Losowe wpisy

Prezent dla niego, prezent dla mężczyzny, Ekantor.pl

Prezenty DLA NIEGO ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na ​​prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Wbrew obiegowej opinii większość mężczyzn ucieszy się z nowej pary skarpet znalezionych pod choinką. Pod warunkiem, że nie będą jedynym prezentem. Tylko, dajmy na to, dodatkiem do drona DJI Mavic Read more

Młodzi wizjonerzy, których warto obserwować

Wielkie pomysły często rodzą się niespodziewanie i w pierwszej chwili mogą wydawać się abstrakcyjne, jednak to właśnie osoby, które uwierzą w szansę na ich powodzenie odnoszą prawdziwy sukces. Read more

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?


Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub robi zakupy w zagranicznych sklepach internetowych przy pomocy tak zwanych transakcji MO/TO/IO. Minusem walutowych kart debetowych jest to, że banki naliczają każdego miesiąca opłaty za obsługę karty debetowej. Jaka będzie najlepsza karta walutowa?

Ściśle połączone – karta i konto

Zanim wybierzemy debetówkę, sprawdźmy najpierw konto walutowe i warunki, jakie daje nam bank. Środek płatniczy w postaci karty walutowej jest nieodłącznym dodatkiem do konta. Bez konta nie będzie więc karty debetowej. Bo innymi prawami rządzą się karty kredytowe, które są wydawane niezależnie od tego, czy konto jest założone w danym banku, czy też nie. Konto musi być rozliczane w tej samej walucie, co karta walutowa. Jest to walutowe konto oszczędnościowo-rozliczeniowe, czyli tak zwany ROR.

Karta walutowa do konta walutowego

Prawie wszystkie banki, jakie znajdują się na polskim rynku, które oferują konta walutowe, wydają także karty do tych rachunków. Zazwyczaj są to konta w euro, ponieważ jest to waluta najbardziej popularna. Walutą rozliczeniową dla kart walutowych jest też euro. Rzadko więc można spotkać karty debetowe, których walutą rozliczeniową są funty lub dolary. Takie walutowe ROR-y są dostępne dla wszystkich klientów danego banku. W banku można więc mieć konto walutowe bez konieczności otwierania dodatkowego rachunku w złotych. Ale nie wszędzie jest to zasadą i na to też należy zwrócić baczną uwagę.

By mieć najlepszą kartę…

…sprawdzamy więc nie tylko miesięczne opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej oraz koszt wypłacenia gotówki z zagranicznego bankomatu, ale i to, czy w danym banku będziemy zmuszeni założyć ROR w złotówkach. Ponadto, gdy zdecydujemy się na konto w euro, musimy zwrócić uwagę również na koszty przelewów europejskich, czyli SEPA. Warto wiedzieć, że te operacje nie są darmowe. Zazwyczaj ich cena waha się od 5 do 10 zł.


24.02.2016 23:06
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000