Losowe wpisy

FUZJA BANKÓW

Połączenie Banku BPH z Alior Bankiem. Co należy wiedzieć?

4 listopada 2016 roku nastąpiła fuzja w wyniku, której znaczna część Klientów dotychczasowego Banku BPH stała się Klientami Alior Banku. Z usług BPH będą jedynie korzystać indywidualni kredytobiorcy hipoteczni. Połączenie Read more
Finanse podczas podróży

5 sposobów jak zabezpieczyć pieniądze w podróży

Rozpoczyna się sezon urlopowy, który z założenia ma być czasem spokoju i odpoczynku. Jeżeli jednak odpowiednio nie zabezpieczymy swoich finansów - beztroskie wakacje mogą szybko dobiec końca i zamienić się Read more

Skuteczne sposoby na zmniejszenie świątecznych wydatków


Statystyczny Polak wyruszy na świąteczne zakupy w pierwszej połowie grudnia. Swoim bliskim kupi perfumy, kosmetyki, słodycze i książki. Na ten cel przeznaczy 489 złotych. Resztę wydatków pochłonie jedzenie oraz spotkania towarzyskie. Łącznie na Święta Bożego Narodzenia ów statystyczny Polak wyda 1121 złotych. Takie wnioski wysuwają się z raportu “Zakupy Świąteczne 2016” przygotowanego przez Deloitte.

Rzeczywistość potrafi jednak zaskoczyć statystyki, nie pozwól by zaskoczyła również Ciebie. W tym celu przygotowaliśmy 5 porad na skuteczne obniżenie świątecznych wydatków.

 

Planowanie i jeszcze raz planowanie

Mimo, że termin wigilijnej wieczerzy jest niezmienny, to wiele osób wciąż decyduje się kupować na tzw. ostatnią chwilę. Świadczą o tym zatłoczone centra handlowe i niekończące się kolejki do kas. A przecież można tego wszystkiego uniknąć i dodatkowo zaoszczędzić? Jak?
Planując. Święta Bożego Narodzenia to nie czas na spontaniczne decyzje i zakupy robione pod wpływem chwili. Dobrze już jesienią zacząć zastanawiać się nad listą zakupów, rozglądać za prezentami dla bliskich, a także nabywać produkty spożywcze z długim terminem ważności.

Śledź promocje

Black Friday oraz Cyber Monday, czyli dni dużych wyprzedaży już za nami. Nie oznacza to wcale, że przed świętami nie ma już, co liczyć na korzystne oferty. Mając listę potrzebnych prezentów warto zapisać się do newsletterów sklepów, oferujących dane artykuły. Dobrym rozwiązaniem są również aplikacje na telefon, pozwalające na równoczesne śledzenie promocji w wielu różnych punktach.

Rób zakupy w Internecie

…i nie bój się korzystać z ofert zagranicznych sklepów. Ceny potrafią być tam znacznie niższe, a większy wybór asortymentu pozwoli wręczyć bliskiej osobie coś naprawdę unikatowego. O koszty przewalutowania nie należy się już bać, ponieważ wymieniając w Ekantor.pl cena danej waluty jest przybliżona do jej rynkowej wartości.

Żywność online

Według raportu na świąteczne zakupy w Internecie zdecyduje się już 37% Polaków. Można jednak założyć, że większość tą drogą nabędzie przede wszystkim upominki dla bliskich. Zakupy żywności w sieci wciąż nie cieszą się dużą popularnością wśród rodaków, a przecież to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również sposób na uniknięcie znienawidzonych kolejek.

Czas na składkę

Jeżeli w tym roku rodzina spędzi święta u Ciebie, to pamiętaj…nie ma w tym nic złego, że poprosisz ich o przygotowanie kilku potraw. Bliscy na pewno się nie obrażą, a wręcz będą szczęśliwi, że mogą pomóc.

sposoby na oszczędzanie

Świąteczny okres właśnie się rozpoczął. Pamiętajmy jednak, że ma być to okres przepełniony radością i spotkaniami z przyjaciółmi, a nie stresem i bieganiną po centrum handlowym.


05.12.2016 10:33
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000