KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Skąd wziąć pieniądze na własny biznes? [dotacje unijne, crowdfunding i wiele innych możliwości]

Nowy rok, nowy ja. Jedni zaczynają się zdrowo odżywiać, inni planują podróże, a Ty postanowiłeś skończyć z pracą na etacie i rozpocząć działalność na własny rachunek. Pomysł jest, chęci są, Read more

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków Read more

Nxt – wszystko, co musisz wiedzieć o NXT


Co to jest Nxt?

Nxt to kryptowaluta o otwartym kodzie źródłowym, a zarazem sieć płatnicza uruchomiona w listopadzie 2013 roku przez anonimowego programistę BCNext. Nxt został pomyślany jako elastyczna platforma, na której można swobodnie budować aplikacje oraz usługi finansowe. Sieć posiada zintegrowaną giełdę aktywów porównywalną z udziałami, system przesyłania wiadomości oraz własny rynek kapitałowy. Użytkownicy mogą również tworzyć nowe waluty bezpośrednio w systemie. Kryptowaluta Nxt nie miała fazy eksploracji, wszystkie początkowe jednostki zostały przesłane do konkretnych osób, za pośrednictwem jednorazowego przeboju funduszu z udziałem BitCoinów, po ogłoszeniu na forach internetowych projektu Nxt przez jego twórcę.

NXT – Historia

Nxt został stworzony bez ogłaszania ICO (Initial coin offering). W dniu 28 września 2013 roku, członek Bitcointalk.org posługujący się nickiem BCNext utworzył wątek na forum ogłaszający propozycję wprowadzenia Nxt jako kryptowaluty drugiej generacji, prosząc o niewielkie darowizny BTC w celu ustalenia sposobu dystrybucji początkowej stawki. W dniu 18 listopada 2013 roku zamknięto zbiórkę funduszy dla Nxt, a blok początkowy został w ostateczności opublikowany w dniu 24 listopada 2013 roku. Wykazał on, że 1 000 000 000 przygotowanych monet zostało rozdzielonych między 73 zainteresowane strony, proporcjonalnie do ich poziomu wkładu. Kod źródłowy został częściowo wydany 3 stycznia, a w całości 1 marca 2014 roku, na podstawie licencji MIT. W dniu 9 listopada 2015 roku firma Farla Webmedia rozpoczęła projekt na giełdzie aktywów NXT. W lipcu 2016 roku, platforma wprowadziła pełen zestaw szablonów Smart Transaction. Służą one jako wzory dla przedsiębiorstw i przeznaczone są do konstruowania rozwiązań konkretnych problemów biznesowych.

Najważniejsze cechy Nxt

Podobnie jak w przypadku BitCoina, rdzeniem kryptowaluty Nxt jest blockchain. Został jednak napisany całkowicie od zera, na kilka sposobów odróżniając NXT od istniejących wcześniej na rynku kryptowalut. Przede wszystkim, w jednym ze swoich założeń BCNext poprosił społeczność, aby nie traktowała monet NXT jako konkurencyjnego systemu, a raczej stworzyła na jego podstawie nowe jednostki, prawdopodobnie dewaluujące główną walutę. Kod Nxt przygotowany został w Javie. Tempo tworzenia pojedynczego bloku trwa zwykle jedną minutę. Nxt była pierwszą walutą, która polegała wyłącznie na konsensusie proof-of-stake. Zamiast przechowywać klucze w pliku portfela kryptowalut, zabezpieczenia działają za pomocą tajnego hasła. Oznacza to, że można uzyskać do niego dostęp z praktycznie dowolnego oprogramowania Nxt.

Ile kosztuje Nxt?

Pod wieloma względami struktura NXT odbiega od klasycznych kryptowalut, co pozostaje nie bez wpływu na jej cenę. Użytkownicy korzystający z NXT mogą sprzedawać i kupować usługi oraz dobra fizyczne bezpośrednio z poziomu portfela. Za sprawą braku pośredników, uzyskiwane ceny są nierzadko znacznie atrakcyjniejsze. Wykorzystanie blockchain pozwala także na uzyskanie dostępu do zdecentralizowanego parkietu giełdowego, dzięki któremu korzystać można z szybkiej i bezpiecznej platformy aktywów finansowych różnego typu. Liczba aktywnych aukcji uwzględniających NXT jest jednak wciąż stosunkowo mała.

NXT – co jeszcze musisz wiedzieć?

Podstawowa infrastruktura Nxt jest bardzo złożona, co znacząco ułatwia budowanie zewnętrznych usług ponad blokiem blockchain. Jedną z funkcji jest umożliwienie posiadaczom waluty lub zasobów Nxt głosowania, w sprawdzony kryptograficznie i zewnętrznie weryfikowalny sposób. Może to być wykorzystane do przyszłych decyzji dotyczących rozwoju oraz innych wyborów publicznych na poziomie społeczności. Wdrożony w wersji 1.4.8 system monetarny pozwala na tworzenie walut na blockchainie Nxt. Monety te są zabezpieczone określoną kwotą NXT, która może zostać wykorzystana w razie potrzeby. Najnowsza wersja 1.5 obsługuje metodę o nazwie Phasing for Nxt, wymagającą spełnienia określonych warunków do wykonania transakcji, takich jak na przykład zatwierdzenia konta.


16.02.2018 07:37
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!