Chat with us, powered by LiveChat

OmiseGo – wszystko, co musisz wiedzieć o OMG

Co to jest OmiseGo

OmiseGO jest otwartą platformą płatniczą i zdecentralizowaną wymianą wydaną na Ethereum, publicznym publicznym blockchainu typu open source. Deklarowanym celem projektu jest zapewnienie lepszych usług finansowych dla wszystkich użytkowników. Dotyczy to zarówno tych, którzy korzystają z tradycyjnych usług bankowych, jak i osób z krajów rozwijających się oraz miejsc, w których brakuje tradycyjnej infrastruktury bankowej. Kryptowaluta OMG jest obecnie czwartym co do wielkości rynkowym projektem Ethereum na świecie oraz pierwszym, który przekroczył wartość 1 mld USD.

OMG – historia?

OmiseGO jest startupem Jun Hasegawy i Donnie Harinsut, założycieli firmy Omise, która została uruchomiona w 2013 roku w Bangkoku w Tajlandii. Projekt jest wspierany przez współzałożycieli Ethereum: Vitalika Buterina i Gavina Wooda. Pierwsze publiczne wydanie OmiseGO ma nastąpić w pierwszym kwartale 2018 roku. Zaledwie 10% istniejących OMG zostało przekazane twórcom, a 20% zarezerwowano na wydatki związane z rozwojem projektu. Przydział ten jest objęty roczną blokadą. Pozostałe OMG zostały rozdzielone poprzez sprzedaż tokenów.

Najważniejsze cechy OmiseGo

omisego-omgOmiseGO wykorzystuje skalowalny i całkowicie publiczny blockchain, którego konsensus dowodu jest powiązany z działaniami samego łańcucha. Sieć jest zaprojektowana jako wysoce wydajny system wykorzystujący wzajemnie powiązaną konstrukcję blockchain. Podczas gdy usuwanie i rozliczanie odbywa się za pośrednictwem łańcucha blokowego OmiseGO, koszty ochrony wartości transakcyjnej są uzasadniane do innych sieci w sposób, który bezpośrednio promuje wartość tych łańcuchów. Zestaw SDK do portfela OmiseGO White Label pozwala na łatwe wdrażanie różnorodnych rozwiązań płatniczych w niezawodnej sieci.

Ile kosztuje OmiseGO?

Projekt OmiseGo uznawany jest za bardzo obiecujący. Obecnie wspiera go kilka wiodących instytucji finansowych i doradców, takich jak Vitalik Buterin. Firma ma do dyspozycji także wiele innych utalentowanych osób pracujących nad projektem. Współpraca z dużymi graczami, takimi jak Alipay, daje mu strategiczną przewagę nad podobnymi platformami. OMG zakupić można na praktycznie każdej większej giełdzie kryptowalut.

OMG – co jeszcze musisz wiedzieć?

OmiseGO jest odpowiedzią na istotną kwestię koordynacji pomiędzy procesorami, punktami wejścia i instytucjami powiązanymi z pieniędzmi. Dzięki umocnieniu zdecentralizowanego handlu na otwartym bloku blockchain przy dużych nakładach i minimalnym nakładzie wysiłków, OmiseGO daje przełomową korzyść w zakresie wymiany wartości, pracując krzyżowo nad formami monetarnymi i rodzajami zasobów.
Dzięki umowie OmiseGO związanej z główną siecią Ethereum, każdy będzie miał możliwość prowadzenia wymiany związanej z pieniędzmi w całkowicie zdecentralizowany i rozsądny sposób. Ogromna liczba standardowych klientów w największych rozwijających się gospodarkach na świecie będzie uprawniona do wprowadzenia zmiany polegającej na wykorzystaniu pieniężnej gotówki do wykorzystania zdecentralizowanych standardów monetarnych.

Data: 23.02.2018,  00:00