Chat with us, powered by LiveChat

Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank. jest polskim bankiem komercyjnym, należącym do austriackiej grupy Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB).

Debiut grupy Raiffeisen na polskim rynku

Powstały w początkach lat 90. XX wieku, był jednym z pierwszych polskich banków oferujących usługi operowane na kapitale zagranicznym. Było to podejście nowatorskie i podyktowane zbliżającym się okresem upowszechnienia demokracji oraz symbolizującym wolnorynkowe przemiany nadchodzące w kraju.

logo-raiffeisen-polbankPierwsza strategia banku polegała na wspieraniu rozwoju najbardziej opłacalnych przedsiębiorstw oraz oferowaniu swoich usług zamożnym klientom. Pozwoliło to na stopniowe rozwinięcie oferty usługowej i wprowadzenie banku do czołówki polskiej bankowości. Zakres segmentów rynku finansowego, w których funkcjonować zaczął Raiffeisen Bank Polska, powiększył się o obsługę leasingu, faktoringu, wymianę walutową oraz płatności mobilne.

Kursy walut Raiffeisen Polbank

Porównanie kursu Ekantor.pl z kursem banku Raiffeisen Polbank
Waluta Ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę Bank kupuje od Ciebie walutę Ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę Bank sprzedaje Tobie walutę
EURPLN 4,2552 4,0896 4,2552 4,5147
USDPLN 3,7849 3,6533 3,7849 4,0185
GBPPLN 4,9201 4,7554 4,9201 5,2318
CHFPLN 3,7317 3,7591 3,7317 3,9447
Załadowano 21.04.2019, godz. 15:14

Wykres kursu euro Raiffeisen Polbank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu dolara Raiffeisen Polbank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu funta Raiffeisen Polbank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu franka Raiffeisen Polbank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Rozwój i zwiększenie oferty banku Raiffeisen Polbank

W 2012 roku, w wyniku spełnienia wszystkich wymagań prawnych dotyczących całkowitego przejęcia akcji Polbanku EFG S.A, nowym właścicielem instytucji został Raiffeisen Bank Polska, znany od tamtej pory jako Raiffeisen Polbank. Dwa lata później bank znalazł się na ósmym miejscu pod względem wielkości aktywów w Polsce.

Obecnie Raiffeisen Polbank oferuje szeroki zakres usług bankowych dla klientów indywidualnych oraz przedstawicieli firm i korporacji. Dla posiadaczy rachunków udostępnia opcję transakcji dokonywanych za pomocą obsługi telefonicznej. Bank posiada również system obsługi elektronicznej, do którego dostęp możliwy jest za pomocą internetu. Najczęstszymi klientami Raiffeisen Polbank są przede wszystkim osoby fizyczne oraz średnie i nieduże firmy. Bank posiada także ofertę atrakcyjnych produktów przeznaczona dla dużych przedsiębiorstw.

Nagrody i wyróżnienia dla banku Raiffeisen Polbank

W ciągu ponad 20 lat swojej działalności na polskim rynku Raiffeisen Polbank zdobył wiele wyróżnień i prestiżowych tytułów, ustanawianych przez pisma eksperckie i branżowe serwisy internetowe dotyczące dziedziny finansów. W 2006 roku zajął 1 miejsce w rankingu Gazety Bankowej na Najlepszy Bank oraz zwyciężył w rankingu tygodnika Newsweek Polska „Przyjazny Bank Newsweeka”. Otrzymał także pierwszą pozycję w rankingu Gazety Bankowej na Najlepszy Bank roku 2006 i Godło Promocyjne „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” z 3 Złotymi Gwiazdami w dziewiątej edycji tego konkursu.

2010 rok przyniósł tytuł „Najlepszego banku dla małych i średnich przedsiębiorstw” i statuetkę „Róża bez kolców 2009” przyznawaną przez miesięcznik Home&Market, natomiast w przeciągu ostatnich pięciu lat Raiffeisen Polbank może się pochwalić m.in. tytułem „Najlepszego Banku dla Firm” w prestiżowym rankingu miesięcznika Forbes w latach 2011 i 2012, Godłem promocyjnym w XV edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” oraz „Laurem Klienta – Lider Dekady” za usługi faktoringowe w 2014 roku. W 2016 roku otrzymał a także nagrodę  Złotego Bankiera.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!

Data: 13.09.2016,  00:00