bezpieczeństwo, telefon, spartfon, aplikacje, Ekantor.pl
8 marca 2018,  10:11

8 aplikacji na Androida, które zabezpieczą Twój smartfon

5/5 (3)

Większość osób używa przynajmniej podstawowego programu antywirusowego na swoim komputerze PC. Dużo mniej jest już posiadaczy podobnej aplikacji na smartfonach z Androidem. A przecież są one tak samo narażone na ataki jak urządzenia desktopowe.

Od kiedy smartfony przejęły lwią część naszej aktywności w sieci, lawinowo zaczęło powstawać oprogramowanie szkodliwe dla systemów mobilnych. Odpowiedzią na nie były oczywiście programy antywirusowe. Jednak urządzenia przenośne są podatne na wiele innych rodzajów zagrożeń, niż tylko wirusy. Kradzieże, zagubienia lub próby nieautoryzowanego dostępu – to tylko najbardziej popularne kłopoty. Na szczęście na większość z nich istnieje odpowiednie lekarstwo. A właściwie  – aplikacja.

cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_500_eur_blog_finansowy

AVG - antywirus na android

Cena: darmowy
Zakupy w aplikacji: 2,99 zł – 326,10 zł za sztukę

Chroni podczas przeglądania sieci, zabezpiecza połączenie internetowe a do tego na bieżąco skanuje działające aplikacje. W wersji płatnej posiada masę dodatkowych funkcji – od lokalizacji skradzionego telefonu po przechwytywanie zdjęć i nagrań z urządzenia za pomocą zdalnych aplikacji.

>>Zobacz w Google Play<<

AVG, antywirus, aplikacja, android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Avast Mobile Security & Antivirus

Cena: bezpłatny
Zakupy w aplikacji: 2,99 zł – 85,99 zł za sztukę

Jeden z najpopularniejszych antywirusów desktopowych również w wersji mobilnej. Radzi sobie ze szkodnikami, przyspiesza działanie systemu i umożliwia blokowanie dostępu do wybranych funkcji urządzenia. Wersja płatna pozwala również blokować wybrane połączenia oraz zapewnia szyfrowany dostęp do sieci, co jest szczególnie przydatne przy korzystaniu z bankowości mobilnej.

>>Zobacz w Google Play<<

Avast, bezpieczeństwo, android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Ekran blokady - podstawa bezpiecznego telefonu

Cena: bezpłatny

Podstawowa funkcja bezpieczeństwa większości urządzeń mobilnych. Jeżeli jednak aplikacja dedykowana nam nie wystarcza to ten mały, ale sprytny programik powinien spełnić oczekiwania. Nie tylko zapewnia wiele metod blokowania dostępu do urządzenia (slide, kod, znak, hasło) ale również umożliwia jego personalizację – od tapet po własne widżety. A do tego wyglądem zupełnie przypomina ekran blokady iPhone’a!

>>Zobacz w Google Play<<

ekran blokady, bezpieczeństwo, smartfon, android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Smart AppLock - blokada aplikacji na telefon

Cena: bezpłatny
Zakupy w aplikacji: 2,99 zł – 20,99 zł za sztukę

To narzędzie do szczegółowego blokowania funkcji smartfona. Może zaszyfrować wybrane pliki, np. dostęp do katalogu ze zdjęciami lub smsy; uniemożliwić wykonywanie rozmów wychodzących albo korzystanie z płatności w grach. Zapobiega również nieautoryzowanemu odinstalowywaniu aplikacji, korzystaniu z wifi lub podłączaniu urządzeń zewnętrznych.

>>Zobacz w Google Play<<

smart applock, bezpieczeństwo, smartfon, android, aplikacja, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com


Secure Eraser - całkowite usunięcie danych, format i ustawienia fabryczne

Cena: bezpłatny

Jeżeli wszelkie zabezpieczenia już nie wystarczają a wrażliwe dane mają szansę wpaść w niepowołane ręce – warto wymazać je na zawsze. Ta aplikacja pozwala permanentnie i nieodwołalnie nadpisać każdy plik w urządzeniu losowym układem zer i jedynek a sam system przywrócić do ustawień fabrycznych. Po takim czyszczeniu możemy z czystym sumieniem sprzedać smartfon bez strachu, że coś prywatnego w nim zostało.

>>Zobacz w Google Play<<

secure eraser, zabezpieczenie, android, smartfon, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Find My Device - znajdź mój telefon, czyli lokalizacja smartfona<

Cena: bezpłatny

Problem ze znalezieniem telefonu, tabletu czy smartwatch’a? Już nie! Dzięki tej aplikacji błyskawicznie zlokalizujesz zaginione urządzenie. Jeśli jest daleko jego położenie wyświetli się na mapie; jeśli blisko – usłyszysz jego dźwięk. Proste, skuteczne i niezwykle przydatne.

>>Zobacz w Google Play<<

find my device, bezpieczeństwo, smartfon, aplikacja, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Kids Place - kontrola rodzicielska i tryb dzieci na Androida

Cena: bezpłatny
Zakupy w aplikacji: 1,79 zł – 23,16 zł za sztukę

Umożliwia dostęp wyłącznie do funkcji i aplikacji wybranych przez rodzica. Uniemożliwia dokonywanie płatności w grach, pozwala odłączyć połączenia telefoniczne a nawet automatycznie uruchamia aplikację przypadkowo zamknięte małymi paluszkami. Wszystko, żeby rodzice znaleźli choć chwilę spokoju!

>>Zobacz w Google Play<<

kids place, aplikacja, smartfon, android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Lokalizator Rodziny GPS KidControl - gdzie jest dziecko i telefon?

Cena: bezpłatny
Zakupy w aplikacji: 3,50 zł – 60,99 zł za sztukę

Martwisz się, kiedy Twoje dziecko samodzielnie wędruje do szkoły? Ta aplikacja pozwoli ci cały czas mieć rękę na pulsie. Sprawdź trasę pociechy, zobacz historię poruszania się i zlokalizuj dziecko nawet jeśli telefon jest poza zasięgiem. Dodatkowo możesz otrzymywać powiadomienia o niekontrolowanych zdarzeniach czy niskim poziomie naładowania baterii – bo rodzic zawsze czuwa.

>>Zobacz w Google Play<<

lokalizator rodziny, android, bezpieczeństwo, aplikacja, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com
Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *