komentarz walutowy, Patryk Dudek, wymiana walut, Ekantor.pl
21 marca 2018,  15:21

Komentarz walutowy Patryka Dudka

5/5 (2)

Wiemy jak wiele korzyści może płynąć ze świadomej wymiany walut i chcemy, by również nasi czytelnicy mogli się o tym przekonać. Dlatego niemal z zegarkiem w ręku (tak naprawdę wisi on na ścianie) pilnujemy, by każdego dnia przedstawić wam najważniejsze wiadomości z rynku finansów w postaci komentarza walutowego. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ich czytanie jest równie przyjemne, co czytanie informacji o odwołanym meczu.  I właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla Was niespodziankę!

W każdą środę, przez najbliższe tygodnie, w rolę naszego analityka wcielać się będą osoby znane i lubiane. Nie możecie się doczekać? To dobrze! Bo pierwszy komentarz mamy dla was już dziś!

Oto rynek walutowy jakiego nie znacie. Widziany oczami Patryka Dudka. Nasz wicemistrz świata najwidoczniej pozazdrościł swojemu koledze z drużyny Piotrowi Protasiewiczowi, który jako analityk miał okazję sprawdzić się w ubiegłym roku. Zobacz jak mu poszło.

A teraz już czas podnieść taśmę!

Patryk Dudek, Ekantor.pl, komentarz walutowy, wymiana walut

Czy czeka nas wielki powrót? Dziś ważny mecz

Komentarz walutowy 21/03/2018

Siemanko! Na ten dzień czekali wszyscy! Dzisiejsze spotkanie może doprowadzić do mocnych zmian w tabeli walutowej. Na chwilę obecną euro próbuje odrobić część strat, ale to dolar może okazać się zwycięzcą zawodów. Punkty pogubiła natomiast polska waluta, która zaspała niemal każdy start. Biorąc pod uwagę formę tego zawodnika nie można wykluczyć, że złoty zaliczy dziś bandę.

Zapowiada się powrót do formy dolara?

Początek spotkania w głównej parze walutowej przebiega dość spokojnie. Euro ukradło start dolarowi, co pozwoliło przywieźć kilka dodatkowych punktów. Największe emocje wciąż jednak przed nami. Planowane zmiany w polityce amerykańskiego klubu (czyt. Rezerwa Federalna) mogą dać dodatkową motywację dolarowi i ostatnie okrążenia będą wówczas przebiegać pod dyktando tego zawodnika. Na chwilę obecną w parku maszyn zawodnicy przygotowują się do kolejnego biegu, a punkty rozkładają się następująco – EUR/USD 1,22.

EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty, wykres
Wykres dnia
Źródło: bankier.pl
EUR, USD, euro, dolar
Wykres tygodnia
Źródło: bankier.pl

Złoty ma coraz więcej problemów

Bardzo trudny początek spotkania dla złotego. Euro wyskoczyło spod taśmy niczym Zengota, co zwiększyło dystans pomiędzy EUR/PLN. Po pokonaniu pierwszego okrążenia polska waluta podjęła jeszcze walkę. Widać jednak, że dzisiejszy tor nie został przygotowany pod tego zawodnika. Euro czeka jeszcze na biegi nominowane, w których zmierzy się z dolarami. To one przesądzą o ostatecznym wyniku zawodów. Sytuacja punktowa pokazuje kurs 4,23.

EUR, PLN, euro, złoty
Wykres dnia
Źródło: bankier.pl
EUR, PLN, euro, złoty
Wykres tygodnia
Źródło: bankier.pl

Kto zaliczy dziś bandę?

Słabe strony złotego uwidoczniły się również w parze z dolarem. PLN po pierwszym okrążeniu zakopał się i stracił na prędkości. Sytuację wykorzystał dolar, który wyminął rywala na prostej. W mojej ocenie jeżeli amerykański klub zdecyduje się dziś wykorzystać rezerwę taktyczną, to złoty nie załapie się nawet na szprycę. Niewykluczone jednak, że zawodnik wcześniej zaliczy już bandę. Dolar na koncie ma obecnie 3,44 PLN.

USD, PLN, dolar, złoty
Wykres dnia
Źródło: bankier.pl
USD, PLN, dolar, złoty
Wykres tygodnia
Źródło: bankier.pl

Frank może zrobić świecę

Złoty nie jest sobie dziś w stanie poradzić nawet podczas startu ze szwajcarskim rywalem. CHF podobnie jak USD doskonale czuje się na twardym torze przygotowanym przez amerykański klub – w przeciwieństwie do PLN. Nadzieją dla polskiego zawodnika może okazać się brawurowa jazda szwajcara. Frankowi zdarza się bowiem postawić świecę i jeżeli na czas nie zapanuje nad maszyną – złoty będzie miał szansę ukraść jeden ze startów. Wątpię jednak by udało mu sią ją wykorzystąć. Pozycja CHF/PLN to 3,62.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty
Wykres dnia
Źródło: bankier.pl
CHF, PLN, frank, złoty
Wykres tygodnia
Źródło: bankier.pl

Funt wygrał pod taśmą

Zaskakującą formę pokazuje dziś funt. Bardzo dobry start w wykonaniu Brytyjczyka wysunął go na pozycję lidera i sprawił, że złoty nawet nie podjął się próby dogonienia na dystansie. A przecież zawodnik z Wysp wciąż mierzy się z własnymi słabościami. Niebawem minie rok od momentu, gdy oficjalnie poinformowano o zerwaniu umowy łączącej go z europejskim klubem (czyt. Brexit), co znacząco zmieniło nastawienie nie tylko kibiców, ale też sponsorów. Funt obecnie zajmuje pozycję 4,84 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty
Wykres dnia
Źródło: bankier.pl
GBP, PLN, funt, złoty
Wykres tygodnia
Źródło: bankier.pl

cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_500_eur_blog_finansowy


Dlaczego ci o tym wszystkim mówię?

Bo chcę abyś podejmował szybkie i świadome decyzje, nie narażając się na niepotrzebne ryzyko – zupełnie jak na torze 😉 A teraz zobacz, ile możesz zyskać wymieniając w Ekantor.pl

Twój cel: wakacyjny wyjazd
Wartość wymiany: 1300 euro
Oszczędność z Ekantor.pl: 269,62 zł

Twoja korzyść: karnet na mecze żużlowe ulubionego klubu

kalkulator walut, przelicznik walut, wymiana walut, Ekantor.pl

Twój cel: wymiana zarobionych w Wielkiej Brytanii funtów na złote
Wartość wymiany: 1250 GBP
Oszczędność z Ekantor.pl:  312,75 złotych

Twoja korzyść: po dwóch transakcjach kupisz bilet na Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, które odbędzie się 21 lipca 2018 roku! I to na takim sektorze, z którego z pewnością usłyszę Twój doping

kalkulator walut, przelicznik walut, wymiana walut, Ekantor.pl

Twój cel: Apple iPhone 7
Wartość wymiany: 102,82 USD
Oszczędność z Ekantor.pl: 99,88 złotych

Twoja korzyść: koszulka DuZers Team 2018. Zdradzę, że świetnie będzie wyglądać na pierwszym selfie. Możesz kupić ją na przykład tutaj 😉

kalkulator walut, przelicznik walut, wymiana walut, Ekantor.pl

I to by było na tyle. Mam nadzieję, że się podobało. A jeżeli jednak nie, to przynajmniej jesteście o krok bliżej do świadomej wymiany walut. Powodzenia! Widzimy się już w 24 marca w Toruniu na pierwszej rundzie cyklu Speedway Best Pairs.

Patryk Dudek

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *