KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut

Po co nam kurs NBP?

Kursy walut, jakie ustalają kantory, mogą być wyznaczane na podstawie dwojakiego źródła. Pierwszym z nich jest FOREX, czyli międzynarodowy rynek walutowy. Na drugi, składają się notowania kupna i sprzedaży, pochodzące Read more
niestabilne waluty: jeny i złotówki

Kapryśne waluty

Zaciągając kredyt w obcej walucie mamy nadzieję na korzystniejsze, czyli bardziej opłacalne spłacanie rat, niż w przypadku spłacania go w walucie rodzimej. Jednak istnieje szereg walut kapryśnych, których kurs często Read more

Stellar – wszystko, co musisz wiedzieć o XLM


Co to jest Stellar?

stellar-rocketStellar Lumen to cyfrowa waluta używana w sieci płatniczej Stellar. Początkowo system ten działał w oparciu o protokół konsensusu Ripple, ale w ostateczności kryptowaluta została opracowana przy użyciu algorytmu Proof-of-Stake. Jest to rozproszony, hybrydowy blockchain wykorzystujący w pełni otwarte oprogramowanie, aby ułatwić transfery aktywów o różnych wartościach, a w szczególności dokonywanie płatności. Dzięki Stellar Network użytkownicy mają możliwość uczestniczenia w otwartej, globalnej sieci finansowej. Stellar wyróżnia się tym, że nie obsługuje klientów stacjonarnych, a wszystkie działania są realizowane za pośrednictwem portfela internetowego. Transakcje realizowane w sieci Stellar w jednostkach XLM zajmują średnio od dwóch do pięciu sekund.

XLM – historia?

Stellar Development Foundation stworzył zaktualizowaną wersję protokołu Ripple z nowym algorytmem konsensusu, opartym na całkowicie nowym kodzie. Projekt kryptowaluty XLM został uruchomiony w 2014 roku, a następnie poddany gruntownej modernizacji w 2015 roku. Kod algorytmu został opublikowany w kwietniu 2015 roku, a ulepszona sieć została w ostateczności uruchomiona w listopadzie 2015 roku. We wrześniu 2017 roku Stellar ogłosił, że nagrodzi partnerów w swoim nowym programie świadczeń o wartości do 2 mln USD, aby opracować projekty o bardzo dużym znaczeniu dla przyszłości kryptowaluty. W październiku 2017 roku Firma IBM i sieć kliencka KlickEx ogłosiły, że Stellar zostanie szkieletem nowego rozwiązania w zakresie płatności transgranicznych.

Najważniejsze cechy Stellar

STELLAR-logoStellar to protokół wymiany pieniężnej na otwartym kodzie źródłowym. Serwery uruchamiają implementację protokołu i używają internetu do łączenia się z innymi serwerami Stellar oraz komunikowania się z nimi, tworząc w ten sposób globalną sieć wymiany wartości. Każdy serwer przechowuje informacje o wszystkich kontach w sieci, a zapisy te są przechowywane w bazie danych nazywanych księgą główną. Serwery proponują zmiany w księgach, dokonując transakcji przenoszących konta z jednego obszaru do drugiego, wydając saldo lub zmieniając własność. Wszystkie serwery współpracują podczas dokonywania decyzji, który zestaw transakcji zastosować do bieżącej księgi w procesie proof-of-sake. Proces ten odbywa się w regularnych odstępach czasu, zazwyczaj co 2 do 4 sekund. Dzięki temu każda kopia księgi serwera jest zsynchronizowana i identyczna.

Ile kosztuje Stellar?

Do tej pory utworzono 100 miliardów jednostek XLM. Podstawowa opłata za wysłanie transakcji w sieci Stellar wynosi obecnie 0,0001 XLM. Opłaty te są pobierane, a następnie poddawane ponownej dystrybucji poprzez dodanie ich do puli inflacji. Każdego roku liczba stellarów w sieci wzrasta o jeden procent. Stellar.org działa jako organizacja non-profit, a jej misją jest zapewnienie niskich kosztów usług finansowych, w celu zwalczania ubóstwa oraz maksymalizacji indywidualnego potencjału użytkowników. Firma nie obciąża osób ani instytucji za korzystanie z sieci Stellar, a także pokrywa koszty operacyjne na kilka sposobów. Pośród darczyńców korporacyjnych Stellar znajdują się miedzy innymi BlackRock, Google.org i FastForward.

XLM – co jeszcze musisz wiedzieć?

Kilka organizacji non-profit i firm wdraża Stellar jako infrastrukturę finansową, szczególnie w krajach silnie rozwijających się. Jednym z takich przykładów jest Fundacja Praekelt, która integruje Stellar z Vumi, swoją aplikacją do przesyłania wiadomości o otwartym kodzie. Pozwala w te sposób młodym ludziom w Afryce Subsaharyjskiej zaoszczędzić pieniądze na kredyty. Natomiast Oradian, oparta na chmurze firma produkująca oprogramowanie do bankowości, planuje wykorzystać sieć Stellar do połączenia instytucji mikrofinansowych (MFI) w Nigerii. W grudniu 2016 roku ogłoszono więcej planów dotyczących nawiązywania stałej współpracy z twórcami kryptowaluty, w tym na Filipinach, w Indiach oraz Afryce Zachodniej. W październiku 2017 roku Stellar i IBM utworzyły własną spółkę partnerską, w celu zwiększenia szybkości płatności globalnych.


14.02.2018 06:17
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000