Firma budowlana
5 lipca 2017,  00:00

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

5/5 (1)

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości – to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, szukając rozwiązania trudnej sytuacji, zdecydowało się na współpracę z zagranicznym zleceniodawcą.

 

Już nie tylko pracownicy z Polski szukają przyszłości poza granicami kraju. Od kilku lat można zaobserwować również ekspansję firm, dla których zagraniczne kontrakty są szansą na rozwój lub… ostatnią deską ratunku. Czy warto z niej skorzystać?

 

Korzyści dla firm budowlanych związanych z wymianą w Ekantor.pl:

  • wyższe wpływy wynikające z niskich kursów kantoru internetowego,
  • oszczędność związana z opłatą zakwaterowania oraz wyżywienia pracowników,
  • konkurencyjna oferta,
  • świadomość rynku walutowego pozwalająca oszacować budżet,
  • wyższe pensje pracowników,
  • rozwój firmy na rynku międzynarodowym.

Kalkulator walut

Polska firma, niemiecka budowa – praca za granicą

Polskie firmy budowlane z coraz większą odwagą wchodzą na zagraniczne rynki, a jednym ze sposobów na realizację kontraktów zagranicznych jest delegowanie pracowników. Choć formalności wiele, to popularność takiego działania nie maleje. Według danych zaprezentowanych przez Gazetę Wyborczą Polska jest liderem, jeżeli chodzi o liczbę delegowanych pracowników za granicę. Prym wiodą firmy z sektora budowlanego, rolniczego, opieki i usług zdrowotnych oraz branża IT.

 

Delegowanie pracownika
Delegowanie pracownika polega na tym, że polskie przedsiębiorstwo wysyła pracowników do pracy poza granice Polski, aby zrealizować umowę zawartą z zagranicznym kontrahentem.
Definicja pochodzi ze strony ZUS

 

A chętnych do pracy nie brakuje. Pracownicy delegowani mogą bowiem liczyć na minimalne stawki obowiązujące w danym kraju (co po przewalutowaniu zwykle wynosi więcej niż zarobiliby w kraju),w dodatku trwają prace nad tym, by ich pensje zostały zrównane z zagranicznymi kolegami.

 

Można więc powiedzieć, że i wilk syty, owca cała, a jeszcze lis się załapał.

 

Biznes międzynarodowy, a oszczędność w Ekantor.pl

Duża konkurencyjność firmy oraz wyższe pensje pracowników to tylko część korzyści jakie zyskuje pracodawca. Ta zasadnicza wynika przede wszystkim z kontraktu zawartego w obcej walucie. Chcąc uzyskać jak największe korzyści i zminimalizować ryzyko strat, należy zapoznać się z czynnikami wpływającymi na rynek walutowy, śledzić zmiany na nim zachodzące i uwzględniać prognozy – tylko wtedy będzie można świadomie odpowiedzieć sobie na pytanie kiedy wymienić zagraniczną walutę na złotego, bądź na odwrót.

W tym miejscu przedsiębiorcy zaczynają zastanawiać się również, nad tym gdzie najlepiej wymienić walutę. Odpowiedź wydawać się może oczywista. Większe przedsiębiorstwa udają się do banku licząc na sukcesywne negocjacje, małe – wciąż nierzadko decydują się na kantory stacjonarne. A istnieje rozwiązanie pośrednie, czyli Ekantor.pl.

 

W Ekantor.pl kurs wymiany walut jest niski. W porównaniu z ofertą bankową przy sprzedaży 100 000 euro dodatkowy zysk firmy wynosi nawet ok.21 000 złotych. A to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Klient akceptując wymianę, ma pewność że kwota nie ulegnie zmianie w czasie, gdy będzie dokonywał przelewu. W dodatku przy transakcjach zawieranych na wysoką kwotę istnieje możliwość negocjowania kursu z dealerem walutowym. Dla osób prowadzących współpracę z podmiotem zagranicznym dobrym rozwiązaniem jest również alert walutowy – czyli informowanie o ważnych zmianach na rynku walutowym.

 

O problemach polskiego sektora budowlanego wiadomo już od dłuższego czasu. Oczekiwania na zapłatę wystawionych faktur najbardziej uderza w małe przedsiębiorstwa – to one właśnie mogą poszukiwać ratunku poza granicami kraju.

 


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *