Losowe wpisy

Mateusz Koszela, podróż, w świat z Ekantor.pl

W świat z Ekantor.pl #5: Rodzinne strony Pablo Escobara

Mateusz Koszela kontynuuje podróż po Ameryce Południowej. Tym razem odwiedził Kolumbię i Ekwador, gdzie dowiedział się co tak naprawdę można kupić za legendarne 2000 pesos, kto jest najpopularniejszym Polakiem wśród Read more
blog, dziecko, telefon, aplikacje, smartfon, Ekantor.pl

Top 7 aplikacji na Androida, które powinien mieć każdy rodzic

Opieka na dzieckiem nie jest łatwa. Na szczęście współczesna technologia przychodzi z pomocą młodym rodzicom, a często wręcz ratuje im życie! Zobacz co dobrego niosą ze sobą aplikacje dla młodych Read more

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?


21 dni – tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy tak naprawdę 5 minut dziennie, by zmienić na lepsze -może nie całe życie- ale przynajmniej stan Twojego portfela? Ciekawy?

 

Zatem jeśli możesz, przypomnij sobie ostatnią sytuację, w której potrzebowałeś wymienić walutę. Może było to przed weekendowym wypadem do Berlina? A może wtedy jak zamawiałeś buty do biegania? Pierwsze co zrobiłeś, to sprawdziłeś kurs danej waluty, prawda? Niestety, gdy następnego dnia poszedłeś do kantoru lub ewentualnie postanowiłeś skorzystać z propozycji swojego banku, okazało się, że wydałeś znacznie więcej niż zamierzałeś. Wynika to po części z tego, że nie znałeś jeszcze Ekantor.pl, ale również ze zmienności rynku walutowego. Czy można się przed nią zabezpieczyć?

 

Ekantor.pl

 

Nikt nie da gwarancji, czy w kolejnych dniach kurs pójdzie w górę czy w dół, ale zdobywając odpowiednią wiedzę, jesteś w stanie podjąć świadomą decyzję, który moment może sprzyjać wymianie, a kiedy zdecydowanie jest to niewskazane. Wiedzę tę można czerpać m.in. z komentarzy walutowych, które dwa razy dziennie publikowane są na stronie Ekantor.pl.

 

Komentarz walutowy – co to jest?

Komentarz walutowy to zbiór analiz, prognoz oraz informacji na temat wydarzeń mających znaczenie dla rynku walutowego. Tworząc je skupiamy się nie tylko na parach walutowych powiązanych ze złotym, ale również na tzw. głównej parze walutowej, czyli EUR/USD. To jak przebiegają notowania na poszczególnych wykresach zależy od wielu czynników (społecznych, psychologicznych oraz ekonomicznych), takich jak m.in:
– polityka pieniężna banków centralnych,
– dane makroekonomiczne,
– wydarzenia polityczne.

 

Komentarz walutowy – poranny. Wszystko co musisz wiedzieć

Na stronie Ekantor.pl najczęściej do godziny 10 pojawia się tzw. komentarz poranny, w którym zawarte są najistotniejsze wydarzenia na dany dzień, a także prognozy dotyczące ich oddziaływania na daną walutę.

Aby zobrazować sytuację, przytoczymy komentarz z dnia 08.06.2017:

poranny komentarz

 

Wystąpienie Mario Draghiego – prezesa banku EBC po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych – było wydarzeniem priorytetowym dla rynku. Zaplanowane zostało one na godzinę 14:30, dlatego w tych godzinach można było spodziewać się zmienności na wykresach powiązanych z euro. To, czy za euro będzie trzeba zapłacić więcej, zależało od słów, jakie padną na konferencji. Można się zatem wcześniej zastanowić, czy kupić euro przed konferencją prezesa banku, czy ryzykować i czekać na rozwój sytuacji.

 

Komentarz walutowy – popołudniowy

Prezentowany każdego dnia między godziną 14:30 – 16:00 stanowi swego rodzaju podsumowanie wydarzeń i publikacji, które pojawiły się do wczesnego popołudnia (z powodu różnicy czasowej dane z USA przedstawiane są zwykle w dalszej części dnia).

Jego codzienna lektura pozwala zauważać, które czynniki mają dla rynku znaczenie pierwszoplanowe, a które informacje zostały przez inwestorów pominięte. Komentarz opatrzony jest wykresami walutowymi (EUR/USD, EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN, GBP/PLN), na których można zaobserwować wahania walut, a także poznać minimalną i maksymalną wartość na dany dzień.

 

Więcej na temat tego, w jaki sposób odczytywać poszczególne dane można znaleźć w artykule Jak wymieniać walutę online? Na pewno z głową

 

Podróże, zakupy, zagraniczne kontrakty – zapotrzebowanie na waluty rośnie wraz z globalizacją. Warto więc już przy pierwszych transakcjach edukować się, po to by świadomie podejmować decyzje. W końcu zajmie to tylko 5 minut dziennie.

 


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

09.06.2017 10:39
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!