black friday, czarny piątek, promocje, wyprzedaż, wymiana walut, Ekantor.pl
9 listopada 2018,  09:21

Black Friday – najlepsze promocje

4.6/5 (5)

Dzikie tłumy koczujące przed wejściem do sklepu, ludzie walczący w kolejkach i wyrywający sobie co ciekawsze produkty – to nie nadchodzący scenariusz postapo tylko coroczny efekt promocji z okazji Czarnego Piątku. A jest o co walczyć, bo coraz więcej sieci handlowych funduje klientom tego typu rozrywki.

Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, jak zwykle zresztą. Black Friday, początkowo nie miał w sobie zbyt wiele z komercyjnej fety, jaką stanowi obecnie. Ba, nawet określenie “czarny” zmieniło nieco znaczenie.

cta_cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_10%taniej_niż wbanku_blog_finansowy

Skąd się wziął Black Friday?

Czarny Piątek to pierwszy piątek po amerykańskim Dniu Dziękczynienia. Jego geneza nie jest jasna, podobnie jak wielu innych “świąt nabytych” w ostatnim czasie. Przyjmuje się, że powstał w wyniku działań patronackich wielkich sieci handlowych w USA na początku XX wieku. Z okazji Dnia Dziękczynienia zaczęto urządzać wystawne parady, które sponsorowane były przez ogólnokrajowe sklepy albo domy handlowe. Dla nich parada stanowiła doskonałą okazję do reklamy. Żeby wykorzystać zdobytą popularność i jeszcze bardziej zachęcić klientów do zakupów, sieci handlowe zaczęły organizować wielkie wyprzedaże tuż po święce. Tym samym Black Friday stał się zwyczajowym otwarciem sezonu handlowego, trwającego do 24 grudnia.

A dlaczego black? Ponoć nazwę tę nadał świętu Departament Policji Miasta Filadelfia na określenie chaosu jaki zaczął panować na ulicach po uruchomieniu pierwszych wyprzedaży. Setki wypadków, stłuczek i kradzieży musiały naprawdę dać się funkcjonariuszom we znaki, skoro ich określenie nadal jest używane.

Gdzie szukać okazji na Black Friday?

Tradycyjnie i z wielkim hukiem Czarny Piątek obchodzony jest w wielkich sklepach internetowych. Aliexpress oferuje rabaty nawet do 50% na wyposażenie wnętrz, elektronikę użytkową, AGD i smartfony. Ponad 2 miliony produktów będzie wtedy w promocyjnych cenach, a kupony rabatowe i darmowe przesyłki popłyną szerokim strumieniem.

Sprawdź również: Zakupy z Aliexpress – krok po kroku

Amazon dotrzyma kroku azjatyckiemu gigantowi. Po pierwsze – proponuje darmową dostawę aż do Wigilii. Po drugie, specjalnie na Black Friday ponad milion produktów będzie nie tylko tańszych, ale powiązanych w super korzystne paczki łączone. Ponadto użytkownicy Amazon Prime dostaną wcześniejszy dostęp do ponad 30 tys. znakomitych promocji, specjalnie dla nich.

Aż nie wiadomo w czym wybierać z okazji Czarnego Piątku na półkach sklepów Apple. Najnowszy iPhone XS oraz XS Max tańszy nawet o 250$? Pieniądze same wyskakują z portfela…

Wyprzedaży nie zabraknie również u naszych rodzimych dostawców. Większość elektromarketów przygotowuje specjalne promocje i bez kłopotu da się zaoszczędzić kilkaset złotych na nowym telewizorze czy smartfonie.

Najlepsze promocje 2018

Sieci handlowe i wielkie sklepy internetowe prześcigają się w zbijaniu cen i dokładaniu rabatów z okazji Czarnego Piątku. Ciężko w tym chaosie wybrać najlepsze oferty ale bez wątpienia w tym roku pojawi się kilka “flagowców”.

Sony PlayStation 4 and Sony PlayStation VR

Sprzęt do grania cieszy się wielkim wzięciem podczas Black Friday. Zwłaszcza, że można go wyrwać o 100$ taniej niż cena regularna (za wersję 1TB z dołączoną grą Spider Man) w amerykańskiej sieci Target. Tam też będzie można dostać PlayStation VR za 249,99$, czyli również zaoszczędzić zgrabne 100$ względem wcześniejszej ceny.

Apple iPhone

Najnowsze modele iPhone XS oraz XS Max to łakomy kąsek dla wszystkich poławiaczy okazji czarnopiątkowych. Sieć Sam’s Club będzie je oferować wraz z kartą podarunkową o wartości aż 300$. Niemiecki amazon.de oraz brytyjski serwis z elektroniką newegg.com również włącza je do swojej oferty, pozwalając zaoszczędzić nawet do 100€ na zakupie.

Samsung Galaxy S8

Skoro jest iPhone, to musi być też jego najpoważniejsza konkurencja. Najnowszego Samsunga można będzie zdobyć wraz z 300-dolarową kartą podarunkową w sieci Target lub z nieco mniejszą, 50$ zniżką na GearBest.

A co z branżą odzieżową? Tego nie sposób ogarnąć – zarówno rodzime, jak i zagraniczne sieciówki przygotowały gigantyczne wyprzedaże. H&M, Carry, Reserved, Decathlon, Ecco – będzie taniej nawet o 70%. W galeriach handlowych w zasadzie każdy sklep będzie miał przygotowane specjalne oferty na Black Friday. Tylko jak zdzierżą to nasze portfele…

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *