Losowe wpisy

Airbnb, wyjazdy zagraniczne

Koniec tanich podróży z Airbnb. Kolejne miasta utrudniają wynajem

Do Berlina i Barcelony, dołączył teraz Paryż. A to i tak tylko część miast, które podjęły się walki z popularnym serwisem Airbnb. Czy podróżowanie znów stanie się drogie?   Airbnb Read more
tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more

Najczęstsze obawy dotyczące wymiany walut online


Coraz częściej korzystamy z możliwości wymiany walut za pomocą internetu. Wielu z nas jednak unika takiej właśnie możliwości, przedstawiając liczne obawy związane z taką formą. Oto najczęstsze wątpliwości i lęki jakie niesie ze sobą wymiana walut online.

Kantor online to niewielkie oszczędności

To mit, który utrwalił się w powszechnej podświadomości, a nie ma swojego odzwierciedlenia w realnym życiu. To właśnie kantory internetowe oraz rozmaite platformy społecznościowe to okazja do taniej wymiany pieniędzy. Tym samym w porównaniu z tradycyjnymi, stacjonarnymi kantorami zarobić można tu kilkanaście do kilkudziesięciu groszy za jednostkę walutową.

Wymiana waluty jest związana ze skomplikowanym procesem zakładania konta walutowego w banku.

Choć rzeczywiście w wielu przypadkach potrzebne będzie nam konto walutowe, to jego założenie nie stanowi dziś skomplikowanego procesu. Takie właśnie założenie konta to dziś sprawa błyskawiczna, nie wymagająca skomplikowanych działań, czy procedur, a same formalności trwają zaledwie kilka minut.

Nie będę mieć możliwości negocjowania cen waluty

To jeden z częstszych zarzutów wysuwanych w kierunku ekantorów, całkowicie bezzasadny i nieuprawniony, z praktyki bowiem wynika, iż negocjacje te są jeszcze częstsze i bardziej skuteczne niż w przypadku kantorów stacjonarnych.

ekantory nie posiadają odpowiedniego doświadczenia

To również spore zakłamanie, które wymaga sprostowania. Taka wymiana walut ma miejsce od wielu lat – pierwsza taka wymiana nastąpiła w roku 2009

ekantory są niebezpieczne dla moich oszczędności

Nic bardziej błędnego. O rzetelności firmy można przekonać się korzystając z różnych serwisów typu Opineo. Warto przed podjęciem współpracy sprawdzić opinie na temat konkretnego e-kantoru.


24.10.2015 08:14
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!