud, aplikacja, aplikacje muzyczne, aplikacje Android, muzyka, muzyka w telefonie, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Spotify

Cena: darmowa/19,99 zł za miesiąc

Aplikacja działająca na tej samej zasadzie co SoundCloud – określasz gatunek muzyczny lub nastrój a program dobiera podobne brzmienia. Można tworzyć własne playlisty, usuwać niechciane utwory i odkrywać płyty mniej znanych wykonawców. Mocną stroną Spotify jest wieloplatformowość – swoich list można używać zarówno na smartfonie jak i laptopie, amplitunerze z funkcją streamingu czy mądrym telewizorze.

Spotify, aplikacja muzyczna, aplikacja, android, muzyka, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Amazon Music

Cena: darmowa/7,99$ za miesiąc

Obsługuje streaming na podobnej zasadzie co SoundCloud czy Spotify. Wyróżnia się jednak nieco tańszą subskrypcją konta premium w stosunku do konkurentów, obsługą komend głosowych (co docenią wszyscy kierowcy) jak również możliwością pobierania wybranych albumów do słuchania poza dostępem do sieci.

Amazon Music, aplikacje, aplikacja muzyczna, odtwarzanie muzyki na telefonie, smartfon, android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

YouTube

Cena: darmowa/9,99$ za miesiąc

Tego serwisu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Aplikacja YouTube, jak większość produktów od Google, jest dopracowana a baza utworów – wręcz imponująca. Do tego aplikacja umożliwia nie tylko słuchanie muzyki, ale też odtwarzanie umieszczanych w serwisie filmów.

Youtube aplikacja, muzyka, muzyka w telefonie, aplikacje muzyczne, Android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Odtwarzacze muzyczne na telefon

Pulsar Music Player

Cena: darmowa/9,99 zł

Jeżeli Twój domyślny odtwarzacz muzyki nie spełnia oczekiwań – sięgnij po Pulsar. To prosty i intuicyjny player automatycznie pobierający okładki słuchanych albumów i umożliwiający wygodne zarządzanie muzyką w pamięci telefonu. Ładuje się błyskawicznie, posiada tylko najważniejsze funkcje a reklamy nie przeszkadzają w wygodnym korzystaniu.

Pulsar Music Player, aplikacje, aplikacja na telefon, aplikacja na Android, odtwarzanie muzyki, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Aimp

Cena: darmowa

Dla poważniejszych melomanów powstała androidowa aplikacja jednego z lepszych playerów znanych użytkownikom PC. Aimp nie tylko odtwarza pliki ale również pozwala zarządzać bibliotekami albumów, układać playlisty i ustawiać barwę dźwięku. Jeżeli przykładowo planujesz, przed wejściem na jedne z koncertów z serii CORNO – Brass Music Festival, wysłuchać kompozycję Paula Dukasa “Vilanelle”, zapisaną w bezstratnym formacie FLAC – Aim nada się do tego znakomicie.

Aimp, odtwarzacz muzyki na telefon, muzyka w telefonie, aplikacje muzyczne, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Dodatkowe narzędzia – aplikacje muzyczne na telefon

Shazam

Cena: darmowa

Podoba Ci się kawałek, który leci w radiu ale nie wiesz kto go wykonuje? Uruchom Shazam i jednym kliknięciem dowiedz się wszystkiego – od nazwy wykonawcy po tekst piosenki. To nie wszystko – dzięki tej aplikacji z łatwością sprawdzisz aktualne nowości fonograficzne a ciekawe utwory dodasz do swoich list na YouTube i Spotify.

Shazam, aplikacje, rozpoznawanie muzyki, aplikacja muzyczna, Android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Edytor Muzyki

Cena: darmowa/16,99 zł za element

Jeżeli samo słuchanie muzyki to dla Ciebie za mało – może czas się wziąć za własne dźwiękowe kreacje? Edytor muzyki pozwala przycinać, łączyć i miksować ze sobą wybrane utwory, ustawiać jako dźwięki telefonu albo dzielić się nimi ze znajomymi. A to wszystko z intuicyjną obsługą i przejrzystym interfejsem użytkownika.

Edytor Muzyki, aplikacja na telefon, aplikacja Android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Note Recognition

Cena: 12,99 zł

Kolejne narzędzie dla tych, którzy nie ograniczają się wyłącznie do słuchania muzyki. Note Recognition pozwala przetworzyć dźwięki w gotową partyturę. Najlepiej sprawdza się do analizy pojedynczych instrumentów i głosów, ale radzi sobie równie dobrze z niewielkimi zespołami.

Note Recognition, aplikacja, muzyka, edycja muzyki, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Maestro – Music Composer

Cena: darmowa

Mając partyturę można przystąpić do samodzielnego komponowania muzyki. Do tego sprawdzi się Maestroaplikacja dla wszystkich miłośników tradycyjnego tworzenia utworów. Skomponuj, przesłuchaj i zapisz a następnie podziel się ze znajomymi albo ustaw jako dzwonek telefonu!

Maestro - Music Composerm, komponowanie muzyki, muzyka w telefonie, aplikacje muzyczne na telefon, Ekantor.pl,
Źródło: play.google.com

 

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *