Losowe wpisy

zgubiona paczka, brak paczki, przesyłka z zagranicy, Ekantor.pl

Brak paczki z zagranicy a reklamacja. Czy można odzyskać pieniądze?

Zagraniczne sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Niektóre paczki, zanim trafią pod drzwi adresata, muszą pokonać pół świata i czasami w innej części tego świata zostają. Czy Read more

Kulinarny komentarz walutowy Mateusza Truszkiewicza z MasterChef Junior

Choć przepis na wymianę walut jest szybki i prosty (możecie znaleźć go w tym miejscu) to już codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym może się okazać zadaniem równie uciążliwym, Read more

Garść ciekawostek o Donaldzie Trumpie, które Cię zaskoczą


Kadencja Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych to jeden wielki wyjątek od reguły. Zarówno serwisy branżowe jak i brukowce prześcigają się w wyliczaniu ciekawostek z nią związanych. Przyjrzyjmy się tym, o których nie wszyscy wiedzą.

 

Donald Trump to, jak dotąd, najstarsza i najbogatsza osoba wybrana na stanowisko prezydenta USA. To również jedyny przywódca tego mocarstwa posiadający własne kasyna, stacje telewizyjne i grę planszową o sobie samym.

 

 

Nie pije, nie pali i zdecydowanie daleko trzyma się od narkotyków. Ta wzorcowa postawa godna purytanina na pewno wpływa korzystnie na jego zdrowie ale wynika z bardziej traumatycznych przeżyć – śmierci brata z powodu alkoholizmu w 1981 roku.

 

 

Jego bogactwo to osobny rozdział dla plotek i spekulacji. W wieku 27 lat posiadał już ponad 1,000 apartamentów wynajmowanych komercyjnie. Wytoczył proces autorowi książki TrumpNation: The Art of Being Donald, Timothy’emu O’Brienowi za to, że określił go w tekście mianem “milionera” a nie “miliardera”. Proces przegrał ale zachował twarz mówiąc, że jego poczucie własnej finansowej wartości w zasadzie zależy od nastroju. Na przestrzeni lat Trump wielokrotnie tracił hotele, kasyna i inne nieruchomości, które zbankrutowały. Sam jednak nigdy nie miał problemów finansowych. Co ciekawe, mimo ogromnego majątku Trump nie słynie z dobroczynności. W porównaniu do Billa Gatesa, Warrena Buffetta czy Michaela Bloomberga jego datki charytatywne są nadzwyczaj małe – przez dwadzieścia lat wydał na nie około 3,7 miliona dolarów. Dla porównania – to mniej niż wydało na działalność dobroczynną WWE w samym 2007 roku.

 

 

Trump to nie tylko zręczny polityk i miliarder ale również telewizyjny celebryta. Pojawiał się w wielu filmach i serialach, chociażby w przebojowym “Kevinie samym w Nowym Jorku”. Sławę i pieniądze przyniosły mu jednak produkcje reality show dla stacji NBC – The Celebrity Apprentice. Był ich gospodarzem przez 14 sezonów otrzymując za jeden odcinek nawet 1 milion dolarów i umieszczając swoje nazwisko w złotej gwieździe na hollywoodzkim Walk of Fame.

 

 

Jedną z rzeczy wybitnie przyciągających uwagę w wizerunku Donalda Trumpa są jego włosy. Internet pełen jest żartów i plotek na temat fryzury prezydenta a niektórzy nawet wątpili, czy są naturalne. Okazuje się że owszem, bujna fryzura trzyma się głowy bez kleju, a swój kształt zawdzięcza dwóm czynnikom: żonie Melanii, będącej osobistym fryzjerem męża oraz trybowi życia wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Trump przyznaje bowiem, że poza golfem w zasadzie cały czas spędza w biurze, limuzynie, helikopterze lub prywatnym klubie.

 Taki tryb życia może niektórym wydać się cokolwiek dziwaczny ale wynika z przywiązania Trumpa do sterylności. Nie lubi dotykać innych ludzi a szczególnie ściskać im dłoni. Jego odrazę budzą urządzenia używane przez nieznane osoby jak poręcze czy nawet przyciski w windzie. Ponoć szczególnie unika kontaktu z nauczycielami, którzy mają kontakt z dziećmi. A dzieci, wiadomo, do brud i zarazki.
Wszyscy komentatorzy i specjaliści, oceniając wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, byli zgodni w jednym – jego kadencja będzie znacznie odbiegać od przyjętych standardów. I nie zawiedli się. Osobowość i styl życia prezydenta-elekta jest bowiem tak barwna i niezwykła, że tematów do plotek starczy jeszcze na wiele lat.

 

Zobacz również:

6 ciekawostek walutowych – czy Twój komputer kopie kryptowalutę?

Ciekawostki o pieniądzach, które mogą Cię zaskoczyć


23.05.2018 09:46
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000