Ethos – wszystko, co musisz wiedzieć o Ethos

Choć jeszcze kilka lat temu o ich istnieniu wiedzieli nieliczni, dziś nie ma chyba osoby, która choć raz nie słyszałaby o zjawisku kryptowalut. Rynek wirtualnych płatności rozwija się niesamowicie szybko, co widać chociażby po bardzo ograniczonej dostępności kart graficznych i jednocześnie ich wysokiemu skokowi cen. Jedną z najnowszych walut, którą typuje się jako odkrycie rynku w roku 2018 jest Ethos. Sprawdźmy czym jest.

Co to jest Ethos?

Właściciele i pomysłodawcy Ethos powinni być już znani społeczności kryptowalut. Osoby, które śledzą wszelkie nowinki dotyczące inwestowania w wirtualną walutę, zapewne słyszeli już, że znany Bitquence przeszedł rebranding i zmienił nazwę właśnie na Ethos. Nie jest to jedynie zmiana kosmetyczna i wizerunkowa. Wraz z nową nazwą, pojawi się nowy i ulepszony system, który aspiruje do miana lidera rynku, którego funkcjonalność przeznaczona jest do szerokiego grona użytkowników, wręcz powszechnego. Ethos to kryptowaluta, wirtualny portfel i platforma, które służą do wymiany, handlu, przechowywania i dywersyfikacji środków, które zostały zainwestowane w kryptowaluty. Charakter portfela ma być innowacyjny i przyciągać uniwersalnością, która nie będzie znała granic. Zamiarem pomysłodawców jest bowiem stworzenie globalnego portfela, który nie będzie ograniczał ich możliwości i zezwoli na gromadzenie i przechowywanie wszystkich zebranych kryptowalut. Będzie można w nim zarówno kupować, jak i sprzedawać dowolne altcoiny. Prace nad rozszerzaniem właściwości Ethos wciąż trwają.

Ethos – historia?

Ethos zadebiutowało na rynku w dniu 18 lipca 2017 jako nowa jakość Bitquence. Waluta startowała z ceną 0.06 $. Już na przełomie kilku miesięcy użytkownicy mogli zaobserwować wysokie wahania i skoki wartości Ethos. Najniższa wartość spadła do 0.04 $, co jest stosunkowo niewielką różnicą w porównaniu do ceny startowej. O wiele bardziej odczuwalne i zauważalne były skoki ceny w górę. Najwyższy pułap, jaki Ethos osiągnął w roku 2017, wyniósł 3.3 $. Rok kończył się z wartością sięgającą 2.9 $.

Najważniejsze cechy Ethos

Ethos ma charakter open-source i działa w łańcuchu blockchain. Znacznie wyróżnia się spośród innych projektów związanych z rynkiem kryptowalut. To, co rzuca się w oczy i przyciąga zainteresowanie to niezwykle prosty interfejs, pozbawiony trudnej nomenklatury technicznej, który umożliwia przejrzyste zasady korzystania będące łatwe do przyswojenia nawet przez laików, dopiero zaczynających swoją przygodę z kryptowalutami. Zostało powiedziane, że Ethos jest projektem z zamiarem powszechnego dostępu. Intuicyjność obsługi jest tego wyrazem, który ma zachęcić do korzystania nie tylko doświadczonych użytkowników, ale również i nowicjuszy. Funkcjonalność projektu idzie w parze z bezpieczeństwem. Jeden portfel wiąże się tutaj z jednym kluczem prywatnym. Zadaniem użytkownika jest ochrona tej wartości przed dostępem osób trzecich. Decentralizacja systemu zwiększa bezpieczeństwo klucza. Jest to o wiele bardziej pewna metoda niż jego przechowywanie w portfelu. Ethos jest szybki i niezawodny. Użytkownicy zyskują możliwość wydajnego transferowania i dokonywania wymiany poprzez jedno kliknięcie.

Ile kosztuje Ethos?

Ceny Ethos dość wyraźnie zmieniały swoją wartość w roku 2017. Obecnie, koszt waluty jest najwyższy od momentu wystartowania projektu i wynosi 4.22 $. Szacuje się, że rok 2018 przyniesie olbrzymi rozwój Ethos i duże skoki w górę. Pojawiają się głosy mówiące nawet o czterystu procentowym wzroście wartości. Zakupu najlepiej dokonywać na giełdzie Binance, gdzie Ethos występuje jeszcze pod starą nazwą – BQX.

Ethos – co jeszcze musisz wiedzieć?

Choć projekt ruszył w lipcu, to oficjalnym startem portfela należy ogłosić początek roku 2018. Przyniósł on spełnienie oczekiwań i prognoz związanych z walutą. W listopadzie/grudniu pojawiały się spekulacje według, których oficjalny start portfela miał przynieść duże skoki. Prognozy się sprawdziły. Dziś wartość Ethos jest o 31% większa niż w ostatnim dniu roku 2017. Wiarygodne wydają się zatem kolejne głosy wieszczące następne skoki.

Data: 19.02.2018,  00:00