Losowe wpisy

Media zagraniczne

Jak o nas piszą, tak nas widzą – Polska w oczach zagranicznych mediów

Zachodni dziennikarze mają duży problem w pisaniu korespondencji z Polski - jesteśmy bardzo drażliwi na punkcie tematów politycznych, kultywujemy skomplikowaną historię a jednocześnie wykazujemy niezwykłe lenistwo w kwestiach samorządności. Nic Read more
Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty Read more

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego na Android


Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą aplikacje, które w szybkim czasie pozwolą opanować podstawy języka bądź doszlifować posiadane już umiejętności.

 

Najlepsze aplikacje do nauki języków na Android

Im jest się starszym, tym coraz trudniej jest nauczyć się języka, dlatego lekcje organizuje się już nawet dla…niemowląt. Dla młodszego pokolenia język angielski staje się więc już czymś naturalnym. Niestety,osoby którym nie udało się nauczyć go w dzieciństwie, musiały liczyć się z kosztownym i czasochłonnym kursem. To się jednak zmieniło. Teraz by nauczyć się języka wystarczy mieć przy sobie telefon i poświęcić zaledwie kilka minut dziennie.

Zapraszamy do zapoznania się z aplikacjami, które z pewnością pomogą Ci rozwinąć znajomość języków obcych.


Duolingo – nauka języka za darmo

Aplikacja spotkała się z dużym uznaniem zwłaszcza ze strony początkujących użytkowników. Duolingo to system małych kroków. Krótkie lekcje podzielone są tematycznie. To ile czasu dziennie poświęca się na naukę – zależy już wyłącznie od nas. Aplikacja posiada ciekawy system motywacyjny oraz pozwala na rywalizację pomiędzy znajomymi, przez co nauka staje się jeszcze bardziej interesująca.

Duolingo pozwala na naukę angielskiego z polskim interfejsem i jest jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu na rynku – 4 831 144 ocen i średnia 4,7 na Google Play robi wrażenie (sierpień 2017).

Zalety: darmowy, intuicyjny, zabawna forma nauki, dostosowane do poziomu użytkownika

Wady: brak możliwości nauki pozostałych języków z poziomu języka polskiegoHelloTalk Learn Languages – społecznościowy kurs językowy

HelloTalk Learn Languages to rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą poznać język, ale również nauczyć się go używać. Aplikacja pozwala na naukę poprzez jedną z najbardziej efektywnych metod – rozmowę. Jej działanie przypomina portal społecznościowy, na którym można nawiązać kontakt z innymi użytkownikami. W ten sposób można nie tylko poznać język, ale również nowych, interesujących ludzi. Win-Win 🙂 

 

 

Zalety: darmowy, nauka języka poprzez jego stosowanie, nawiązanie nowych znajomości

Wady: niekiedy mogą pojawić się trudności ze znalezieniem rozmówcySuperMemo – zapamiętaj język angielski

SuperMemo to metoda nauki, która ma być 15 razy bardziej skuteczna niż tradycyjne sposoby. Aplikacja posiada unikalne kursy, które zostały podzielone na bloki oraz specjalną metodę powtarzania materiału. Istnieje możliwość zsynchronizowania aplikacji z innymi urządzeniami.

supermemo

Zalety: darmowa, metoda powtórek, synchronizacja z innymi urządzeniami

Wady: pojawiają się problemy podczas synchronizacjiLearnEnglish Podcasts – słuchowisko z pytaniami

LearnEnglish Podcasts to narzędzie, które pozwala osłuchać się z językiem. Metoda polega na słuchaniu rozmów prowadzonych z Anglikami na konkretne tematy. Następnie zadawane są pytania odnośnie wysłuchanego dialogu. Dzięki temu można poczuć się pewniej podczas rozmowy z obcokrajowcami.

learnenglish podcasts

Zalety: darmowy, interesujące podcasty, duża ilość materiału

Wady: mogą pojawiać się błędyMemrise: zabawa i nauka – Twoja misja to wiedza!

Aplikacja, która wprowadza w świat języka obcego w zabawny sposób. Korzystając z Memrise użytkownik udaje się na misję, której celem jest zdobycie wiedzy. Na swojej drodze spotyka wielu agentów. Do nauki angielskiego przygotowana jest polska wersja językowa.

Memrise

Zalety: darmowa, nauka poprzez zabawę, ciekawa forma gry

Wady: brak polskiej wersji językowej dla nauki innych językówBusuu – dobry kurs językowy

Aplikacja, która pozwoli w szybkim czasie zacząć porozumiewać się w obcym języku. Zawiera pełne kursy językowe oraz uczy z pomocą innych użytkowników. Niestety, choć Busuu jest po części darmowe, to jednak za wiele funkcji trzeba zapłacić.

busuu

Zalety: kursy językowe, nauka oparta o użytkowników języka, nauka słownictwa i gramatyki

Wada: dodatkowe kosztyAudiobook formą nauki języka obcego

Jedną z lepszych metod skutecznej nauki jest osłuchiwanie się z literaturą w języku obcym. Audiobooki do doskonały sposób na zwiększenie zasobności słów, a także poznanie języka użytkowego. Niestety aplikacje oferujące współczesną literaturę najczęściej są odpłatne. Darmowe narzędzia pozwalają natomiast zapoznać się z klasycznymi dziełami.

audiobooks


Współcześnie, dziś zdecydowanie częściej niż kiedykolwiek wcześniej, nie lubimy czuć przy sobie jakichkolwiek ograniczeń. Niestety – język wciąż stanowi dla wielu osób sporą barierę. Mamy jednak nadzieję, że teraz jej pokonanie będzie choć trochę łatwiejsze, a w powyższym zestawieniu znajdziesz dla siebie aplikację, która pomoże Ci się rozwijać. Powodzenia w nauce! A jeśli znasz inne aplikacje ułatwiające naukę języków obcych daj znać w komentarzu 😉

 

Potrzebujesz więcej? Zajrzyj tutaj

Aplikacje do nauki języków obcych [część 2]

A przy okazji zobacz również:

TOP 10 aplikacji do kontrolowania własnych finansów

TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem


07.08.2017 15:16
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000