KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

5 sposobów na efektywniejszą pracę

5 sposobów na efektywniejszą pracę i większe zarobki

Szukając sposobów na poprawę sytuacji finansowej, często sięgamy po skomplikowane rozwiązania, pomijając podstawy. Korelacja pomiędzy zarządzaniem czasem, a finansami została dostrzeżona m.in. w polskich przysłowiach. W końcu jak mówi jedno Read more
Berlin, Niemcy, zwiedzanie, podróż, Ekantor.pl

Berlin jakiego nie znasz. Alternatywne zwiedzanie stolicy Niemiec

Jeżeli masz dość tłumów pod Bramą Brandenburską a kawa na wieży telewizyjnej nie smakuje jak kiedyś - oto przewodnik dla Ciebie. Odkryj Berlin jakiego nie znasz.   Ktoś kto uważa, Read more

Stellar – wszystko, co musisz wiedzieć o XLM


Co to jest Stellar?

stellar-rocketStellar Lumen to cyfrowa waluta używana w sieci płatniczej Stellar. Początkowo system ten działał w oparciu o protokół konsensusu Ripple, ale w ostateczności kryptowaluta została opracowana przy użyciu algorytmu Proof-of-Stake. Jest to rozproszony, hybrydowy blockchain wykorzystujący w pełni otwarte oprogramowanie, aby ułatwić transfery aktywów o różnych wartościach, a w szczególności dokonywanie płatności. Dzięki Stellar Network użytkownicy mają możliwość uczestniczenia w otwartej, globalnej sieci finansowej. Stellar wyróżnia się tym, że nie obsługuje klientów stacjonarnych, a wszystkie działania są realizowane za pośrednictwem portfela internetowego. Transakcje realizowane w sieci Stellar w jednostkach XLM zajmują średnio od dwóch do pięciu sekund.

XLM – historia?

Stellar Development Foundation stworzył zaktualizowaną wersję protokołu Ripple z nowym algorytmem konsensusu, opartym na całkowicie nowym kodzie. Projekt kryptowaluty XLM został uruchomiony w 2014 roku, a następnie poddany gruntownej modernizacji w 2015 roku. Kod algorytmu został opublikowany w kwietniu 2015 roku, a ulepszona sieć została w ostateczności uruchomiona w listopadzie 2015 roku. We wrześniu 2017 roku Stellar ogłosił, że nagrodzi partnerów w swoim nowym programie świadczeń o wartości do 2 mln USD, aby opracować projekty o bardzo dużym znaczeniu dla przyszłości kryptowaluty. W październiku 2017 roku Firma IBM i sieć kliencka KlickEx ogłosiły, że Stellar zostanie szkieletem nowego rozwiązania w zakresie płatności transgranicznych.

Najważniejsze cechy Stellar

STELLAR-logoStellar to protokół wymiany pieniężnej na otwartym kodzie źródłowym. Serwery uruchamiają implementację protokołu i używają internetu do łączenia się z innymi serwerami Stellar oraz komunikowania się z nimi, tworząc w ten sposób globalną sieć wymiany wartości. Każdy serwer przechowuje informacje o wszystkich kontach w sieci, a zapisy te są przechowywane w bazie danych nazywanych księgą główną. Serwery proponują zmiany w księgach, dokonując transakcji przenoszących konta z jednego obszaru do drugiego, wydając saldo lub zmieniając własność. Wszystkie serwery współpracują podczas dokonywania decyzji, który zestaw transakcji zastosować do bieżącej księgi w procesie proof-of-sake. Proces ten odbywa się w regularnych odstępach czasu, zazwyczaj co 2 do 4 sekund. Dzięki temu każda kopia księgi serwera jest zsynchronizowana i identyczna.

Ile kosztuje Stellar?

Do tej pory utworzono 100 miliardów jednostek XLM. Podstawowa opłata za wysłanie transakcji w sieci Stellar wynosi obecnie 0,0001 XLM. Opłaty te są pobierane, a następnie poddawane ponownej dystrybucji poprzez dodanie ich do puli inflacji. Każdego roku liczba stellarów w sieci wzrasta o jeden procent. Stellar.org działa jako organizacja non-profit, a jej misją jest zapewnienie niskich kosztów usług finansowych, w celu zwalczania ubóstwa oraz maksymalizacji indywidualnego potencjału użytkowników. Firma nie obciąża osób ani instytucji za korzystanie z sieci Stellar, a także pokrywa koszty operacyjne na kilka sposobów. Pośród darczyńców korporacyjnych Stellar znajdują się miedzy innymi BlackRock, Google.org i FastForward.

XLM – co jeszcze musisz wiedzieć?

Kilka organizacji non-profit i firm wdraża Stellar jako infrastrukturę finansową, szczególnie w krajach silnie rozwijających się. Jednym z takich przykładów jest Fundacja Praekelt, która integruje Stellar z Vumi, swoją aplikacją do przesyłania wiadomości o otwartym kodzie. Pozwala w te sposób młodym ludziom w Afryce Subsaharyjskiej zaoszczędzić pieniądze na kredyty. Natomiast Oradian, oparta na chmurze firma produkująca oprogramowanie do bankowości, planuje wykorzystać sieć Stellar do połączenia instytucji mikrofinansowych (MFI) w Nigerii. W grudniu 2016 roku ogłoszono więcej planów dotyczących nawiązywania stałej współpracy z twórcami kryptowaluty, w tym na Filipinach, w Indiach oraz Afryce Zachodniej. W październiku 2017 roku Stellar i IBM utworzyły własną spółkę partnerską, w celu zwiększenia szybkości płatności globalnych.


14.02.2018 06:17
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000