FunFair – wszystko, co musisz wiedzieć o FUN

Co to jest FunFair?

FunFair Coin to kryptowaluta platformy FunFair. Oferuje ona możliwość projektowania i obsługi gier losowych, opartych na łańcuchach blokowych. W porównaniu z innymi kasynami online, platforma FunFair ma tę zaletę, że jest zdecentralizowana. Umożliwiając nieprzerwane rozgrywki posiada jednocześnie przejrzysty kod, niskie koszty operacyjne oraz zapewnia doskonałą rozrywkę użytkownikom. Platforma FunFair rewolucjonizuje gry online, ponieważ pozwala uruchomić własne internetowe kasyno za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

FUN – historia?

Ponad 30-osobowy zespół FunFair ma siedzibę w Londynie i prowadzi go Jez San.. Cała kariera Sana obracała się wokół przedsiębiorczości i branży gier komputerowych. Założył Argonaut Software jako nastolatek i stworzył pierwszy układ do zasilania gier 3D, takich jak Star Fox i Harry Potter. San podsumował swoje CV, San także założył internetowy poker room 3D, PKR, i jest inwestorem w jednej z wiodących na świecie giełd kryptowalutowych, Kraken. FunFair ma kilku konkurentów opartych na kryptografii, ale wyprzedza konkurencję pod względem ograniczenia rynku i rozwoju produktu.

Najważniejsze cechy FunFair

Kryptowaluta FUN służy do finansowania platformy FunFair i działa również jako żeton kasyna. Każdy gracz, który chce grać online w kasynie FunFair, musi zakupić monety aby obstawić zakład. Nagroda również wypłacana jest w postaci FUN. Operatorzy kasyn którzy oferują hazard za pośrednictwem platformy FunFair, mogą również sfinansować swoją działalność za pośrednictwem tej kryptowaluty. Gracze, którzy rekrutują nowych graczy, otrzymają monety jako nagrodę dla podmiotów stowarzyszonych. Ponadto kryptowaluta funkcjonuje jako środek płatniczy za opłaty, przy czym monety są następnie niszczone. Ma to tę zaletę, że zwiększa się w ten sposób wartość istniejących monet FUN.

Ile kosztuje FunFair?

Sprzedaż FUN rozpoczęła się pod koniec czerwca 2017 roku, po cenie około 0,011 USD. Cena BTC wahała się wówczas w granicach od 0,000004 do 0,00001. W sierpniu 2017 roku cena wzrosła do ~ 0,034 USD i utrzymywała się do minimum 0,015 USD w kolejnych czterech miesiącach. Ten wzrost może być związany z ogłoszeniem trzech dodatkowych gier platformy. Te dodatki pokazały, że zespół programistów czyni stały postęp i konsekwentnie realizuje zaplanowane etapy. Począwszy od grudnia 2017 roku, wartość FUN podnosiła się gwałtownie pod koniec roku. Przez znaczną część stycznia 2018 roku cena ponownie spadała. Spadek cen wywołać mogło uruchomienie sieci w Q2 2018 Opłata za tokeny i ogólny wzrost popytu na platformie mogą jednak ponownie prowadzić do wzrostu cen. FunFair ma obecnie kapitalizację rynkową w wysokości 98 milionów USD, z czego 3 miliony USD są sprzedawane codziennie.

FUN – co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Platforma oparta jest na blockchainie Ethereum i działa z własnym rozwiązaniem Fate Channel. Kanał losów oparty jest na idei Kanału Państwowego, który stał się znany dzięki błyskawicznej sieci Bitcoin. Kanały państwowe mają funkcję szybkiego sprawdzania transakcji płatniczych. W ten sposób nowe wartości pieniężne mogą być podpisane przez dostawcę i użytkownika. FunFair używa do tego celu blockchainu obsługującego EthereumVM. Kanał stanowy to nic innego jak inteligentny kontrakt, który jest stale aktualizowany i podpisywany, aby potwierdzić nowe wschodzące wartości po obu stronach. Kasyna mogą być projektowane zgodnie z pomysłami użytkowników.
Gracze mogą obstawiać za pomocą kryptowaluty, a także płacić bezpośrednio w FUN.

Data: 22.02.2018,  00:00