3 lipca 2017,  15:00

TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play

5/5 (1)

Każdego dnia ogromna ilość transakcji finansowych w Polsce jest zawierana przez internet. Nic więc dziwnego że banki coraz mocniej rozwijają dostęp do swoich usług online. Sprawdźmy, które platformy oferują największą wygodę użytkowania i bezpieczeństwo.

Najlepsze aplikacje bankowe na Android – Google Play – czerwiec 2017

Aplikacje bankowe pozwalają na dostęp do naszego konta rozliczeniowego zawsze i wszędzie – za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego. Dzięki temu sprawdzimy stan gotówki, dokonamy prostego przelewu a nawet założymy lokatę – wszystko z poziomu smartfona lub tabletu. Żeby to było możliwe program musi być jednak dostatecznie rozbudowany, intuicyjny a do tego bezpieczny. Te czynniki w połączeniu z dostępnością na konkretne platformy i oceną użytkowników Google Play stanowią kryteria w naszym zestawieniu.

10. Citi Handlowy – aplikacja mobilna

Główne funkcjonalności: Zarządzanie kontem osobistym i przelewy, zarządzenie kartą kredytową, zarządzanie lokatami, usługa FotoKasa.

Ocena Google Play: 3,1 (2 143 osób)

Platforma: Android, iOS, BlackBerry

Bezpieczeństwo: tradycyjny sposób logowania poprzez pojedyncze hasło

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

9. ING Bank Śląski – aplikacja mobilna Moje ING mobile

Główne funkcjonalności: Błyskawiczne logowanie i szybkie zarządzanie kontem osobistym, przelewy, płatność BLIK, NFC, przelew na telefon, przelewy konto oszczędnościowe-> konto osobiste, Android Pay.

Ocena Google Play: 3,5 (20 327 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: jedna z najlepiej zabezpieczonych aplikacji w zestawieniu. Pozwala na trójstopniowy sposób logowania poprzez hasło, znak i kod PIN. Umożliwia też logowanie odciskiem palca TouchID (dla iPhone’a od iOS9, niedługo także system Android)

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

8. Alior Bank – aplikacja Alior Mobile

Główne funkcjonalności: Obsługa rachunków osobistych i przelewy, kart płatniczych, lokaty – zakładanie i zarządzanie, lokalizacja bankomatów i placówek Alior Banku, Zastosowana została też m.in funkcja “przeciągnij” umożliwiająca dokonywanie przelewów wewnętrznych przeciągnięciem palca po ekranie.

Ocena Google Play: 3,7 (3 786 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: dwustopniowe logowanie

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

7. Getin Bank – aplikacja mobilna Getin Mobile

Getin Bank, Getin Mobile

Główne funkcjonalności: W kategorii “banki w internecie” według Newsweeka zajął w 2016 roku trzecie miejsce pod względem innowacyjności. Zarządzanie rachunkami osobistymi i przelewy, płatność BLIK – wypłata z bankomatów, a także płatność w sklepach i wystawianie czeków, zarządzanie kartami debetowymi i kredytowymi; zarządzanie lokatami; lista i spłata kredytów, lokalizacja placówek banku i bankomatów

Ocena Google Play: 3,8 (3319 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: dwustopniowe zabezpieczenie (system obrazka i hasła jest wystarczający) lub logowanie odciskiem palca

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

6. Raiffeisen Polbank – aplikacja mobilna Mobilny Bank

Raiffeisen Polbank

Główne funkcjonalności: Zarządzanie kontem osobistym i przelewy, zarządzanie kartami, doładowania, waluty, lokaty, r-dealer, informacje o posiadanych produktach inwestycyjnych, mapa bankomatów i placówek bankowych.

Ocena Google Play: 3,9 (1 904 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: hasło, korzystanie po aktywacji w systemie R-Online lub przez pracownika banku

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

5. Bank Pekao – aplikacja mobilna

Bank Pekao

Główne funkcjonalności: Zarządzanie rachunkami osobistymi i przelewy, lokaty – otweirranie, zrywanie i historia, lista kredytów, informacje o posiadanych produktach inwestycyjnych, zarządzanie rachunkami inwestycyjnymi w Domu Maklerskim Pekao + informacje (m.in. notowania GPW, zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych w Polsce i na rynkach zagranicznych.

Ocena Google Play: 4,0 (7 937 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian

Bezpieczeństwo: dwustopniowe logowanie do części transakcyjnej (po zalogowaniu numerem klienta i maskowanym hasłem)

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

4. BZ WBK – aplikacja mobilna BZWBK24 mobile

Główne funkcjonalności: Kompleksowe zarządzanie kontem osobistym i przelewy, składanie wniosku o utworzenie konta, kompleksowe, zarządzanie kratami, pełna funkcjonalność BLIK, przelewy na telefon, doradca online, zarządzanie i wnioskowanie o kredyt, zakładanie i zarządzanie lokatami, ubezpieczenia turystyczne, mapa bankomatów, placówek bankowych i partnerów PAYBACK.

Ocena Google Play: 4,5 (50 215 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: potrójne zabezpieczenie logowania (w tym rejestracja telefonu z zainstalowaną aplikacją)

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

3. mBank – aplikacja mobilna

mBank

Główne funkcjonalności: Bank, który słynie ze swojej otwartości na rozwiązania sieciowe. Aplikacja zapewnia zarządzanie kontem osobistym i przelewy, kompleksowe zarządzanie kratami, pełna funkcjonalność BLIK, Android Pay, podanie lokalizacji bankomatów i placówek mBanku, dostęp do programu lojalnościowego mOkazje, lokaty, ubezpieczenia, kredyty, wgląd do posiadanych inwestycji.

Ocena Google Play: 4,5 (69 259 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Bezpieczeństwo: połączenie aplikacji z kontem i logowanie pin lub logowanie odciskiem palca

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

2. Bank Millenium – aplikacja mobilna

Milenium

Główne funkcjonalności: Jeden z największych wachlarzy usług wśród wszystkich aplikacji. Posiada niemal wszystkie usługi wymienione wcześniej w tym: kompleksową obsługę rachunków, kart, lokat, pożyczek i BLIK. Dodatkowo aplikacja łączy się z smartwatchami Samsung Gear 2, udostępnia widżety i pozwala na obszerną personalizację. Pełną listę funkcjonalności, tak jak w przypadku pozostałych aplikacji, podejrzeć można na stronie aplikacji w Google Play.

Ocena Google Play: 4,6 (23 915 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry

Bezpieczeństwo: indywidualny PIN przy najważniejszych transakcjach wspomagany Hasłem Mobilnym, logowanie odciskiem palca

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji

1. PKO BP – aplikacja mobilna IKO

PKO BP

Główne funkcjonalności: Zarządzanie kontem osobistym i przelewy, BLIK (płatności, tworzenie czeków, wpłaty i wypłaty gotówki z bankomatów), prośba o przelew, zlecenia stałe, zarządzanie kartą, zarządzanie kredytami, lokaty, NFC, mapa bankomatów, placówek bankowych i sklepów obsługujących BIK.

Ocena Google Play: 4,6 (90 212 osób)

Platforma: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Java (w tym Symbian)

Bezpieczeństwo: jednostopniowy sposób logowania, logowanie odciskiem palca (android 6.0)

Pobierz/dowiedz się więcej o aplikacji (link)

Mobilność jest jedną z charakterystycznych cech współczesnego społeczeństwa. Dlatego walcząc o Klienta coraz częściej liczy się nie tylko podstawowa oferta banku, ale również realizacja potrzeby związanej z szybkim dostępem do konta. Wszystkie banki w Polsce oferują swoim klientom taką możliwość, jednak nie wszystkie robią to na najwyższym poziomie. Na szczęście rozwój płatności elektronicznych sprawia, że standard usług stale się podwyższa i możemy liczyć na coraz lepiej działające aplikacje.

Warto przeczytać

2 komentarze “TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *