Losowe wpisy

Airbnb, wyjazdy zagraniczne

Koniec tanich podróży z Airbnb. Kolejne miasta utrudniają wynajem

Do Berlina i Barcelony, dołączył teraz Paryż. A to i tak tylko część miast, które podjęły się walki z popularnym serwisem Airbnb. Czy podróżowanie znów stanie się drogie?   Airbnb ... Czytaj całość
skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   ... Czytaj całość

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz


Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Dotyczy to również, dotąd darmowych, urządzeń – najpierw były opłaty za pobieranie pieniędzy z bankomatów, teraz prowizję trzeba będzie zapłacić również za korzystanie z wpłatomatów. Jak się okazuje, niektóre z polskich banków nie skończyły jeszcze z podwyżkami.

 

Prowizja od małych kwot w bankomatach

Wszystko za 0 złotych – hasło to staje się coraz mniej aktualne. W ofertach banków wciąż co prawda nie brakuje darmowych kont, jednak by móc się z tego cieszyć, zwykle trzeba spełnić pewne warunki.

Podobnie jest z bankomatami. Kolejne banki decydują się bowiem na wprowadzenie dodatkowych opłat za pobieranie kwot poniżej 100 złotych. W lipcu bieżącego roku taką zmianę dokonał Alior Bank. Opłatą obarczył jednak wyłącznie tzw. “niskie kwoty” podejmowane z bankomatów Euronetu. Wysokość prowizji wynosi w tym przypadku 5 złotych. Miesiąc później zmiany w tabelach dokonał również Eurobank. Za wypłaty poniżej 100 złotych w bankomatach nienależących do banku należy zapłacić 1,90 złotych.

Do prowizji za wypłaty “małych sum” zdążyli się już przyzwyczaić Klienci mBanku. Od 1 lutego za tego rodzaju transakcję należy zapłacić 1,30 zł, i to ze wszystkich bankomatów w Polsce. Darmową alternatywą w tym przypadku są wypłaty przeprowadzone w bankomacie za pomocą aplikacji BLIK oraz usługa cash back (wypłacanie gotówki podczas zakupów w wybranych punktach).

 

Wpłata środków na konto już nie będzie darmowa

We wrześniu mBank przygotował dla Klientów kolejną zmianę. Tym razem zdecydowano się nałożyć dodatkowe opłaty na wpłatę pieniędzy we wpłatomatach Euronet. Jak można przeczytać na stronie mBanku:

Od 14 listopada za każdą wpłatę pobierzemy prowizję w wysokości 0,2 %, minimum 2 zł (opłata nie będzie pobierana w urządzeniach Euronetu zlokalizowanych w placówkach mBanku). Prowizja nie dotyczy wpłat na rachunki eKonto z Pakietem Intensive, mKonto Aquarius Intensive i eMax.

Bezpłatne będzie natomiast korzystanie z urządzeń sieci mBanku, Cashline oraz Planet Cash. Bank podkreśla również, że ilość tych ostatnich została zwiększona o dodatkowe 400 maszyn w całej Polsce.

Z raportu zaprezentowanego przez PR News wynika, że na koniec II kwartału 2017 roku banki obsługiwały łącznie 32 mln rachunków osobistych, czyli o 665 tys. więcej niż więcej niż w ubiegłym kwartale. Wprowadzane w ostatnim czasie zmiany w cennikach, mogą jednak w przyszłości rzutować na te dane. Nie można wykluczyć, że Klienci zaczną zamykać mniej aktywne konta. Dodatkowo może się również nasilić zjawisko migracji pomiędzy poszczególnymi bankami.


19.09.2017 09:11
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000