KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

praca, zatrudnienie, jak zatrudnić, obcokrajowiec, Ekantor.pl

Jak zatrudnić obcokrajowca?

Z roku na rok rośnie liczba zatrudnianych w Polsce cudzoziemców. Nie przeszkodziła w tym nawet zmiana przepisów, wprowadzona w styczniu 2018 roku, dodająca i tak skomplikowanym procedurom jeszcze więcej formalności. Read more
Pracownicy

NBP ma obawy, co do przyszłości rynku pracy

W ostatnim czasie możemy mówić, że mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika. Ta optymistyczna - dla osób szukających zatrudnienia - teza ma poparcie danych. Mimo to raport opublikowany przez Read more

Monero – wszystko, co musisz wiedzieć o XMR


Co to jest Monero?

Monero (XMR) to kryptowaluta stworzona w kwietniu 2014 roku, skoncentrowana na decentralizacji oraz zapewnianiu użytkownikom wysokiego poziomu prywatności. Monero wykorzystuje publiczny blockchain do rejestrowania transakcji, podczas gdy nowe jednostki są tworzone w procesie wydobycia. Celem stworzenia Monero było według twórców ulepszenie istniejącego systemu kryptowalut poprzez ochronę nadawcy, odbiorcy oraz kwoty każdej dokonanej transakcji, a także sprawienie, by proces wydobycia był bardziej egalitarny. W przeciwieństwie do wielu kryptowalut będących pochodnymi Bitcoina, Monero opiera się na algorytmie skrótu CryptoNight, który pochodzi z protokołu CryptoNote. Posiada znaczące różnice algorytmiczne, związane z zaciemnianiem bloków oraz zapewnia wyższy poziom prywatności.

XMR – historia kryptowaluty

monero-xmr

Podstawowy protokół CryptoNote, na którym oparty jest Monero, został pierwotnie uruchomiony przez autora o pseudonimie Nicolas van Saberhagen w październiku 2013 roku. Projekt kyrptowaluty został ostatecznie opracowany przez użytkownika forum Bitcointalk pod nazwą BitMonero. Nazwa ta jest połączeniem słów „Bit” (jak w bitcoinie) oraz „Monero” (oznaczającego monetę w języku Esperanto). Zaledwie pięć dni później zwolennicy waluty zdecydowali się na skrócenie nazwy do Monero. Kryptowaluta odnotowała szybki wzrost kapitalizacji rynkowej i wolumenu transakcji w 2016 roku, częściowo dzięki przyjęciu przez główny rynek darknetowy AlphaBay (zamknięty w lipcu 2017 roku przez organy ścigania). W dniu 10 stycznia 2017 roku prywatność transakcji Monero została dodatkowo wzmocniona, poprzez przyjęcie algorytmu Confidential Transactions oraz algorytmu Grecoory Maxwell do ukrywania transakcji, działających w połączeniu z ulepszoną wersją Ring Signatures.

Najważniejsze cechy Monero

Monero jest kryptowalutą zamienną. Oznacza to, że każdą jednostkę XMR można zastąpić inną. Tym różni się od kryptowalut publicznych takich jak Bitcoin, gdzie adresy z monetami wcześniej powiązanymi z niepożądaną działalnością mogą zostać umieszczone na czarnej liście, a także odrzucone przez innych użytkowników. Monero chroni prywatność użytkowników na różne sposoby. Sygnatury pierścieniowe umożliwiają nadawcy ukrycie się wśród innych wyników transakcji. Adres odbiorczy transakcji pozostaje niewidoczny, a RingCT dodatkowo ukrywa jej kwotę. W związku z tym Monero ma nieprzejrzysty blok blockchain, stanowiący wyraźny kontrast z przezroczystym i znacznie łatwiej identyfikowalnym łańcuchem blokującym używanym przez Bitcoin.

Ile kosztuje Monero?

Monero stosunkowo szybko zdołało rozpowszechnić się na giełdach. Obecnie istotnym krokiem rozwoju tej kryptowaluty jest doprowadzenie do akceptacji jej w sklepach internetowych oraz usługach typu VPN. Wtajemniczeni użytkownicy śledzą poziom akumulacji na Monero i nierzadko zarabiają w ten sposób niemałe kwoty. Najczęściej korzystają z trendu wzrostowego, korekt, przecen oraz wielu innych okazji. Moreno jest przy tym jedną z niewielu kryptowalut, które kopać można na dość przeciętnym komputerze. Dla uzyskania odpowiednich efektów, konieczne jest jednak posiadanie przynajmniej przyzwoitej maszyny.

XMR – co jeszcze musisz wiedzieć?

Do interakcji z siecią Moreno konieczne jest posiadanie oprogramowania klienckiego, czyli tak zwanego portfela. Ta implementacja jest podzielona na trzy części. Główna sekcja nosi nazwę monerod, która odpowiada za odczytywanie blockchain oraz pobieranie transakcji użytkownika. Monero-wallet-cli natomiast, odpowiedzialny jest za zarządzanie kontem oraz generowanie nowych transakcji. Interfejs graficzny Monero pozwala użytkownikowi na bezproblemową interakcję z wszystkimi komponentami. Oprogramowanie wyprodukowane przez The Monero Project funkcjonuje jako open source i jest licencjonowane na podstawie ogólnie dopuszczalnej licencji BSD. Istnieją również inne implementacje klientów Monero, takie jak Monerujo, które umożliwiają korzystanie z kryptowaluty za pomocą Androida. Portfel internetowy pozwala użytkownikom także na interakcję z siecią w całości za pośrednictwem przeglądarki.


09.02.2018 09:43
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000