Losowe wpisy

Szybki dostęp do kursu walut. Poznaj dodatek Ekantor.pl

Wiemy, jak ważny dla naszych Klientów jest szybki i bezproblemowy dostęp do aktualnego kursu walut, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalny dodatek Ekantor.pl do trzech popularnych przeglądarek internetowych: Mozilla Read more
Wypłata, złotówki

Utracona nadzieja na wyższe pensje. Podwyżek jednak nie będzie?

Zarobki wyższe o 25-30%, prostsze zasady rozliczania podatku, obniżenie stawki ZUS. Nowa propozycja mająca podnieść wypłaty Polaków brzmiała niemalże jak bajka. I najprawdopodobniej bajką pozostanie.   Obecnie ponad 60 Read more

Komisja Nadzoru Finansowego – poznaj instytucję, która dba o Twoje bezpieczeństwo


Nie da się ukryć – banki nie są instytucjami charytatywnymi i chcą odnosić jak największe zyski. Skutkiem tego nie zawsze dostatecznie dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, a nawet dopuszczają się nadużyć. Na szczęście nie są one pozbawione kontroli. Poznajmy lepiej instytucję, która troszczy się o bezpieczeństwo finansowe Polaków i pilnuje przestrzegania prawa przez banki oraz inne firmy finansowe.

KNF- co to takiego?

Komisja nadzoru finansowego

KNF, czyli Komisja Nadzoru Finansowego jest centralnym organem administracji państwowej, który sprawuje nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce. Powołana do życia w 2006 roku, na mocy ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, skutecznie wywiązuje się ze swoich funkcji sprawiając, że ustawy dotyczące finansów są respektowane przez banki, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz inne firmy prowadzące działalność związaną z finansami.

Jakie są kompetencje KNF-u?

Komisja Nadzoru Finansowego pełni nadzór nad kilkoma niezwykle ważnymi elementami. Wśród nich wymienić należy między innymi nadzór bankowy, emerytalny, ubezpieczeniowy oraz nad rynkiem kapitałowym. Jak więc widać większość firm i przedsiębiorstw, które zarabiają na dysponowaniu naszymi pieniędzmi podlega ścisłej i wnikliwej kontroli. Muszą więc one stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Działania Komisji Nadzoru Finansowego pozytywnie wpływają więc prawidłowe funkcjonowanie rynku finansowego, jego rozwój oraz stabilność. Nie da się również ukryć, że zwiększają one poziom zaufania obywateli do rynku finansowego, oraz zapewniają ochronę interesów uczestników tego rynku.

Ponadto Komisja Nadzoru Finansowego bardzo często podejmuje działania edukacyjne, których efektem jest zwiększenie świadomości konsumentów. Pozytywnie wpływa więc na ich zachowania oraz bezpieczeństwo ich prywatnych finansów.

Jak więc widać działalność tej instytucji jest więc całkowicie uzasadniona i przynosi sporo korzyści. Nic więc dziwnego, że cieszy się ona doskonałą opinią oraz bardzo pozytywnym odbiorem wśród obywateli naszego kraju.


04.01.2016 09:20
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000