black friday, czarny piątek, promocje, wyprzedaż, wymiana walut, Ekantor.pl
9 listopada 2018,  09:21

Black Friday – najlepsze promocje

4.6/5 (5)

Dzikie tłumy koczujące przed wejściem do sklepu, ludzie walczący w kolejkach i wyrywający sobie co ciekawsze produkty – to nie nadchodzący scenariusz postapo tylko coroczny efekt promocji z okazji Czarnego Piątku. A jest o co walczyć, bo coraz więcej sieci handlowych funduje klientom tego typu rozrywki.

Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, jak zwykle zresztą. Black Friday, początkowo nie miał w sobie zbyt wiele z komercyjnej fety, jaką stanowi obecnie. Ba, nawet określenie “czarny” zmieniło nieco znaczenie.

cta_cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_10%taniej_niż wbanku_blog_finansowy

Skąd się wziął Black Friday?

Czarny Piątek to pierwszy piątek po amerykańskim Dniu Dziękczynienia. Jego geneza nie jest jasna, podobnie jak wielu innych “świąt nabytych” w ostatnim czasie. Przyjmuje się, że powstał w wyniku działań patronackich wielkich sieci handlowych w USA na początku XX wieku. Z okazji Dnia Dziękczynienia zaczęto urządzać wystawne parady, które sponsorowane były przez ogólnokrajowe sklepy albo domy handlowe. Dla nich parada stanowiła doskonałą okazję do reklamy. Żeby wykorzystać zdobytą popularność i jeszcze bardziej zachęcić klientów do zakupów, sieci handlowe zaczęły organizować wielkie wyprzedaże tuż po święce. Tym samym Black Friday stał się zwyczajowym otwarciem sezonu handlowego, trwającego do 24 grudnia.

A dlaczego black? Ponoć nazwę tę nadał świętu Departament Policji Miasta Filadelfia na określenie chaosu jaki zaczął panować na ulicach po uruchomieniu pierwszych wyprzedaży. Setki wypadków, stłuczek i kradzieży musiały naprawdę dać się funkcjonariuszom we znaki, skoro ich określenie nadal jest używane.

Gdzie szukać okazji na Black Friday?

Tradycyjnie i z wielkim hukiem Czarny Piątek obchodzony jest w wielkich sklepach internetowych. Aliexpress oferuje rabaty nawet do 50% na wyposażenie wnętrz, elektronikę użytkową, AGD i smartfony. Ponad 2 miliony produktów będzie wtedy w promocyjnych cenach, a kupony rabatowe i darmowe przesyłki popłyną szerokim strumieniem.

Sprawdź również: Zakupy z Aliexpress – krok po kroku

Amazon dotrzyma kroku azjatyckiemu gigantowi. Po pierwsze – proponuje darmową dostawę aż do Wigilii. Po drugie, specjalnie na Black Friday ponad milion produktów będzie nie tylko tańszych, ale powiązanych w super korzystne paczki łączone. Ponadto użytkownicy Amazon Prime dostaną wcześniejszy dostęp do ponad 30 tys. znakomitych promocji, specjalnie dla nich.

Aż nie wiadomo w czym wybierać z okazji Czarnego Piątku na półkach sklepów Apple. Najnowszy iPhone XS oraz XS Max tańszy nawet o 250$? Pieniądze same wyskakują z portfela…

Wyprzedaży nie zabraknie również u naszych rodzimych dostawców. Większość elektromarketów przygotowuje specjalne promocje i bez kłopotu da się zaoszczędzić kilkaset złotych na nowym telewizorze czy smartfonie.

Najlepsze promocje 2018

Sieci handlowe i wielkie sklepy internetowe prześcigają się w zbijaniu cen i dokładaniu rabatów z okazji Czarnego Piątku. Ciężko w tym chaosie wybrać najlepsze oferty ale bez wątpienia w tym roku pojawi się kilka “flagowców”.

Sony PlayStation 4 and Sony PlayStation VR

Sprzęt do grania cieszy się wielkim wzięciem podczas Black Friday. Zwłaszcza, że można go wyrwać o 100$ taniej niż cena regularna (za wersję 1TB z dołączoną grą Spider Man) w amerykańskiej sieci Target. Tam też będzie można dostać PlayStation VR za 249,99$, czyli również zaoszczędzić zgrabne 100$ względem wcześniejszej ceny.

Apple iPhone

Najnowsze modele iPhone XS oraz XS Max to łakomy kąsek dla wszystkich poławiaczy okazji czarnopiątkowych. Sieć Sam’s Club będzie je oferować wraz z kartą podarunkową o wartości aż 300$. Niemiecki amazon.de oraz brytyjski serwis z elektroniką newegg.com również włącza je do swojej oferty, pozwalając zaoszczędzić nawet do 100€ na zakupie.

Samsung Galaxy S8

Skoro jest iPhone, to musi być też jego najpoważniejsza konkurencja. Najnowszego Samsunga można będzie zdobyć wraz z 300-dolarową kartą podarunkową w sieci Target lub z nieco mniejszą, 50$ zniżką na GearBest.

A co z branżą odzieżową? Tego nie sposób ogarnąć – zarówno rodzime, jak i zagraniczne sieciówki przygotowały gigantyczne wyprzedaże. H&M, Carry, Reserved, Decathlon, Ecco – będzie taniej nawet o 70%. W galeriach handlowych w zasadzie każdy sklep będzie miał przygotowane specjalne oferty na Black Friday. Tylko jak zdzierżą to nasze portfele…

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *