Losowe wpisy

UE, Unia Europejska,

Polexit – czy Polska ma plan ewakuacji?

Brexit staje się teraźniejszością, natomiast Frexit i Nexit możliwością. W mediach zaczęło się jednak pojawiać jeszcze jedno hasło - Polexit. Według zapewnień Jarosława Kaczyńskiego nie ma scenariusza, który zakładałby odejście Read more
Theresa May

Theresa May – kim jest premier Wielkiej Brytanii?

Konserwatywni Brytyjczycy widzą w niej ostatnią sprawiedliwą w czasach nie do końca oczekiwanego Brexitu; przeciwnie lewicowi populiści - dla nich to tylko nieudolna naśladowczyni Margaret Thatcher. Kim jest Theresa May Read more

Dobra sytuacja na rynku pracy w USA


W piątek przedstawione zostały – tak wyczekiwane przez inwestorów – dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło, ale w stopniu mniejszym niż się spodziewano. Informacja ta została jednak zrekompensowana solidnymi odczytami dotyczącymi wynagrodzenia.

 

Non Farm Payrolls

Non Farm Payrolls to raport dotyczący sytuacji na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych, który każdego miesiąca przykuwa uwagę inwestorów z całego świata. Są to bowiem jedne z tych danych, które mają silny wpływ na decyzje podejmowane przez Rezerwę Federalną. Piątkowa publikacja wykazała wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 156 tysięcy. Wynik ten, choć pozytywny, to wywołał lekkie ukłucie rozczarowania, ponieważ spodziewano się, że wyniesie on 177 tysięcy. Dane zostały zrekompensowane silnym wzrostem płac wśród amerykańskich pracowników. Po, odnotowanym w listopadzie, spadku przeciętnej stawki godzinowej do 0,1%, grudniowa wzrosła o wzrosła o 0,4%. Z kolei stopa bezrobocia podniosła się do 4,7%, co może mieć związek z aktywizowaniem się osób, chcących znaleźć pracę.

 

Sytuacja na rynku pracy, a plany Fed

Solidny wzrost stawki godzinowej może się okazać dla członków Rezerwy Federalnej sygnałem popychającym ku jastrzębiej polityce. Ostatnią decyzję o podniesieniu stóp procentowych Fed podjęło w grudniu ubiegłego roku, a późniejsze komunikaty ze strony banku nastroiły rynek na dwie podwyżki w 2017. Może się okazać, że bank będzie jednak bardziej skłonny do zacieśniania polityki niż przez ostatnie dziesięć lat. Z tego powodu zaplanowane na nadchodzący tydzień wystąpienia przedstawicieli Fed będą zwracać szczególną uwagę rynku. Największe zainteresowanie wywoła wypowiedź szefowej banku, Janet Yellen.

 

Jeżeli postawa przedstawicieli amerykańskiego banku centralnego będzie sugerować większą ilość podwyżek w 2017, to dolar może zyskać kolejną dawkę paliwa do umacniania swojej pozycji.


09.01.2017 12:31
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000