Losowe wpisy

Przelewy elixir

Kiedy​​ dojdzie​​ przelew? ​​Dowiedz ​​się​​ jak​​ długo​​ musisz​​ czekać​​ na​​ pieniądze!

Jest sobotni wieczór. Nagle przypominasz sobie o niezapłaconej racie kredytu. Szybko wykonujesz przelew online ale pod koniec dopadają Cię wątpliwości. Kiedy pieniądze wpłyną na konto adresata? Jaka będzie data księgowania? Read more
Pracownicy

NBP ma obawy, co do przyszłości rynku pracy

W ostatnim czasie możemy mówić, że mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika. Ta optymistyczna - dla osób szukających zatrudnienia - teza ma poparcie danych. Mimo to raport opublikowany przez Read more

Od teraz mandat opłacisz u policjanta


Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale. Od lutego część kierowców może opłacić mandat kartą lub BLIKIEM. Czy równie chętnie będziemy korzystać z transakcji bezgotówkowych w trakcie kontroli policyjnej, co w sklepie?

 

We wrześniu ubiegłego roku weszła w życie nowelizacja ustawy dotycząca Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Zgodnie z jej założeniem, o ile funkcjonariusz Policji będzie wyposażony w terminal, będzie możliwość opłacenia mandatu natychmiast za pomocą karty lub systemu płatności mobilnej. Takie rozwiązanie jest częścią Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz KIR. Kto na nim skorzysta?

 

Polacy nie chcą płacić mandatów dobrowolnie

Co robi Polak po otrzymaniu mandatu? Jak pokazują dane Najwyższej Izby Kontroli – najczęściej go lekceważy. 47% – tylko tylu ukaranych, zdecydowało się uiścić opłatę dobrowolnie. Raport pochodzi, co prawda sprzed pięciu lat. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że MSWiA liczy na to, iż wprowadzone zmiany zwiększą ściągalność mandatów, to zapewne problem nie zdążył się przedawnić.

Nie zawsze przyczyna niezapłacenia mandatu tkwi w ignorancji czy poczuciu bezkarności. Niewykluczone, że spora część ukaranych najzwyczajniej w świecie zapomina o mandacie. Do tej pory bowiem na osoby na stałe mieszkające w Polsce nakładane były dwa typy mandatów: kredytowany lub zaoczny. Aby je opłacić należało dokonać wpłaty na wskazany rachunek bankowy lub wybrać się na pocztę. Wielu kierowców wręcz dopytywało dlaczego nie można zapłacić mandatu bezpośrednio u funkcjonariusza. Od lutego będzie już taka możliwość o ile przeprowadzający kontrolę będzie wyposażony w terminal, ponieważ natychmiastowej opłaty będzie można dokonać tylko za pomocą transakcji bezgotówkowej.

 

Ułatwienie dla cudzoziemców

Takie rozwiązanie jest sporym ułatwieniem dla cudzoziemców. Do tej pory jedynym rodzajem mandatów był dla nich ten gotówkowy, opłacany u funkcjonariusza. Sprawiało to wiele problemów, ponieważ nie każdy był przygotowany na taką okoliczność. Jeżeli dana osoba nie posiadała przy sobie wystarczającej ilości gotówki wówczas wraz z funkcjonariuszami musiała wybrać się do najbliższego bankomatu.

 

Na początek policjanci otrzymali 2 tysiące terminali, jednak nie wykluczone, że do końca roku rozwiązanie będzie już wdrożone na terenie całego kraju.

 

Zobacz również:

Leasing także dla klienta indywidualnego. Jak wybrać?


19.01.2018 12:35
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000