Włochy zimą – 5 pomysłów na najtańszy i najlepszy urlop w Twoim życiu

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Długie wieczory, ziąb przenikający do kości i śnieg z deszczem są w stanie zepsuć humor nawet największemu optymiście. Dlatego warto go poprawić wyprawą ... Czytaj całość
dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. ... Czytaj całość

BZ WBK


Start Banku Zachodniego WBK

W 1995 roku Skarb Państwa odsprzedał irlandzkiej grupie Alled Irish Banks prawa do 16,2% akcji, których dotychczasowym właścicielem był Wielkopolski Bank Kredytowy. Przez kolejne lata proces powtarzał się, w wyniku czego udział Irlandczyków w udziałach spółki zwiększał się, aż w 1999 roku udało im się przejąć aż 80% akcji, co stanowiło pakiet większościowy Banku Zachodniego S.A.

Logo Banku BZWBKOstatecznie, Bank Zachodni WBK, jako bank uniwersalny został utworzony w 2001 roku, kiedy Bank Zachodni S.A. oraz Wielkopolski Bank Kredytowy S.A przeprowadziły uzgodnione połączenie..
W tym samym roku akcje banku pojawiły się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a grupa Alled Irish Banks posiadał wówczas 70,5% udziałów.

Grupa Santander

Kolejne dziesięciolecie przyniosło gruntowne zmiany. Grupa Alled Irish Banks ogłosiła sprzedaż swoich udziałów BZ WBK. Ostatecznie, w 2011 roku hiszpańska grupa Santander wykupiła od Irlandczyków 69,912 mln akcji wartych ponad 3 mld euro, co stanowiło 95,67% wszystkich udziałów banku.

W 2012 roku belgijski koncern KBC rozpoczął z rozmowy na temat ewentualnej sprzedaży należącego do niego Kredyt Banku. Grupa Santander skorzystała z okazji do zakupu banku i w ten sposób nastąpiło zespolenie go z Bankiem Zachodnim WBK, przy zachowaniu nazwy tego drugiego. Kredyt Bank pozostał w ogólnym funkcjonowaniu wyłącznie jako określenie części produktów znakiem towarowym.

Siedziba Banku Zachodniego WBK zarejestrowana jest we Wrocławiu, ale posiada swoje odłamy także w Poznaniu i Warszawie. Ogromna sieć banku stanowi ponad 900 oddziałów funkcjonujących w całym kraju i obsługująca 3,5 mln ludzi korzystających z usług instytucji. Do użytku klientów uruchomiono również ponad 1300 bankomatów.Pod względem wartości posiadanych aktywów oraz liczby działających placówek, BZ WBK plasuje się na trzecim miejscu wśród wszystkich polskich banków.

Fundacja w ramach Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK w 2001 roku uruchomił własną fundację, która zajmuje się finansowaniem inwestycji mogących pomóc utalentowanym dzieciom z rodzin dotkniętych trudną sytuacją materialną, rozwojem ich twórczych pasji oraz talentów, a także realizowaniem wielu przedsięwzięć poświęconych konkretnym zagadnieniom mającym na celu uskutecznianie i promowanie pomocy społecznej.

W ramach Fundacji „Pomoc Ludziom” uruchomiono wiele znakomitych projektów, takich jak autorski, zrealizowany w województwie małopolskim oraz dofinansowany ze środków przyznawanych przez Unię Europejską Inforamicus, którym zajął się Program Operacyjny Kapitału Ludzkiego.

Oprócz niego wystartowało wiele programów partnerskich. Do nich zaliczyć można „Rówieśników”, zrealizowanych w porozumieniu z Muzeum Historii Polski, dotyczących zagadnień z dziedzin historycznych. Fundacja Banku Zachodniego WBK wsparła również projekt stypendialny „Solidarni”, powstały z inicjatywy Fundacji Świętego Mikołaja oraz „Ligę Bankową” dotyczącą edukacji, przy współpracy z Instytutem Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach fundacji uruchomiono również projekty: „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, „Bank Ambitnej Młodzieży” i specjalny program stypendialny dla młodzieży szczególnie uzdolnionej. Do tej pory z usług fundacji skorzystało ponad 20 000 dzieci, co stanowi ogromny sukces zarówno pod względem społecznym, jak i zwiększającym prestiż i wiarygodność Banku Zachodniego WBK oraz prezentowanej przez niego oferty.


03.09.2016 11:49
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000