zakupy, promocje, dzień singla, aliexpress, wymiana walut, Ekantor.pl
7 listopada 2018,  14:30

Dzień Singla – jak znaleźć najlepsze promocje?

Czy święto wymyślone jako alternatywa dla Walentynek ma szansę się przyjąć? Zdaniem sprzedawców a szczególnie wielkich sieci handlowych – zdecydowanie tak! Z tej okazji przygotowują nawet ogromną ilość promocji i wyprzedaży.

Nie ma co ukrywać, że Dzień Singla to tak naprawdę komercyjny chwyt pozwalający sprzedać więcej w przedświątecznym bezrybiu. Jednak czy jest coś złego, aby na początku listopada skorzystać z kilku ciekawych promocji? Na pewno nie, ale kwestia daty wymaga ustalenia.

Według twórców, którymi byli samotni Chińscy studenci, Dzień Singla powinno się obchodzić 11.11. Liczby te nie są przypadkowe, bo symbolizują cztery samotne osoby, poszukujące drugiej połówki. W Polsce przyjęło się obchodzić Dzień Singla 15 lutego, czyli po Walentynkach. Która data ma więcej sensu – ciężko powiedzieć. Pewne jest natomiast, że 11 listopada w sklepach nie zabraknie atrakcyjnych ofert.

Jak obchodzić Dzień Singla?

Polska tradycja nie jest jeszcze ustalona, warto więc sprawdzić, co w tym czasie robią mieszkańcy innych krajów. Chińczycy, od których celebracje dnia ludzi bez pary wzięły początek, tego dnia nie rozmawiają o małżeństwie ani rzeczach z nim związanych. Organizowanych jest wiele imprez konkretnie skierowanych do singli starających się zmienić swój status. Tym, którzy nie czują w sobie woli walki, proponowane są ogromne wyprzedaże – bo przecież nic lepiej nie poprawia humoru równie dobrze jak zakupy.

Gdzie szukać promocji na Dzień Singla?

Liderem wśród sklepów obchodzących święto samotnych jest od lat Aliexpress. W 2018 roku portal przygotował ponad 10 mln produktów w specjalnych, niższych cenach tylko ze względu na Dzień Singla.

W czołówce jest też BearBest, potentat elektroniki użytkowej. Większość produktów z okazji nowego święta jest tam tańsza – o 20%, 30% a nawet 48%.

Sprawdź również: Jak kupować w Chinach to gdzie? TOP 10 internetowych sklepów z Azji

W Polsce Dzień Singla również powoli robi karierę. Sieć perfumerii Douglas proponuje wtedy rabaty 20% na wszystkie kosmetyki rodzimych marek, Bonprix daje 10% rabatu i darmową przesyłkę, Starbucks – darmowy smakołyk do kawy a w Lidlu, dziwnym trafem, druga butelka węgierskiego wina jest o 50% tańsza.

Najlepsze okazje na Dzień Singla

Na Aliexpress ciężko jest wybrać lidera. Czy będzie to Xiaomi Mi 8 Lite 128GB tańsze o prawie 100$ czy też sukienki z zimowej kolekcji w cenie 17,63$ zamiast 42,99$ – trudno określić. Spośród kilku milionów promocyjnych produktów każdy ma szansę wyłowić coś dla siebie.

Serwis joybuy.com jako jeden z flagowych produktów z okazji Dnia Singla proponuje opaskę Xiaomi Mi Band 2 w cenie 15$.

GearBest idzie w nieco większe gadżety. Sprytny e-rower Samebike 20LVXD30, czyli bicykl napędzany nie tylko siłą mięśni ale również bateriami, jest do wzięcia za niecałe 500$ (przeceniony z 683,30$) a drukarkę 3D GEEETECH A20M można dostać już za 377,99$, czyli ponad 50$ taniej niż na co dzień. Taka drukarka to dla singla jak znalazł, więc tylko brać.

Czy wiesz, że...
wymieniając w Ekantor.pl 500 USD zyskasz nawet 100 PLN?
Za zaoszczędzone pieniądze

możesz zaprosić kogoś do kina 🙂

Coraz więcej sklepów przekonuje się do włączenia Dnia Singla w kalendarz regularnych promocji. Ciężko powiedzieć jakie przyniesie to skutki ale konsumenci raczej na pewno na tym nie stracą.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *