KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie Read more
frank szwajcarski

„Skazany na 30 lat” – czy frankowiczom należy się pomoc? [rozmowa]

Dwa lata po historycznym uwolnieniu przez bank szwajcarski kursu franka, w Polsce wciąż nie udało się zamknąć tematu związanego z kredytami w tej walucie. Trudność stanowi znalezienie rozwiązania, które Read more

Digibyte – wszystko, co musisz wiedzieć o DGB


Co to jest Digibyte?

DigiByte to dynamicznie rozwijająca się sieć oparta na blockchain. Dostarcza skalowalnych rozwiązań finansowych i informatycznych, a głównymi założeniami jest cyberbezpieczeństwo i dostosowanie do potrzeb wielu gałęzi przemysłu i zastosowań. Digibyte oferuje przede wszystkim błyskawiczne płatności, a dodatkowo wspiera zdecentralizowane aplikacje i testowanie nowych rozwiązań z dziedziny blockchain. Sieć charakteryzuje się także fokusem na decentralizacji, za pośrednictwem między innymi wielu algorytmów wydobycia oraz oddaną społecznością. Digibyte jest nie tylko profesjonalną i przejrzystą zdecentralizowaną kryptowalutą. Sieć stworzona została tak, by rozwiązać kilka słabości takich walut, jak Bitcoin czy Litecoin.

DGB – historia

digibyte-dgbPoczątki Digibyte sięgają roku 2014. To właśnie wtedy kryptowaluta zadebiutowała na rynku z kursem 0.001489 dolarów, który szybko okazał się za wysoki, więc po kilku miesiącach został obniżony do 0.000090 dolarów. Niski kurs przekładał się na średniej wartości wolumen utrzymujący się na poziomie około 2300 dolarów. Trend wzrostowy zaczął być widoczny nieco później. W ciągu trzech lat wzrósł aż 240 razy. Koniec maja 2017 roku okazał się dla Digibyte dobrym okresem na kurs skokowy. Jest to okres wyznaczania możliwości rozwoju kryptowaluty.

Najważniejsze cechy Digibyte

Wzrost wartości rynkowej Bitcoin i Litecoin niesie ze sobą prawdopodobieństwo zmienności cen i spekulacji wartością towarów, a w efekcie skutkuje rzadziej zawieranymi transakcjami przy użyciu kryptowalut. Digibyte ma za zadanie zmniejszyć zmienność cen dzięki bezpośredniemu powiązaniu z dolarem amerykańskim czy euro. Waluta tworzona jest w oparciu o algorytm Scrypt, który nawet w przypadku opracowania koparki ASIC ma nie przynieść takiego wzrostu trudności wydobycia jak w przypadku Bitcoina. Twórcy utrzymują, że monety oparte na Script wyprzedzą Bitcoina, który co prawda przetarł szlak, ale nie może pozostać najważniejszą kryptowalutą już na zawsze. Digibyte już teraz stwarza bardzo duże możliwości.

Ile kosztuje Digibyte?

Digibyte dostępne jest na takich giełdach jak HitBTC, KuCoin, jak również Poloniex czy Bittrex. Obecnie jego cena wynosi 0.00000405 BTC, 0.11 złotych, 0.03286 dolarów czy 0.0261 euro.

DGB – co jeszcze musisz wiedzieć?

Digibyte zaprojektowany został tak, aby nadążyć za przyjęciem i wyprzedzić bardziej tradycyjne usługi transakcyjne. Przesuwa granice możliwości nowej technologii, przynosi ulepszenia ogólnego bezpieczeństwa, a jednocześnie łączy się z wieloma korzyściami dla każdego użytkownika. Digibyte posiada kilka istotnych zalet takich jak prędkość transakcji czy waluta transakcyjna z 21 miliardami monet. Twórcy chwalą się także, że Digibyte został zaplanowany i zaprojektowany ponad miesiąc przed startem, a także zapewnia dużą przejrzystość. Utrzymują także, że do ich atutów należy uczciwość, a nawet ponadprzeciętne wywiązywanie się ze swoich założeń. Digibyte został bowiem ogłoszony 3 dni przed czasem i dostarczony w dokładnie określonej chwili określonej przez odliczający czas zegar.


21.02.2018 04:54
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000