Tether – wszystko, co musisz wiedzieć o USDT

Co to jest Tether?

Tether to nieuregulowany token kryptowalutowy, który został wydany na blockchainie Bitcoin (przed przejściem do łańcucha litecoin blockchain) poprzez Omni Layer Protocol. Głównym celem powstania tej kryptowaluty było ułatwienie transakcji ze stawką ustaloną na dolara USA, w celu obejścia interwencji państwa i nadzoru regulacyjnego. Każda jednostka USDT jest wspierana przez dolar amerykański znajdujący się w rezerwach Tether Limited i może zostać wykorzystana za pośrednictwem Platformy Tether. Każdy token USDT może być przenoszony, przechowywany i wydawany, podobnie jak bitcoiny lub jakakolwiek inna kryptowaluta. Użytkownicy mogą dokonywać transakcji i przechowywać tethers za pomocą dowolnego portfela z obsługą Omni Layer, takiego jak Ambisafe, Holy Transaction lub Omni Wallet.

USDT – historia?

Tether-usdtTether powstał w listopadzie 2015 roku. Firma jest zarejestrowana w Hongkongu, ale posiada liczne biura w Stanach Zjednoczonych. Tether jest ściśle powiązany z Bitfinexem, który zajmuje trzecią co do wielkości giełdę kryptowalut (według objętości) na świecie. Tether był początkowo oparty na ekosystemie Blockchain Bitcoin, ale w czerwcu 2017 roku przeszedł do ekosystemu blockchain Litecoin. Projekt jest wspierany przez główne giełdy kryptowalut. Tokeny Tether są wydawane przez Tether Limited. Dyrektorem naczelnym jest Jan Ludovicus van der Velde. Od lutego 2018 r. Tether znajduje się w rankingu na 15. miejscu kryptowalut na świecie, z limitem rynkowym wynoszącym 2 miliardy dolarów amerykańskich.

Najważniejsze cechy Tether

USDT i inne waluty Tether zostały stworzone w celu ułatwienia transferu walut krajowych, zapewnienia użytkownikom stabilnej alternatywy dla bitcoinów i zapewnienia alternatywy dla audytów giełdowych i portfelowych, które są obecnie niewiarygodne. USDT stanowi alternatywę dla metod Proof of Solvency poprzez wprowadzenie procesu dowodu rezerw. W systemie Tether Proof of Reserves ilość USDT w obiegu można łatwo sprawdzić na blockchainie Bitcoin, za pomocą narzędzi dostępnych na Omnichest.info. Odpowiadająca łączna kwota utrzymywanych rezerw USD jest potwierdzona przez publikację salda bankowego.

Ile kosztuje Tether?

Tether jest powiązany z dolarem amerykańskim, utrzymując go w rezerwie i wystawiając token kryptowaluty za każdego dolara rezerwowego. Kurs wymiany wynosi 1 USDT do 1 USD Tether może być przechowywany jako środek wymiany i ma ustaloną jednostkę rozliczeniową, taką samą jak tradycyjny pieniądz papierowy. Około 31 milionów tokenów USDT zostało skradzionych z Tether w listopadzie 2017 roku. W odpowiedzi na kradzież, firma zawiesiła handel i oświadczyła że wprowadzi nowe oprogramowanie do wdrożenia awaryjnego rozwidlenia, w celu uczynienia niemożliwym do wyegzekwowania wszystkich tokenów, które Tether zidentyfikował jako skradzione. Od 19 grudnia 2017 roku ponownie uruchomiono ograniczone usługi portfelowe i rozpoczęto przetwarzanie zaległych transakcji.

USDT – co jeszcze musisz wiedzieć?

Tether nie jest legalną walutą ani instrumentem finansowym. Własność tej krypowaluty nie jest podstawą do żadnych praw umownych, roszczeń prawnych ani gwarancji strat. Tether Limited nie jest bankiem i nie posiada rezerw w Rezerwach Federalnych. Token USDT nie jest legalnym środkiem płatniczym i nie jest objęty ubezpieczeniem depozytu, przez co próby obejścia tradycyjnych kontroli rządowych i regulacyjnych są bardzo częste.Tether nie funkcjonuje w krajach i lokalizacjach, które nie regulują kryptowalut. Transakcje w dużym stopniu naruszają standardy przestrzegania przepisów w zakresie instytucji finansowych.

Data: 28.02.2018,  00:00