KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more

Czy Brexit zdominuje rynek finansowy w czerwcu?

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Czy Rezerwa Federalna dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych? Czy zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii produkcji ropy naftowej na świecie? Odpowiedź na te trzy Read more

Ethos – wszystko, co musisz wiedzieć o Ethos


Choć jeszcze kilka lat temu o ich istnieniu wiedzieli nieliczni, dziś nie ma chyba osoby, która choć raz nie słyszałaby o zjawisku kryptowalut. Rynek wirtualnych płatności rozwija się niesamowicie szybko, co widać chociażby po bardzo ograniczonej dostępności kart graficznych i jednocześnie ich wysokiemu skokowi cen. Jedną z najnowszych walut, którą typuje się jako odkrycie rynku w roku 2018 jest Ethos. Sprawdźmy czym jest.

Co to jest Ethos?

Właściciele i pomysłodawcy Ethos powinni być już znani społeczności kryptowalut. Osoby, które śledzą wszelkie nowinki dotyczące inwestowania w wirtualną walutę, zapewne słyszeli już, że znany Bitquence przeszedł rebranding i zmienił nazwę właśnie na Ethos. Nie jest to jedynie zmiana kosmetyczna i wizerunkowa. Wraz z nową nazwą, pojawi się nowy i ulepszony system, który aspiruje do miana lidera rynku, którego funkcjonalność przeznaczona jest do szerokiego grona użytkowników, wręcz powszechnego. Ethos to kryptowaluta, wirtualny portfel i platforma, które służą do wymiany, handlu, przechowywania i dywersyfikacji środków, które zostały zainwestowane w kryptowaluty. Charakter portfela ma być innowacyjny i przyciągać uniwersalnością, która nie będzie znała granic. Zamiarem pomysłodawców jest bowiem stworzenie globalnego portfela, który nie będzie ograniczał ich możliwości i zezwoli na gromadzenie i przechowywanie wszystkich zebranych kryptowalut. Będzie można w nim zarówno kupować, jak i sprzedawać dowolne altcoiny. Prace nad rozszerzaniem właściwości Ethos wciąż trwają.

Ethos – historia?

Ethos zadebiutowało na rynku w dniu 18 lipca 2017 jako nowa jakość Bitquence. Waluta startowała z ceną 0.06 $. Już na przełomie kilku miesięcy użytkownicy mogli zaobserwować wysokie wahania i skoki wartości Ethos. Najniższa wartość spadła do 0.04 $, co jest stosunkowo niewielką różnicą w porównaniu do ceny startowej. O wiele bardziej odczuwalne i zauważalne były skoki ceny w górę. Najwyższy pułap, jaki Ethos osiągnął w roku 2017, wyniósł 3.3 $. Rok kończył się z wartością sięgającą 2.9 $.

Najważniejsze cechy Ethos

Ethos ma charakter open-source i działa w łańcuchu blockchain. Znacznie wyróżnia się spośród innych projektów związanych z rynkiem kryptowalut. To, co rzuca się w oczy i przyciąga zainteresowanie to niezwykle prosty interfejs, pozbawiony trudnej nomenklatury technicznej, który umożliwia przejrzyste zasady korzystania będące łatwe do przyswojenia nawet przez laików, dopiero zaczynających swoją przygodę z kryptowalutami. Zostało powiedziane, że Ethos jest projektem z zamiarem powszechnego dostępu. Intuicyjność obsługi jest tego wyrazem, który ma zachęcić do korzystania nie tylko doświadczonych użytkowników, ale również i nowicjuszy. Funkcjonalność projektu idzie w parze z bezpieczeństwem. Jeden portfel wiąże się tutaj z jednym kluczem prywatnym. Zadaniem użytkownika jest ochrona tej wartości przed dostępem osób trzecich. Decentralizacja systemu zwiększa bezpieczeństwo klucza. Jest to o wiele bardziej pewna metoda niż jego przechowywanie w portfelu. Ethos jest szybki i niezawodny. Użytkownicy zyskują możliwość wydajnego transferowania i dokonywania wymiany poprzez jedno kliknięcie.

Ile kosztuje Ethos?

Ceny Ethos dość wyraźnie zmieniały swoją wartość w roku 2017. Obecnie, koszt waluty jest najwyższy od momentu wystartowania projektu i wynosi 4.22 $. Szacuje się, że rok 2018 przyniesie olbrzymi rozwój Ethos i duże skoki w górę. Pojawiają się głosy mówiące nawet o czterystu procentowym wzroście wartości. Zakupu najlepiej dokonywać na giełdzie Binance, gdzie Ethos występuje jeszcze pod starą nazwą – BQX.

Ethos – co jeszcze musisz wiedzieć?

Choć projekt ruszył w lipcu, to oficjalnym startem portfela należy ogłosić początek roku 2018. Przyniósł on spełnienie oczekiwań i prognoz związanych z walutą. W listopadzie/grudniu pojawiały się spekulacje według, których oficjalny start portfela miał przynieść duże skoki. Prognozy się sprawdziły. Dziś wartość Ethos jest o 31% większa niż w ostatnim dniu roku 2017. Wiarygodne wydają się zatem kolejne głosy wieszczące następne skoki.


19.02.2018 07:52
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000