Losowe wpisy

Podróże śladami literatury

Podróż śladami bohaterów powieści Zafóna, Browna i Larssona

Początek jesieni to doskonały czas na odbywanie podróży. Zwłaszcza tych literackich. A w tym roku będzie w czym wybierać. Niebawem na półki księgarni trafią kontynuacje bestsellerowych powieści Carlosa Ruiza Zafóna, Read more

Czy rola dolara się zmieni?

Czy dolary nadal będą walutą rezerwową? Na to pytanie finansiści z wielu krajów próbują odpowiedzieć od kilku lat. Wobec eskalacji konfliktu zbrojnego na Ukrainie zostały przyspieszone działania, które mają na Read more

Konto walutowe w PKO BP? Co warto wiedzieć przed założeniem?


Największy polski bank inwestuje od 2011 roku w tworzenie nowego, przyjaznego wizerunku. Jest więc Szymon Majewski w wielu odsłonach, są konta za zero złotych i tanie kredyty. Sprawdźmy, czy w kwestii konta walutowego PKO BP również idzie z duchem czasu.

 

Pożyczki, kredyty i konta osobiste to flagowe produkty omawianego banku. Konta walutowe uzupełniają jedynie ofertę i skierowane są do osób pracujących za granicą lub spłacających kredyt w obcej walucie. Samo otwarcie rachunku walutowego jest bardzo proste – możemy tego dokonać w placówce lub przez internet, logując się do serwisu iPKO. Szczegóły rachunku walutowego przedstawia poniższe zestawienie.

 

Konto walutowe w banku PKO BP (dane aktualne na 08.2017)
Prowadzenie konta 0 zł przy posiadaniu aktywnej karty walutowej. W przeciwnym wypadku 6,90 zł/miesiac
Dostępne waluty EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK lub SEK
Płatnicza karta walutowa Tak, w EUR, USD, GBP
Opłaty i prowizje
Przelewy na rachunki w PKO BP 0 zł
Przelewy na rachunki w innym banku 6 zł w oddziale, 1 zł przez internet
Powiadomienia sms o zdarzeniach na koncie 0,15 – 0,20 gr za sms
Opłaty za kartę walutową
Roczna opłata za kartę walutową 6,00 EUR/8,00 USD/5,00 GBP w zależności od waluty rachunku
Wypłata gotówki w bankomacie 1,50 zł

 

Kursy walut PKO BP

Przed założeniem konta warto zwrócić uwagę na tabelę kursów walut. Dane z dnia 22.08.2017, godzina 8.58.

 

Kupno Sprzedaż
Kurs EUR PKO BP 4.1468 4.4032
Kurs USD PKO BP 3.5163 3.7338
Kurs GBP PKO BP 4.5273 4.8073

 

Niezależnie od tego, jaki kurs walut w PKO BP wybierzemy, wysokość spreadów dla EUR, USD, GBP i CHF jest taka sama i wynosi 6%.

Koszty związane z wymianą walut można obniżyć z pomocą Ekantor.pl. Chcąc sprawdzić, ile w ten sposób można zaoszczędzić, wystarczy skorzystać z naszego przelicznika walut.

kalkulator walut Ekantor.pl

Podsumowanie

Przed założeniem konta walutowego warto szczegółowo sprawdzić warunki jego prowadzenia i porównać je z innymi, dostępnymi na rynku. Kursy walut PKO można łatwo zestawić z oferowanymi przez pozostałe banki lub kantory internetowe. Ważne też, żeby wybrać taką ofertę, która będzie nam zwyczajnie najbardziej odpowiadać.

 


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

25.08.2017 10:35
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000