Losowe wpisy

Edukacja finansowa dziecka

Edukacja finansowa dziecka. Od czego zacząć?

Rozpoczął się wrzesień. To doskonały czas aby zastanowić się nad edukacją swoich dzieci. Również tą finansową...   Kursy językowe, nauka pływania, korepetycje - rodzice skłonni są zainwestować duże pieniądze w Read more
Beżowa Księga - przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga – przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga to specjalny raport o stanie gospodarki Stanów Zjednoczonych publikowany 8 razy w roku, na podstawie danych z 12 różnych dystryktów USA. Publikacja Beżowej Księgi następuje na 2 tygodnie Read more

Planujesz prowadzić biznes w Internecie? Zobacz w jakiej branży odniesiesz sukces!


Rynek e-commerce w Polsce rozwija się w zawrotnym tempie. Według szacunków w 2016 roku osiągnął wartość 35 mld złotych a następne lata doprowadzą do podwojenia tej kwoty. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na dołączenie do internetowego wyścigu.

 

Jednym z największych dylematów większości start-upów jest wybór dziedziny, w której uda się odnieść sukces. Handel w sieci oferuje ogromne możliwości, ale również niemałą konkurencję. Świetnie rozwija się również rynek usług dla biznesu (tzw. BSS – Business Service Sector) oraz rozrywki i mediów. Sprawdźmy, na co można liczyć w każdej z tych dziedzin.

 

E-commerce – wygrywają najlepiej dostosowani

Polacy robią coraz więcej zakupów w sieci. Ten trend wykorzystują przedsiębiorcy – według szacunków w ciągu najbliższych pięciu lat liczba sklepów internetowych wzrośnie o 7%. Żeby odnieść sukces nie wystarczy jednak zainwestować w marketing i przyciągnąć klientów. Kluczowa jest odpowiednia branża. Na podstawie badania trendów 5-letnich (Gemius 2014) do najszybciej rozwijających się dziedzin należą: żywność, kosmetyki i perfumy oraz karmy i akcesoria dla zwierząt. Pogłębia się również specjalizacja – sprzedając dobrą, ekologiczną żywność mamy większe szanse na sukces niż prowadząc sklep ogólnospożywczy.

 

Usługi dla biznesu – liczy się jakość

Rynek BSS skupia się w Polsce głównie wokół rozwoju oprogramowania, zarządzania aplikacjami oraz finansów i księgowości. W ciągu 15 miesięcy (rok 2015 i pierwszy kwartał 2016 roku) doszło na nim do zakończenia 71 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości blisko 844 mln euro i deklarowanym zatrudnieniu na poziomie 12,5 tysiąca miejsc pracy. Kluczem do sukcesu w tej dziedzinie okazują się specjaliści – dobrze wykształcone i wyszkolone kadry pozwalające realizować międzynarodowe projekty. To z kolei wywołuje zawyżony popyt na pracowników – szacuje się, że w branży BSS kilkanaście tysięcy stanowisk czeka obecnie na obsadzenie.

 

Rynek rozrywki i mediów – przyszłość internetu

Prognozy są bardzo optymistyczne – do 2020 roku ten sektor ma osiągnąć w naszym kraju wartość 10,8 mld dolarów a sama reklama internetowa poziomem wydatków przeskoczy reklamę telewizyjną. Istotny jest również segment gier, szczególnie mobilnych i PC, notujący wzrost o 7% w ciągu zaledwie dwóch lat. Dla przedsiębiorców szukających swojego miejsca w tej branży najistotniejsze będzie śledzenie trendów – internet jest bardzo czułym instrumentem, a jego wahania mogą tak samo stworzyć popyt jak i momentalnie go usunąć. Jako przykład niech posłuży nieprawdopodobna popularność gry mobilnej Pokemon GO, która trwała zaledwie kilka miesięcy ale swym zasięgiem dziennym przebiła wszystkie serwisy społecznościowe.

 

Bez wątpienia można otworzyć własny biznes w internecie i odnieść w nim sukces. Podobnie jak w wypadku firmy stacjonarnej potrzebny jest do tego oryginalny pomysł, dobrze dobrani specjaliści i odpowiedni wkład finansowy. Internet uczy jednak czegoś zupełnie nowego – poszukiwania synergii pomiędzy siecią a rzeczywistością. To właśnie te branże, które najlepiej z niej skorzystają mają największą szansę powodzenia.


13.01.2017 12:36
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000