Donald Trump, Trump, ciekawostki o Donaldzie Trumpie
23 maja 2018,  14:38

Garść ciekawostek o Donaldzie Trumpie, które Cię zaskoczą

3.67/5 (3)

Kadencja Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych to jeden wielki wyjątek od reguły. Zarówno serwisy branżowe jak i brukowce prześcigają się w wyliczaniu ciekawostek z nią związanych. Przyjrzyjmy się tym, o których nie wszyscy wiedzą.

Donald Trump to, jak dotąd, najstarsza i najbogatsza osoba wybrana na stanowisko prezydenta USA. To również jedyny przywódca tego mocarstwa posiadający własne kasyna, stacje telewizyjne i grę planszową o sobie samym.

Nie pije, nie pali i zdecydowanie daleko trzyma się od narkotyków. Ta wzorcowa postawa godna purytanina na pewno wpływa korzystnie na jego zdrowie ale wynika z bardziej traumatycznych przeżyć – śmierci brata z powodu alkoholizmu w 1981 roku.

Jego bogactwo to osobny rozdział dla plotek i spekulacji. W wieku 27 lat posiadał już ponad 1,000 apartamentów wynajmowanych komercyjnie. Wytoczył proces autorowi książki TrumpNation: The Art of Being Donald, Timothy’emu O’Brienowi za to, że określił go w tekście mianem “milionera” a nie “miliardera”. Proces przegrał ale zachował twarz mówiąc, że jego poczucie własnej finansowej wartości w zasadzie zależy od nastroju. Na przestrzeni lat Trump wielokrotnie tracił hotele, kasyna i inne nieruchomości, które zbankrutowały.

Sam jednak nigdy nie miał problemów finansowych. Co ciekawe, mimo ogromnego majątku Trump nie słynie z dobroczynności. W porównaniu do Billa Gatesa, Warrena Buffetta czy Michaela Bloomberga jego datki charytatywne są nadzwyczaj małe – przez dwadzieścia lat wydał na nie około 3,7 miliona dolarów. Dla porównania – to mniej niż wydało na działalność dobroczynną WWE w samym 2007 roku.

 

Trump to nie tylko zręczny polityk i miliarder ale również telewizyjny celebryta. Pojawiał się w wielu filmach i serialach, chociażby w przebojowym “Kevinie samym w Nowym Jorku”. Sławę i pieniądze przyniosły mu jednak produkcje reality show dla stacji NBC – The Celebrity Apprentice. Był ich gospodarzem przez 14 sezonów otrzymując za jeden odcinek nawet 1 milion dolarów i umieszczając swoje nazwisko w złotej gwieździe na hollywoodzkim Walk of Fame.

 

Jedną z rzeczy wybitnie przyciągających uwagę w wizerunku Donalda Trumpa są jego włosy. Internet pełen jest żartów i plotek na temat fryzury prezydenta a niektórzy nawet wątpili, czy są naturalne. Okazuje się że owszem, bujna fryzura trzyma się głowy bez kleju, a swój kształt zawdzięcza dwóm czynnikom: żonie Melanii, będącej osobistym fryzjerem męża oraz trybowi życia wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Trump przyznaje bowiem, że poza golfem w zasadzie cały czas spędza w biurze, limuzynie, helikopterze lub prywatnym klubie.

 

Taki tryb życia może niektórym wydać się cokolwiek dziwaczny ale wynika z przywiązania Trumpa do sterylności. Nie lubi dotykać innych ludzi a szczególnie ściskać im dłoni. Jego odrazę budzą urządzenia używane przez nieznane osoby jak poręcze czy nawet przyciski w windzie. Ponoć szczególnie unika kontaktu z nauczycielami, którzy mają kontakt z dziećmi. A dzieci, wiadomo, do brud i zarazki.

Wszyscy komentatorzy i specjaliści, oceniając wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, byli zgodni w jednym – jego kadencja będzie znacznie odbiegać od przyjętych standardów. I nie zawiedli się. Osobowość i styl życia prezydenta-elekta jest bowiem tak barwna i niezwykła, że tematów do plotek starczy jeszcze na wiele lat.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *