Losowe wpisy

Szybki dostęp do kursu walut. Poznaj dodatek Ekantor.pl

Wiemy, jak ważny dla naszych Klientów jest szybki i bezproblemowy dostęp do aktualnego kursu walut, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalny dodatek Ekantor.pl do trzech popularnych przeglądarek internetowych: Mozilla Read more
Zarządzanie czasem

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

Podobno trzy godziny dziennie sumiennej pracy przynoszą lepszy efekt niż osiem godzin pracy symulowanej. Brzmi rozsądnie, tylko jakoś niewielu osobom się to udaje. Problem leży najczęściej w niewłaściwej organizacji czasu. Read more

TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play


Każdego dnia ogromna ilość transakcji finansowych w Polsce jest zawierana przez internet. Nic więc dziwnego że banki coraz mocniej rozwijają dostęp do swoich usług online. Sprawdźmy, które platformy oferują największą wygodę użytkowania.

 

Najlepsze aplikacje bankowe na Android – Google Play – czerwiec 2017

Aplikacje bankowe pozwalają na dostęp do naszego konta rozliczeniowego zawsze i wszędzie – za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego. Dzięki temu sprawdzimy stan gotówki, dokonamy prostego przelewu a nawet założymy lokatę – wszystko z poziomu smartfona lub tabletu. Żeby to było możliwe program musi być jednak dostatecznie rozbudowany, intuicyjny a do tego bezpieczny. Te czynniki w połączeniu z dostępnością na konkretne platformy i oceną użytkowników Google Play stanowią kryteria w naszym zestawieniu.

 

10. Citi Handlowy – aplikacja mobilna

Główne funkcjonalności: Zarządzanie kontem osobistym i przelewy, zarządzenie kartą kredytową, zarządzanie lokatami, usługa FotoKasa.

Ocena Google Play: 3,1 (2 143 osób)

Platforma: Android, iOS, BlackBerry

Bezpieczeństwo: tradycyjny sposób logowania poprzez pojedyncze hasło

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

 

9. ING Bank Śląski – aplikacja mobilna Moje ING mobile

Główne funkcjonalności: Błyskawiczne logowanie i szybkie zarządzanie kontem osobistym, przelewy, płatność BLIK, NFC, przelew na telefon, przelewy konto oszczędnościowe-> konto osobiste, Android Pay.

Ocena Google Play: 3,5 (20 327 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: jedna z najlepiej zabezpieczonych aplikacji w zestawieniu. Pozwala na trójstopniowy sposób logowania poprzez hasło, znak i kod PIN. Umożliwia też logowanie odciskiem palca TouchID (dla iPhone’a od iOS9, niedługo także system Android)

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

 

8. Alior Bank – aplikacja Alior Mobile

Główne funkcjonalności: Obsługa rachunków osobistych i przelewy, kart płatniczych, lokaty – zakładanie i zarządzanie, lokalizacja bankomatów i placówek Alior Banku, Zastosowana została też m.in funkcja “przeciągnij” umożliwiająca dokonywanie przelewów wewnętrznych przeciągnięciem palca po ekranie.

Ocena Google Play: 3,7 (3 786 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: dwustopniowe logowanie

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

 

7. Getin Bank – aplikacja mobilna Getin Mobile

Getin Bank, Getin Mobile

Główne funkcjonalności: W kategorii “banki w internecie” według Newsweeka zajął w 2016 roku trzecie miejsce pod względem innowacyjności. Zarządzanie rachunkami osobistymi i przelewy, płatność BLIK – wypłata z bankomatów, a także płatność w sklepach i wystawianie czeków, zarządzanie kartami debetowymi i kredytowymi; zarządzanie lokatami; lista i spłata kredytów, lokalizacja placówek banku i bankomatów

Ocena Google Play: 3,8 (3319 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: dwustopniowe zabezpieczenie (system obrazka i hasła jest wystarczający) lub logowanie odciskiem palca

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

 

6. Raiffeisen Polbank – aplikacja mobilna Mobilny Bank

Raiffeisen Polbank

 

Główne funkcjonalności: Zarządzanie kontem osobistym i przelewy, zarządzanie kartami, doładowania, waluty, lokaty, r-dealer, informacje o posiadanych produktach inwestycyjnych, mapa bankomatów i placówek bankowych.

Ocena Google Play: 3,9 (1 904 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: hasło, korzystanie po aktywacji w systemie R-Online lub przez pracownika banku

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

 

5. Bank Pekao – aplikacja mobilna

Bank Pekao

Główne funkcjonalności: Zarządzanie rachunkami osobistymi i przelewy, lokaty – otweirranie, zrywanie i historia, lista kredytów, informacje o posiadanych produktach inwestycyjnych, zarządzanie rachunkami inwestycyjnymi w Domu Maklerskim Pekao + informacje (m.in. notowania GPW, zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych w Polsce i na rynkach zagranicznych.

Ocena Google Play: 4,0 (7 937 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian

Bezpieczeństwo: dwustopniowe logowanie do części transakcyjnej (po zalogowaniu numerem klienta i maskowanym hasłem)

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

 

4. BZ WBK – aplikacja mobilna BZWBK24 mobile

Główne funkcjonalności: Kompleksowe zarządzanie kontem osobistym i przelewy, składanie wniosku o utworzenie konta, kompleksowe, zarządzanie kratami, pełna funkcjonalność BLIK, przelewy na telefon, doradca online, zarządzanie i wnioskowanie o kredyt, zakładanie i zarządzanie lokatami, ubezpieczenia turystyczne, mapa bankomatów, placówek bankowych i partnerów PAYBACK.

Ocena Google Play: 4,5 (50 215 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: potrójne zabezpieczenie logowania (w tym rejestracja telefonu z zainstalowaną aplikacją)

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

 

3. mBank – aplikacja mobilna

mBank

Główne funkcjonalności: Bank, który słynie ze swojej otwartości na rozwiązania sieciowe. Aplikacja zapewnia zarządzanie kontem osobistym i przelewy, kompleksowe zarządzanie kratami, pełna funkcjonalność BLIK, Android Pay, podanie lokalizacji bankomatów i placówek mBanku, dostęp do programu lojalnościowego mOkazje, lokaty, ubezpieczenia, kredyty, wgląd do posiadanych inwestycji.

Ocena Google Play: 4,5 (69 259 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: połączenie aplikacji z kontem i logowanie pin lub logowanie odciskiem palca

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

 

2. Bank Millenium – aplikacja mobilna

Milenium

Główne funkcjonalności: Jeden z największych wachlarzy usług wśród wszystkich aplikacji. Posiada niemal wszystkie usługi wymienione wcześniej w tym: kompleksową obsługę rachunków, kart, lokat, pożyczek i BLIK. Dodatkowo aplikacja łączy się z smartwatchami Samsung Gear 2, udostępnia widżety i pozwala na obszerną personalizację. Pełną listę funkcjonalności, tak jak w przypadku pozostałych aplikacji, podejrzeć można na stronie aplikacji w Google Play.

Ocena Google Play: 4,6 (23 915 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry

Bezpieczeństwo: indywidualny PIN przy najważniejszych transakcjach wspomagany Hasłem Mobilnym, logowanie odciskiem palca

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

 

1. PKO BP – aplikacja mobilna IKO

PKO BP

 

Główne funkcjonalności: Zarządzanie kontem osobistym i przelewy, BLIK (płatności, tworzenie czeków, wpłaty i wypłaty gotówki z bankomatów), prośba o przelew, zlecenia stałe, zarządzanie kartą, zarządzanie kredytami, lokaty, NFC, mapa bankomatów, placówek bankowych i sklepów obsługujących BIK.

Ocena Google Play: 4,6 (90 212 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Java (w tym Symbian)

Bezpieczeństwo: jednostopniowy sposób logowania, logowanie odciskiem palca (android 6.0)

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji (link)

Mobilność jest jedną z charakterystycznych cech współczesnego społeczeństwa. Dlatego walcząc o Klienta coraz częściej liczy się nie tylko podstawowa oferta banku, ale również realizacja potrzeby związanej z szybkim dostępem do konta. Wszystkie banki w Polsce oferują swoim klientom taką możliwość, jednak nie wszystkie robią to na najwyższym poziomie. Na szczęście rozwój płatności elektronicznych sprawia, że standard usług stale się podwyższa i możemy liczyć na coraz lepiej działające aplikacje.

 

Przeczytaj również:

10 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów
TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem
Przyszłość płatności online

*opis funkcjonalności i oceny aplikacji z Google Play z dnia 30.06.2017

Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

 


03.07.2017 10:31
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000