KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Płatność online

Przyszłość płatności online

Internet jest integralną częścią naszego życia. Co czwarty polski internauta przyznaje, że ma połączenie z siecią przez całą dobę. Tam spędzamy czas wolny, pracujemy i robimy zakupy. Tam również przenosi Read more

Brexit: Pytania bez odpowiedzi

Brexit, czyli decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej to dopiero początek długiej i nieznanej drogi, która będzie usiana wieloma wątpliwościami zarówno dla obywateli Wielkiej Brytanii, jak i całego świata. Do Read more

Bat – waluta Tajlandii


Tajlandia THB bat

Bat tajlandzki jest oficjalną jednostką monetarną Tajlandii. Jeden bat podzielić można na 100 satangów. Waluta tajlandzka oznaczana jest międzynarodowym kodem THB.

Historia bata tajlandzkiego

Historia tajlandzkiej waluty liczona jest od momentu utworzenia pierwszego środka wymiany, używanego w Tajlandii jeszcze przed pierwszym stuleciem naszej ery. Oryginalna tajlandzka waluta nazwana była tical. Nazwa ta była używana w angielskim tekście zamieszczanym na banknotach do roku 1925 i funkcjonowała jako określenie środka monetarnego od XIX wieku. Bat stał się oficjalną walutą krajową w 1897 roku, jednak używany był już wiele lat wcześniej. Obecnie na rynku funkcjonują monety o nominałach 25, 50 satangów oraz 1, 2, 5, 10 batów, a także banknoty 10, 20, 50, 100, 500, 1000 batów. Za emisję waluty odpowiedzialny jest Centralny Bank Tajlandzki.

Banknoty tajlandzkie

Obowiązujące obecnie baty tajlandzkie należą do szesnastej serii banknotów, wypuszczonej w latach 2012 – 2015. Podobnie jak w przypadku poprzedniej serii, awersy banknotów ponownie przedstawiają portret Bhumibola Adulyadeja, króla tajlandzkiego w latach 1946 – 2016. Zmieniono natomiast rewersy banknotów, na których znajdują się obecnie grafiki przedstawiające codzienność innych królów Tajlandii w okresie dzieciństwa, młodości i dojrzałości oraz związane pod względem tematycznym obiekty architektoniczne i symbole narodowe. Można pośród nich zobaczyć m.in. Króla Rama Khamhaenga Wielkiego czy Króla Chunla Chom Klao Wielkiego.


Zobacz inne waluty:


01.09.2017 11:33
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000