Losowe wpisy

dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. ... Czytaj całość
Jarosław Kaczyński

Ostre słowa w Sejmie. Będą konsekwencje?

Emocje wokół ustawy o Sądach Najwyższych sięgają zenitu. Świadczą o tym zarówno tłumy demonstrantów, jak i ostatnie wydarzenia w Sejmie. "Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, zniszczyliście ... Czytaj całość

Połączenie Banku BPH z Alior Bankiem. Co należy wiedzieć?


4 listopada 2016 roku nastąpiła fuzja w wyniku, której znaczna część Klientów dotychczasowego Banku BPH stała się Klientami Alior Banku. Z usług BPH będą jedynie korzystać indywidualni kredytobiorcy hipoteczni. Połączenie zrodziło wiele niepewności zarówno wśród właścicieli rachunków osobistych, jak i biznesowych.

Pytań jest na tyle dużo, że osoby chcące uzyskać odpowiedź bezpośrednio z infolinii banku BPH muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ czas oczekiwania na rozmowę z konsultantem wynosi około 40 minut. Nie daje to jednak gwarancji, że taki kontakt uda się nawiązać. Wobec powyższego postanowiliśmy zebrać kluczowe dla Klientów indywidualnych Ekantor.pl zagadnienia, które pozwolą zrozumieć zasady połączenia obu banków.

 

Jakie produkty obsługiwane będą przez Bank BPH, a jakie przez Alior Bank?

Wydzielona część Banku BPH będzie obsługiwać wyłącznie kredyty hipoteczne indywidualnych Klientów oraz ubezpieczenia dotyczące tych kredytów. A wszystkie pozostałe produkty są już realizowane przez Alior Bank, należą do nich: konta oszczędnościowo-rozliczeniowe, oszczędnościowe, lokaty terminowe, strukturyzowane certyfikaty depozytowe, kredyty gotówkowe i konsolidacyjne, produkty ubezpieczeniowe nie dotyczące kredytów hipotecznych oraz karty kredytowe i debetowe.

 

Czy nowi Klienci Alior Banku muszą dokonywać dodatkowych formalności?

Nie, ponieważ Alior Bank przejął zarówno prawa, jak i obowiązki Banku BPH stając się jego prawnym następcą. Wobec tego zawarte przez wcielony w jego struktury bank umowy są aktualne, zmieni się jedynie ich strona – będzie nią Alior Bank SA. Działanie to nie wymaga jednak podpisywania dodatkowych aneksów.

 

Zmiany dla nowych Klientów Alior Banku- jakie aspekty obejmują?

Alior Bank przejął zobowiązania umów produktowych Banku BPH. Zatem zmianom nie ulegają numery rachunków, dane do logowania na konta bankowe, posiadane karty płatnicze i kody PIN nie tracą ważności. Obowiązują również dotychczasowe taryfy opłat i prowizji, regulaminy i tabele oprocentowania. Inny będzie natomiast 8. znakowy SWIFT (BIC) stosowany w transakcjach międzynarodowych oraz krajowych w walutach obcych skierowanych na rachunki Klientów przejęte przez Alior Bank. Nowy kod wygląda następująco: ALBPPLPW

Zmieni się też adres strony internetowej oraz adres bankowości internetowej.

 

Na co należy uważać?

Klienci, których rachunki zostały przeniesione do Alior Banku muszą mieć świadomość, że bank, w związku z połączeniem, nie wymaga od nich dodatkowych działań, takich jak instalacja oprogramowania, podawanie danych osobowych czy akceptowanie nie zleconej przez Klienta operacji za pomocą hasła SMS. Informacja o konieczności wykonania takich działań może być związana z próbą wyłudzenia, dlatego w przypadku jej otrzymania należy najpierw skontaktować się z bankiem.

 

W jaki sposób można spłacać kredyty hipoteczne w Banku BPH?

Bezpłatnie kredyt hipoteczny banku BPH można spłacać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dokonanie przelewu z konta przeniesionego do Alior Banku. Czas realizacji takiego zlecenia może wynieść około jednego dnia roboczego. Drugą metodą jest wpłata gotówki w kasie jednego z oddziałów przejętego banku BPH, których listę można znaleźć na stronie fuzji. Zalecamy, aby przed każdym takim działaniem upewnić się, że nie zostały wprowadzone zmiany ze strony banku.

Wpłat można dokonać również w kasach innych banków, jednak może się to wiązać z dodatkowymi kosztami, dlatego zaleca się sprawdzenie taryf opłat i prowizji danego banku.

W oddziale przyjmowane będą wyłącznie dyspozycje dotyczące spłaty kredytu hipotecznego. W innych kwestiach związanych z obsługą kredytów hipotecznych należy kontaktować się z Bankiem BPH.

 

Automatyczna spłata kredytu – czy będzie kontynuowana?

Dotychczasowa usługa automatycznej spłaty kredytu hipotecznego z konta osobistego BPH została wyłączona. Chcąc kontynuować tą formę spłaty, należy skontaktować się z Bankiem BPH i ustalić polecenie zapłaty, które może obsługiwać kredyty hipoteczne w polskiej i obcej walucie dokonywane z krajowego konta. Z takiej możliwości nie mogą skorzystać osoby spłacające kredyt z konta walutowego.

 

Na co jeszcze uwagę powinni zwrócić Klienci Ekantor.pl?

Czas realizacji transakcji walutowych zwrotnych od Ekantor.pl do Klientów korzystających nadal z usług Banku BPH (indywidualni kredytobiorcy hipoteczni), może wydłużyć się do 72h. Transakcje walutowe realizowane będą z naszych rachunków w mBanku.

Zalecamy, aby Klienci skontaktowali się z Bankiem BPH  w celu wyjaśnienia opłat i prowizji związanych z otrzymaniem przelewu walutowego zarówno z rachunku w Alior Bank, jak i innych banków.

Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji związanych z fuzją banków oraz wyjaśniania wszelkich wątpliwości kontaktując się bezpośrednio z Bankiem BPH.


18.11.2016 13:34
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000