KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Przyszłość

Jak zapewnić sobie świetlaną przyszłość?

Jeśli studia to takie z perspektywą na wysokie zarobki - najlepiej prawo albo medycyna. Po studiach kariera od najniższego szczebla. Mozolne pięcie się w górę aby po 30 latach wyjść Read more
Finanse podczas podróży

5 sposobów jak zabezpieczyć pieniądze w podróży

Rozpoczyna się sezon urlopowy, który z założenia ma być czasem spokoju i odpoczynku. Jeżeli jednak odpowiednio nie zabezpieczymy swoich finansów - beztroskie wakacje mogą szybko dobiec końca i zamienić się Read more

Verge – wszystko, co musisz wiedzieć o XVG


Co to jest Verge?

Verge to zdecentralizowana kryptowaluta typu open-source. Oferuje w pełni anonimowe transakcje, które odbywają się poprzez ukrywanie adresu IP i geolokalizacji użytkowników, dzięki czemu nie można ich zlokalizować. XVG to praktyczna kryptowaluta, przeznaczona do codziennego użytku. Poprawia oryginalną blokadę bitcoinową i ma na celu spełnienie początkowego celu zapewnienia osobom fizycznym i firmom szybkiego, wydajnego oraz zdecentralizowanego sposobu dokonywania bezpośrednich transakcji przy zachowaniu pełnej prywatności. Maksymalna podaż jednostek kryptowaluty została ograniczona do 16,5 miliarda XVG. Verge zaprojektowano w ten sposób celowo, aby umożliwić przeprowadzanie wygodnych płatności w codziennym użytkowaniu. Innym powodem było zmniejszenie ryzyka manipulacji na rynku, poprzez utrudnienie kontrolowania dużej części całkowitej podaży.

XVG – historia

Verge-xvgKryptowaluta Verge po raz pierwszy zaznaczyła swoją obecność na rynku w październiku 2014 roku, jako DogeCoinDark. Celem twórców było stworzenie zabawnej, anonimowej waluty cyfrowej na bazie popularnego Dogecoin, dodatkowo wzbogaconej o ulepszone funkcje prywatności oraz możliwość korzystania z sieci Tor i i2p. W lutym 2016 roku zespół odpowiedzialny za przygotowanie DogeCoinDark postanowił zmienić nazwę swojego dzieła na Verge. Deweloperzy nadal pracują nad ulepszeniem tej kryptowaluty. Starają się również zbudować aktywną społeczność, gotową promować korzystanie z waluty oraz popularyzować ją pośród rynków chętnych do wdrożenia nowych cyfrowych środków płatności. W lipcu 2017 roku nastąpiła integracja RSK, pozwalająca na dokonywanie inteligentnych kontraktów. Uruchomiono także sklep internetowy z towarami, jednak funkcja ta pozostaje w fazie beta.

Najważniejsze cechy Verge

Aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo, Verge używa wielu różnych sieci zorientowanych na anonimowość. Adresy IP użytkownika są zaciemniane, a transakcje pozostają całkowicie niemożliwe do wykrycia dzięki sieci TOR.(The Onion Router). Kieruje ona ruchem sieciowym za pośrednictwem wolnej światowej sieci przekaźników internetowych. Pomaga to chronić dane i swobodę osób korzystających z sieci, czyniąc ją bezpieczniejszą oraz bardziej prywatną. Oprócz sieci TOR, kryptowaluta Verge wykorzystuje we wszystkich swoich klientach także i2P. Dzięki temu poszczególne dane wysyłane przez blockchain Verge są dodatkowo anonimizowane za pomocą usługi tunelowania i2P. Verge jest również w stanie zaoferować możliwość skorzystania z nowego protokołu Wraith. Pozwala on użytkownikom wybierać między publiczną lub prywatną rozproszoną siecią podczas dokonywania operacji.

Ile kosztuje Verge?

Cena Verge spadała od czasu jej uruchomienia w październiku 2014 roku, aż do zmiany marki w lutym 2016 roku, w zakresie od 0,000005 USD do 0,00001 USD. Po rebrandingu na początku 2016 roku cena kryptowaluty wzrosła w kwietniu, aby osiągnąć najwyższy poziom 0,000227 USD w dniu 7 kwietnia. Cena znacznie spadła po osiągnięciu wysokiego poziomu z 2016 roku i osiągała wartość od 0,00005 USD do 0,00001 USD na kolejny rok. W kwietniu, wraz z resztą rynku kryptowalut, pozycja Verge ponownie zdołała się ustabilizować. Dopiero w czerwcu 2017 roku jej twórcy opublikowali swoje dane, zgodnie z którymi kryptowaluta znacznie wzrosła, z 0,001 USD w dniu 1 czerwca do nowego rekordowego poziomu 0,0063 USD 7 czerwca.

XVG – co jeszcze musisz wiedzieć?

Istnieje kilka różnych sposobów na zdobycie jednostek XCG. Najpopularniejszą opcją jest kupowanie ich na obsługującej Verge giełdzie kryptowalutowej. Użytkownicy mogą również przekazywać sobie nawzajem informacje na temat zintegrowanych platform społecznościowych, przy użyciu oficjalnych botów Verge. W przypadku urządzeń z Androidem, można też wysyłać i odbierać monety XCG za pomocą aplikacji mobilnej Verge. W zależności od obciążenia sieci, szybkość transakcji dokonywanej w XVG wynosi od 5 do 10 sekund.
Maksymalnie realizowanych jest 100 transakcji na sekundę. Dzięki wdrożonej technologii RSK liczba ta ma wkrótce wzrosnąć do 2000 transakcji na sekundę.


15.02.2018 12:30
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000