Digibyte – wszystko, co musisz wiedzieć o DGB

Co to jest Digibyte?

DigiByte to dynamicznie rozwijająca się sieć oparta na blockchain. Dostarcza skalowalnych rozwiązań finansowych i informatycznych, a głównymi założeniami jest cyberbezpieczeństwo i dostosowanie do potrzeb wielu gałęzi przemysłu i zastosowań. Digibyte oferuje przede wszystkim błyskawiczne płatności, a dodatkowo wspiera zdecentralizowane aplikacje i testowanie nowych rozwiązań z dziedziny blockchain. Sieć charakteryzuje się także fokusem na decentralizacji, za pośrednictwem między innymi wielu algorytmów wydobycia oraz oddaną społecznością. Digibyte jest nie tylko profesjonalną i przejrzystą zdecentralizowaną kryptowalutą. Sieć stworzona została tak, by rozwiązać kilka słabości takich walut, jak Bitcoin czy Litecoin.

DGB – historia

digibyte-dgbPoczątki Digibyte sięgają roku 2014. To właśnie wtedy kryptowaluta zadebiutowała na rynku z kursem 0.001489 dolarów, który szybko okazał się za wysoki, więc po kilku miesiącach został obniżony do 0.000090 dolarów. Niski kurs przekładał się na średniej wartości wolumen utrzymujący się na poziomie około 2300 dolarów. Trend wzrostowy zaczął być widoczny nieco później. W ciągu trzech lat wzrósł aż 240 razy. Koniec maja 2017 roku okazał się dla Digibyte dobrym okresem na kurs skokowy. Jest to okres wyznaczania możliwości rozwoju kryptowaluty.

Najważniejsze cechy Digibyte

Wzrost wartości rynkowej Bitcoin i Litecoin niesie ze sobą prawdopodobieństwo zmienności cen i spekulacji wartością towarów, a w efekcie skutkuje rzadziej zawieranymi transakcjami przy użyciu kryptowalut. Digibyte ma za zadanie zmniejszyć zmienność cen dzięki bezpośredniemu powiązaniu z dolarem amerykańskim czy euro. Waluta tworzona jest w oparciu o algorytm Scrypt, który nawet w przypadku opracowania koparki ASIC ma nie przynieść takiego wzrostu trudności wydobycia jak w przypadku Bitcoina. Twórcy utrzymują, że monety oparte na Script wyprzedzą Bitcoina, który co prawda przetarł szlak, ale nie może pozostać najważniejszą kryptowalutą już na zawsze. Digibyte już teraz stwarza bardzo duże możliwości.

Ile kosztuje Digibyte?

Digibyte dostępne jest na takich giełdach jak HitBTC, KuCoin, jak również Poloniex czy Bittrex. Obecnie jego cena wynosi 0.00000405 BTC, 0.11 złotych, 0.03286 dolarów czy 0.0261 euro.

DGB – co jeszcze musisz wiedzieć?

Digibyte zaprojektowany został tak, aby nadążyć za przyjęciem i wyprzedzić bardziej tradycyjne usługi transakcyjne. Przesuwa granice możliwości nowej technologii, przynosi ulepszenia ogólnego bezpieczeństwa, a jednocześnie łączy się z wieloma korzyściami dla każdego użytkownika. Digibyte posiada kilka istotnych zalet takich jak prędkość transakcji czy waluta transakcyjna z 21 miliardami monet. Twórcy chwalą się także, że Digibyte został zaplanowany i zaprojektowany ponad miesiąc przed startem, a także zapewnia dużą przejrzystość. Utrzymują także, że do ich atutów należy uczciwość, a nawet ponadprzeciętne wywiązywanie się ze swoich założeń. Digibyte został bowiem ogłoszony 3 dni przed czasem i dostarczony w dokładnie określonej chwili określonej przez odliczający czas zegar.

Data: 21.02.2018,  00:00