Losowe wpisy

Urlop? Nie dla Polaka

Sierpień. Okres wakacji i beztroskiego odpoczynku - czy oby na pewno? Jak pokazują badania aż 40% Polaków zajmuje się sprawami służbowymi podczas urlopu. Równie chętnie podejmujemy się prac dorywczych oraz... ... Czytaj całość

O monetach słów kilka

Numizmatyka jest bardzo ciekawą dziedziną, zwłaszcza, gdy chodzi o historię monet. Każdy kraj ma swoje własne monety zwane bilonem - dostępne podczas wymiany walut. Pierwsze monety ... Czytaj całość

Czy kredyt walutowy jest opłacalny?


Kredyty nie są tanie. I wciąż pojawia się pytanie – jaki kredyt wybrać – w złotych polskich czy też w obcej walucie? Czy w ogóle pożyczkę walutową można dzisiaj zaciągnąć i czy taka operacja się opłaca?

Kilka lat temu zobowiązania walutowe były bardzo popularne. Niestety światowy kryzys finansowy spowodował, że tego typu pożyczki prawie zniknęły z ofert banków. Przede wszystkim nie można zaciągnąć kredytu we frankach szwajcarskich. Inne pożyczki walutowe mają olbrzymie obostrzenia.

Który bank udzieli pożyczki walutowej?

O mieszkaniowy walutowy kredyt hipoteczny można starać się w różnych bankach. Banki najczęściej proponują pożyczkę w dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, koronie szwedzkiej lub norweskiej, a także w euro. Taką pożyczkę można zaciągnąć na kupno, spłatę mieszkania, budowę domu w 70% wartości nieruchomości na maksymalnie okres 30 lat, ale i jako pożyczkę konsolidacyjną.

Czy opłaca się brać pożyczki walutowe?

Zgodnie z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego bank powinien udzielać klientom detalicznym pożyczek w takiej walucie, w jakiej uzyskują oni dochody, czyli Kowalski, który zarabia w złotówkach, nie otrzyma kredytu w walucie obcej. Dotyczy to nawet klientów, których dochody w złotówkach są bardzo wysokie. Takie obostrzenia mają także swoje dobre strony. Przede wszystkim kredytobiorcę, który zarabia w euro lub dolarach amerykańskich, nie obchodzi ryzyko walutowe, jakie wynika ze zmienności  kursu w stosunku do złotego polskiego. A to oznacza stabilność kredytu. Poza tym nie wystarczy zarabiać w walucie obcej teraz i tutaj. Banki muszą być dalekowzroczne, a co z tego wynika? Muszą umieć przewidywać dochody w całym okresie kredytowania łącznie z chwilą przejścia na emeryturę przez kredytobiorcę. Zarobki Kowalskiego muszą więc być stałe. A czy takie będą? Jeśli tak, to owszem, kredyt w walucie obcej jest opłacalny. Jeśli nie, to lepiej zaciągnąć go w złotówkach.


16.02.2016 17:33
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000