KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Praca Wielka Brytania

35 tys. rocznie – czy Wielka Brytania wprowadzi kryterium dochodowe dla Polaków?

W okolicach maja-czerwca mają się rozpocząć negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W trakcie nich będzie się ważył los Polaków na Wyspach oraz ich rodzin pozostających w kraju. Ostatnie Read more
blog, płatność, wymiana walut, karta walutowa, karta wielowalutowa, Ekantor.pl

Karta debetowa, walutowa, wielowalutowa- czym płacić w podróży, by nie przepłacić?

Porównywanie ofert wakacyjnych potrafi przyprawić o zawrót głowy, a przecież to dopiero początek dylematów, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Jednym z nich jest wybranie takiego środka płatności, który będzie nie Read more

Kto wygra mecz? (komentarz walutowy 24.04.2017)


AUTORMŁODSZY ANALITYK WALUTOWY
Piotr Protasiewicz
Jednodniowy analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Świat finansów przemierza szerokim łukiem. Swoje prognozy przygotowuje odważnie, ale nie chce brać odpowiedzialności za analizy, które jak sam mówi “jadą po bandzie”. Jego pasja do ekonomii narodziła się niespodziewanie i równie niespodziewany okazuje się sposób w jaki reaguje on na sygnały z rynku Forex. Na co dzień kapitan Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra.

Dziś nie zabrakło emocji. EUR/USD wystrzelił spod taśmy i pokonał ustanowiony kilka dni temu rekord. Złoty, mimo problemów z pokonaniem drugiego łuku, ostatecznie wyszedł na prostą. Z trudnościami zmierzył się również funt, który przywalił w bandę i nie wrócił już na tor w tej samej formie. A wszystko to za sprawą niedzielnych wyborów we Francji.

 

Najważniejszy mecz sezonu

Od piątku kibice próbowali prognozować, jaka pogoda będzie w trakcie niedzielnego meczu we Francji. Było to bowiem jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie. Tuż przed metą szprycą oberwali François Fillon i Jean-Luc Mélenchon, w związku z czym podczas rewanżu zaplanowanego na 7. maja spotka się dwójka kandydatów – Emmanuel Macron i Marine Le Pen. Zwycięstwo w pierwszym meczu centrowego kandydata poprawiło nastroje na europejskich trybunach i sprawiło, że kurs EUR/USD wystrzelił spod taśmy sięgając wartości 1,08.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Walka na torze

Emocje udzieliły się również na torze EUR/PLN. Złoty zacięcie próbował wywalczyć lepszą pozycję, ale na moment stracił panowanie nad kursem, co pozwoliło euro uzyskać przewagę. Polska waluta okazała się jednak równie wytrwała, co Patryk Dudek w trakcie sobotniego meczu z Toruniem. Podobnie, jak wychowanek zielonogórskiego klubu w 7. biegu, złoty wchodząc z łuku zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie wyszedł na pozycję lidera, wywołując tym samym euforię wśród kibiców zebranych na stadionie.  Kurs euro spadł w tabeli do średniej wartości 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar zostaje w tyle

“Poszedł jak Huszcza” – tak w skrócie można opisać to, co działo się w parze USD/PLN. Greg Hancock zapewne z niedowierzaniem obserwował sytuację na torze rodzimej waluty. Choć plotki w świecie finansowym nie są mile widziane, to po parku maszyn rozeszła się wieść, że w trakcie meczu przy W69 nerwowo sprawdzał on zawartość swojego portfela. Niedościgniony w ostatnim czasie dolar zaliczył bowiem bandę, a europejscy kibice dopingujący EUR, dodali sił również złotemu. W wyniku czego dziś średni kurs dolara osiągnął 3,90 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Tańczymy labado, labado, labado

Spadek w tabeli franka szwajcarskiego wywołał entuzjazm wśród lokalnych kibiców. W związku z czym dziś można było zobaczyć prawdziwe labado w wykonaniu CHF/PLN. I choć na torze nie zabrakło potknięć, a frank zdołał na chwilę przejąć prowadzenie, to jednak zwycięsko na metę dojechał złoty. Radość z dobrze rozegranego meczu była tym większa, ponieważ przywróciła wiarę w pozycję PLN w walutowej ekstralidze. Natomiast frank będzie musiał dziś zadowolić się średnim kursem 3,92 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF, PLN, frank, złotym

Źródło: bankier.pl

Zmiana lidera

Niedościgniony niczym Jason Doyle w ostatnim meczu z Aniołami! Tak mógłbym opisać kondycję funta tuż przed weekendem – jego kurs sięgał wartości 5,12! Niepewne warunki pogodowe, a także twarda nawierzchnia “hard Brexit” przygotowywana przez Theresę May najwidoczniej nie przeszkodziły GBP w odkręceniu manetki. Dobra passa nie trwała jednak długo. W piątek funt zderzył się z bandą i nie zdołał powrócić na tor w tej samej formie. Dziś średni kurs tej waluty sięgnął 5,00 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Uff to już koniec. Przypominam również, że komentarz walutowy stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora 😉 A jeżeli chcielibyście więcej to… jeszcze się muszę zastanowić.


cele informacyjne komentarz walutowy

24.04.2017 15:00
Autor: Piotr Protasiewicz Młodszy analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000