5 funtów
21 marca 2017,  00:00

Słynne 5 funtów znów w sprzedaży

Wymienić 5£ za 60 100£? Takie rzeczy tylko Polak potrafi. Niestety radość rodaka nie trwała długo, bo zwycięzca licytacji, na której został wystawiony unikatowy banknot – nie chciał zapłacić za swój nabytek. Polimerowa 5. funtówka z wizerunkiem Elżbiety II i Winstona Churchilla ponownie szuka więc właściciela.

 

W zeszłym tygodniu zakończyła się aukcja na portalu eBay, gdzie sprzedany został unikatowy banknot 5. funtowy z numerem serii AA01 444444. Niestety zwycięzca akcji nie zapłacił za licytację, a właściciel banknotu może zostać obciążony opłatą prowizji, która w tym przypadku wynosi 250 funtów.

 

Niedokończona transakcja

To miał być szczęśliwy dzień dla Polaka. Na aukcji w jednym z popularnych serwisów kilkudziesięciu chętnych walczyło o polimerowy banknot z wizerunkiem królowej. Wykonany z tworzywa sztucznego pieniądz o charakterystycznym numerze seryjnym był gratką dla kolekcjonerów. Historyczna licytacja zakończyła się na kwocie 60 100 funtów, co przy wymianie w Ekantor.pl dałoby sumę 293 684,66  zł*. Niestety radość rodaka nie trwała długo, ponieważ deklarowane pieniądze nie trafiły na jego konto, a zwycięzca aukcji wytłumaczył się omyłkowo wpisaną kwotą. Teraz pan Piotr, właściciel banknotu, martwi się czy nie będzie musiał zapłacić prowizji za niedokończoną transakcję, której wysokość wynosi 250 funtów, co w przeliczeniu na złotówki równe jest 1 221,73  zł*.

 

sprawdz-kalkulator

 

Szczęśliwy traf

Polak ponownie wystawił banknot na sprzedaż. Pewnie wiele osób zastanawia się skąd w portfelu pana Piotra znalazł się tak cenny banknot. Brytyjskie media podawały, że szczęśliwy pieniądz został przez niego wypłacony z bankomatu, jednak w rozmowie dla Bankier.pl właściciel pieniądza przyznał, że doniesienia te są nieprawdziwe, a 5 funtów zostało mu wydane w barze jako reszta.

Aukcja unikatowego pieniądza potrwa do 25 marca, a 5. funtówkę można nabyć zarówno drogą licytacji, jak i za pomocą opcji Kup teraz za 35 000 funtów.

 

*Po kursie Ekantor.pl z dn. 21.03 godz. 9:21

 


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *