KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja Read more

7 problemów początkujacego przedsiębiorcy

Około 80 proc. nowych firm zamyka się w ciągu pierwszych trzech lat działalności. To nie podnosi na duchu osoby, która startuje z własnym biznesem. Jak znaleźć się w 20 procentach Read more

Nxt – wszystko, co musisz wiedzieć o NXT


Co to jest Nxt?

Nxt to kryptowaluta o otwartym kodzie źródłowym, a zarazem sieć płatnicza uruchomiona w listopadzie 2013 roku przez anonimowego programistę BCNext. Nxt został pomyślany jako elastyczna platforma, na której można swobodnie budować aplikacje oraz usługi finansowe. Sieć posiada zintegrowaną giełdę aktywów porównywalną z udziałami, system przesyłania wiadomości oraz własny rynek kapitałowy. Użytkownicy mogą również tworzyć nowe waluty bezpośrednio w systemie. Kryptowaluta Nxt nie miała fazy eksploracji, wszystkie początkowe jednostki zostały przesłane do konkretnych osób, za pośrednictwem jednorazowego przeboju funduszu z udziałem BitCoinów, po ogłoszeniu na forach internetowych projektu Nxt przez jego twórcę.

NXT – Historia

Nxt został stworzony bez ogłaszania ICO (Initial coin offering). W dniu 28 września 2013 roku, członek Bitcointalk.org posługujący się nickiem BCNext utworzył wątek na forum ogłaszający propozycję wprowadzenia Nxt jako kryptowaluty drugiej generacji, prosząc o niewielkie darowizny BTC w celu ustalenia sposobu dystrybucji początkowej stawki. W dniu 18 listopada 2013 roku zamknięto zbiórkę funduszy dla Nxt, a blok początkowy został w ostateczności opublikowany w dniu 24 listopada 2013 roku. Wykazał on, że 1 000 000 000 przygotowanych monet zostało rozdzielonych między 73 zainteresowane strony, proporcjonalnie do ich poziomu wkładu. Kod źródłowy został częściowo wydany 3 stycznia, a w całości 1 marca 2014 roku, na podstawie licencji MIT. W dniu 9 listopada 2015 roku firma Farla Webmedia rozpoczęła projekt na giełdzie aktywów NXT. W lipcu 2016 roku, platforma wprowadziła pełen zestaw szablonów Smart Transaction. Służą one jako wzory dla przedsiębiorstw i przeznaczone są do konstruowania rozwiązań konkretnych problemów biznesowych.

Najważniejsze cechy Nxt

Podobnie jak w przypadku BitCoina, rdzeniem kryptowaluty Nxt jest blockchain. Został jednak napisany całkowicie od zera, na kilka sposobów odróżniając NXT od istniejących wcześniej na rynku kryptowalut. Przede wszystkim, w jednym ze swoich założeń BCNext poprosił społeczność, aby nie traktowała monet NXT jako konkurencyjnego systemu, a raczej stworzyła na jego podstawie nowe jednostki, prawdopodobnie dewaluujące główną walutę. Kod Nxt przygotowany został w Javie. Tempo tworzenia pojedynczego bloku trwa zwykle jedną minutę. Nxt była pierwszą walutą, która polegała wyłącznie na konsensusie proof-of-stake. Zamiast przechowywać klucze w pliku portfela kryptowalut, zabezpieczenia działają za pomocą tajnego hasła. Oznacza to, że można uzyskać do niego dostęp z praktycznie dowolnego oprogramowania Nxt.

Ile kosztuje Nxt?

Pod wieloma względami struktura NXT odbiega od klasycznych kryptowalut, co pozostaje nie bez wpływu na jej cenę. Użytkownicy korzystający z NXT mogą sprzedawać i kupować usługi oraz dobra fizyczne bezpośrednio z poziomu portfela. Za sprawą braku pośredników, uzyskiwane ceny są nierzadko znacznie atrakcyjniejsze. Wykorzystanie blockchain pozwala także na uzyskanie dostępu do zdecentralizowanego parkietu giełdowego, dzięki któremu korzystać można z szybkiej i bezpiecznej platformy aktywów finansowych różnego typu. Liczba aktywnych aukcji uwzględniających NXT jest jednak wciąż stosunkowo mała.

NXT – co jeszcze musisz wiedzieć?

Podstawowa infrastruktura Nxt jest bardzo złożona, co znacząco ułatwia budowanie zewnętrznych usług ponad blokiem blockchain. Jedną z funkcji jest umożliwienie posiadaczom waluty lub zasobów Nxt głosowania, w sprawdzony kryptograficznie i zewnętrznie weryfikowalny sposób. Może to być wykorzystane do przyszłych decyzji dotyczących rozwoju oraz innych wyborów publicznych na poziomie społeczności. Wdrożony w wersji 1.4.8 system monetarny pozwala na tworzenie walut na blockchainie Nxt. Monety te są zabezpieczone określoną kwotą NXT, która może zostać wykorzystana w razie potrzeby. Najnowsza wersja 1.5 obsługuje metodę o nazwie Phasing for Nxt, wymagającą spełnienia określonych warunków do wykonania transakcji, takich jak na przykład zatwierdzenia konta.


16.02.2018 07:37
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000