Losowe wpisy

Płatność kartą, usługa DCC, wymiana walut, Ekantor.pl

Płacisz kartą za granicą? Na tej opłacie traci 95% konsumentów

500 tysięcy funtów rocznie - tyle w sumie tracą przyjezdni, czyli osoby posługujące się walutą inną niż GBP w Wielkiej Brytanii. Myślisz, że to dużo? W skali całej Europy zjawisko Read more

Brexit: Pytania bez odpowiedzi

Brexit, czyli decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej to dopiero początek długiej i nieznanej drogi, która będzie usiana wieloma wątpliwościami zarówno dla obywateli Wielkiej Brytanii, jak i całego świata. Do Read more

6 ciekawostek walutowych – czy twój komputer kopie kryptowalutę?


Kryptowaluty, wszędzie kryptowaluty. Rynki finansowe oszalały na ich punkcie. Nie da się znaleźć serwisu gospodarczego który by o nich nie mówił. Eksperci wieszczą nadchodzącą zagładę a tymczasem z dnia na dzień powstają nowe sposoby ich pozyskiwania.

Atari montuje własną kryptowalutę

Pociąg o nazwie blockchain pędzi coraz szybciej i kolejne firmy starają się na niego załapać. Niedawno Atari ogłosiło prace nad własną kryptowalutą. Atari Token ma być częścią rozbudowanego systemu kasyn online prowadzonego przez firmę, której gwiazda świetności nieco przygasła od czasów Pac Man’a.  Niezależnie od przyszłych korzyści, sama decyzja o zainteresowaniu blockchainem spowodowała wzrost wartości akcji firmy o ponad 60 procent.

atari, kryptowaluta, kopanie kryptowalut, Ekantor.pl

Chińczycy zainteresowani ludową kryptowalutą

Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk Społecznych, w opublikowanym raporcie, zaproponowali możliwość używania kryptowalut do rozliczeń międzynarodowych. Byłyby one tańsze, szybsze a do tego pozbawione niepotrzebnych pośredników, za których w oczach chińskiego rządu uchodzi Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Póki co Pekin nie zrezygnował z kampanii przeciwko cyfrowej monecie, co jednak nie przeszkadza chińskiemu bankowi centralnemu w prowadzeniu badań nad narodową kryptowalutą na własną rękę.

 

 

Bot do wydobywania kryptowalut na stronach rządowych Wielkiej Brytanii

Od dobrych kilku miesięcy złośliwa wtyczka Coinhive, umożliwiająca anonimowe wydobywanie kryptowaluty Monero, jest zmorą internetu. Najpierw jej ofiarą padły główne przeglądarki internetowe (Firefox i Chrome). Teraz znalazła dostęp do stron brytyjskiego urzędu ds. informacji, kredytów studenckich i szpitala Barnsley. Wchodząc na zainfekowaną stronę nasz komputer dramatycznie zwalnia, bo jego moce obliczeniowe wykorzystywane są do „kopania” waluty. Brytyjskie strony zostały oczywiście wyłączone ale w żaden sposób nie pomogło to w pokonaniu złośliwego oprogramowania, które stale krąży po sieci.

bezpieczeństwo, kryptowaluty, kryptowaluta, Ekantor.pl

Rosyjscy inżynierowie atomowi kopią na lewo

Federalna Służba Bezpieczeństwa przyłapała kilku obrotnych naukowców, którzy w Rosyjskim Centrum Nuklearnym w Sarowie kopali bitcoina na ultra-szybkich komputerach do zarządzania silosami atomowymi. Operacja wyszła na jaw po odkryciu nieautoryzowanych połączeń z jednostki przeznaczonej do nadzoru nad ośrodkiem. Inżynierowie zostali oskarżeni o zdradę państwa, bo przy okazji zdradzili położenie placówki, utrzymywane w ścisłej tajemnicy. Co ciekawe, podobne próby zostały zarejestrowane w kilku innych rosyjskich ośrodkach o dużej mocy obliczeniowej. Bitcoin kusi.

bitcoin, kryptowaulty, kryptowaluta, Ekantor.pl

Wenezuela wprowadza własną kryptowalutę

Potężny kryzys gospodarczy, wywołany w głównej mierze sankcjami ze strony USA, skłonił prezydenta Wenezueli Nicolása Maduro do oficjalnego wprowadzenia kryptowaluty opartej o wartość baryłki ropy. Ma ona nosić nazwę “petro” i zostanie wypuszczona w 82 milionach kopii. Przedsprzedaż już się rozpoczęła. Wenezuela jest obecnie najtańszym krajem do produkcji kryptowalut na świecie, więc jest szansa na sukces.

Nicolás Maduro, Wenezuela, kryptowaluta

Islandzki rząd nie ma co zrobić z bitcoinami

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że policja rozbija gang i konfiskuje tony narkotyków, broni i fałszywych pieniędzy. Coraz częściej jednak w ręce wymiaru sprawiedliwości trafia elektroniczna waluta. Taki problem mają właśnie władze Islandii – nie wiedzą do końca co zrobić z ponad 2,000 bitcoinów skonfiskowanych w 2016 roku. Ich rynkowa wartość to około 22,8 mln $. Wystawić na publiczną aukcję i sprzedać? Przeznaczyć na zasypanie dziury budżetowej? A może rozmnożyć?

bitcoin, kryptowaluta, kryptowaluty, Ekantor.pl

 


27.03.2018 10:57
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!