Losowe wpisy

Co każdy kredytobiorca powinien wiedzieć o kursach walut?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego czy konsumpcyjnego w walucie obcej powinno wiązać się z posiadaniem, chociaż podstawowych informacji na temat kursów walut oraz czynników, które na nie wpływają. Jest to konieczna i Read more
frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty Read more

Bezcenna atmosfera świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą


Spokój, wolniej płynący czas, rozmowy z najbliższymi – tych elementów coraz częściej zaczyna brakować ludziom we współczesnym świecie. Lekarstwem dla wielu okazuje się być przedświąteczny okres, który z tradycji przeistoczył się w sposób na zatrzymanie chwili. Dlatego chcąc wyhamować wskazówki zegara warto jest wziąć udział w jednym z bożonarodzeniowych jarmarków.

Niemiecka tradycja przyciąga turystów

Nietuzinkowe dekoracje, blask lampek i świec oraz charakterystyczny zapach czekolady, goździków i pomarańczy. Tym właśnie są świąteczne jarmarki. Choć w Polsce stają się coraz popularniejsze, to aby zobaczyć te najbardziej imponujące, należy wybrać się za zachodnią granicę. Tam coroczna organizacja targów stała się niemal narodową tradycją. Odbywają się one nie tylko w stolicy – choć te cieszą się największą popularnością – ale też w Dreźnie, Poczdamie, Cottbus czy Norymberdze. Jak się jednak można spodziewać, to te berlińskie mają w sobie najwięcej blichtru.

Weihnachtsmarkt organizowany jest w Berlinie od 1529 roku, a jego zasięg nie ogranicza się do kilku stoisk rozstawionych w centrum miasta. Nie dziwi więc fakt, że każdego roku na niemieckie ulice wychodzą nie tylko rodowici mieszkańcy, ale również coraz większa ilość zagranicznych turystów. Pokonują oni często wiele kilometrów, by poczuć rodzinną atmosferę, którą współcześnie próbuje się zamknąć w eleganckich centrach handlowych.

Wyjazd, który nie obciąży budżetu domowego

Tego rodzaju wyjazdy powoli zaczynają stawać się bożonarodzeniowym zwyczajem Polaków. Niestety. Świąteczny budżet rządzi się swoimi prawami i mimo, że apetyt na wyjazd jest ogromny, to wiele osób mając świadomość nadchodzących wydatków, odkłada podróż na przyszły rok. Dodatkowa konieczność zakupu euro, może się bowiem okazać znacznym obciążeniem dla domowego budżetu.

Są jednak sposoby na to, aby przysłowiowy wilk był syty i owca cała. W przypadku podróżowania własnym samochodem można spróbować namówić do wyjazdu przyjaciół, którzy nie tylko zapewnią lepszą zabawę, ale również dołożą się do kosztów transportu. Alternatywą jest skorzystanie z portali ogłoszeniowych, gdzie znajdują się oferty wspólnego podróżowania. Jeżeli planowany jest nocleg, zamiast szukać drogich pokoi hotelowych lepiej skupić się na prywatnych kwaterach. Za niewielką opłata gospodarze przygotują pokój, a dodatkowym atutem będzie możliwość bliższego poznania niemieckich sąsiadów. Oszczędności można również szukać w cenie zakupu euro i zamiast korzystać z preferowanych w ostatnich latach tradycyjnych kantorów, warto wymienić walutę w kantorze internetowym, takim jak Ekantor.pl. Nie tylko przyniesie to dodatkowy zastrzyk gotówki, ale będzie również rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym.

Widmo dodatkowych wydatków w gorącym, przedświątecznym okresie nie jest zapewne tym, na co wielu Polaków ma ochotę. Poczucie prawdziwie bożonarodzeniowej atmosfery doprawionej aromatem goździków, może się jednak okazać cenniejsze niż kolejne pudełko wypełnione prezentami. Może więc zamiast tradycyjnego prezentu lepiej wręczyć w tym roku swoim bliskim wspomnienia wspólnie przeżytych chwil?


31.10.2016 09:28
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000