Komentarz walutowy
9 czerwca 2017,  00:00

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?

5/5 (1)

21 dni – tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy tak naprawdę 5 minut dziennie, by zmienić na lepsze -może nie całe życie- ale przynajmniej stan Twojego portfela? Ciekawy?

Zatem jeśli możesz, przypomnij sobie ostatnią sytuację, w której potrzebowałeś wymienić walutę. Może było to przed weekendowym wypadem do Berlina? A może wtedy jak zamawiałeś buty do biegania? Pierwsze co zrobiłeś, to sprawdziłeś kurs danej waluty, prawda? Niestety, gdy następnego dnia poszedłeś do kantoru lub ewentualnie postanowiłeś skorzystać z propozycji swojego banku, okazało się, że wydałeś znacznie więcej niż zamierzałeś. Wynika to po części z tego, że nie znałeś jeszcze Ekantor.pl, ale również ze zmienności rynku walutowego. Czy można się przed nią zabezpieczyć?

Ekantor.pl

Nikt nie da gwarancji, czy w kolejnych dniach kurs pójdzie w górę czy w dół, ale zdobywając odpowiednią wiedzę, jesteś w stanie podjąć świadomą decyzję, który moment może sprzyjać wymianie, a kiedy zdecydowanie jest to niewskazane. Wiedzę tę można czerpać m.in. z komentarzy walutowych, które dwa razy dziennie publikowane są na stronie Ekantor.pl.

Komentarz walutowy – co to jest?

Komentarz walutowy to zbiór analiz, prognoz oraz informacji na temat wydarzeń mających znaczenie dla rynku walutowego. Tworząc je skupiamy się nie tylko na parach walutowych powiązanych ze złotym, ale również na tzw. głównej parze walutowej, czyli EUR/USD. To jak przebiegają notowania na poszczególnych wykresach zależy od wielu czynników (społecznych, psychologicznych oraz ekonomicznych), takich jak m.in:
– polityka pieniężna banków centralnych,
– dane makroekonomiczne,
– wydarzenia polityczne.

Komentarz walutowy – poranny. Wszystko co musisz wiedzieć

Na stronie Ekantor.pl najczęściej do godziny 10 pojawia się tzw. komentarz poranny, w którym zawarte są najistotniejsze wydarzenia na dany dzień, a także prognozy dotyczące ich oddziaływania na daną walutę.

Aby zobrazować sytuację, przytoczymy komentarz z dnia 08.06.2017:

poranny komentarz

Wystąpienie Mario Draghiego – prezesa banku EBC po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych – było wydarzeniem priorytetowym dla rynku. Zaplanowane zostało one na godzinę 14:30, dlatego w tych godzinach można było spodziewać się zmienności na wykresach powiązanych z euro. To, czy za euro będzie trzeba zapłacić więcej, zależało od słów, jakie padną na konferencji. Można się zatem wcześniej zastanowić, czy kupić euro przed konferencją prezesa banku, czy ryzykować i czekać na rozwój sytuacji.

Komentarz walutowy – popołudniowy

Prezentowany każdego dnia między godziną 14:30 – 16:00 stanowi swego rodzaju podsumowanie wydarzeń i publikacji, które pojawiły się do wczesnego popołudnia (z powodu różnicy czasowej dane z USA przedstawiane są zwykle w dalszej części dnia).

Jego codzienna lektura pozwala zauważać, które czynniki mają dla rynku znaczenie pierwszoplanowe, a które informacje zostały przez inwestorów pominięte. Komentarz opatrzony jest wykresami walutowymi (EUR/USD, EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN, GBP/PLN), na których można zaobserwować wahania walut, a także poznać minimalną i maksymalną wartość na dany dzień.

 

Więcej na temat tego, w jaki sposób odczytywać poszczególne dane można znaleźć w artykule Jak wymieniać walutę online? Na pewno z głową

Podróże, zakupy, zagraniczne kontrakty – zapotrzebowanie na waluty rośnie wraz z globalizacją. Warto więc już przy pierwszych transakcjach edukować się, po to by świadomie podejmować decyzje. W końcu zajmie to tylko 5 minut dziennie.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *