kredyt w obcej walucie i ekantor
30 października 2015,  00:00

Ekantory a kredyty walutowe

Czy opłacalne jest zaciągnięcie kredytu walutowego i spłacanie go przy pośrednictwie ekantorów? Rosnące zainteresowanie klientów zarówno tego rodzaju kredytami, jak i ekantorami jednoznacznie wskazuje że tak. Dowiedzcie się dlaczego.

Samodzielne spłacanie rat

Regulacje prawne obowiązujące w Polsce dopuszczają do spłacania rat samodzielnie, tj. zezwalają na samodzielny zakup waluty oraz dokonywanie spłaty rat w systemie dewizowym. Co za tym idzie, możliwa jest dzięki temu wymiana waluty po korzystnym kursie. Korzystny kurs zaś, to jak wiadomo oszczędności.

Uniezależnienie od banku

Możliwość spłacania kredytu bez konieczności opłacania rat według kursu obowiązującego w banku to olbrzymi atut, który przemawia na korzyść ekantorów. W ten sposób likwidowane są liczne niedogodności narzucane przez bank. Dla przykładu – z ekantorem możliwy jest wybór dnia w którym zakupi się odpowiednią do spłaty kredytu walutę np. franka szwajcarskiego, czy euro po korzystnym kursie, gdy tymczasem bank zawsze narzucał spłatę raty według kursu obowiązującego w danym dniu, który może być dla kredytobiorcy bardzo niekorzystny i przynieść finansowe straty.
Owo uniezależnienie od banków to duża zaleta. To jednocześnie uniezależnienie się od kantorów stacjonarnych, gdyż nie musimy wychodzić z domu, by przeprowadzić transakcję. Zawsze też trzymamy rękę na pulse, na bieżąco obserwując zmiany zachodzące na rynku walut.

Jak widać, kredyty w obcych walutach są bardzo opłacalne i warto ubiegając się o pożyczkę iść w stronę kredytu w obcej walucie. Z ekantorem to się opłaca!

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *