KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Jedzenie ze złota

Jedzenie ze złota – 7 najdroższych produktów świata

Wykwintne, unikalne i pełne przepychu, a do tego warte więcej niż zwykły człowiek zarabia w ciągu miesiąca. Najdroższe dania na świecie niezmiennie budzą zachwyt i kontrowersje. Zobacz, co zadowala podniebienia Read more
Powrót z Wielekiej Brytanii

Czas na powrót z Wielkiej Brytanii? Samochodem, busem, czy samolotem – co najlepiej wybrać?

Mieszkasz na Wyspach od kilku lat i wyraźnie widzisz, że nie jest już tak jak dawniej. Brexit zmienił nie tylko politykę, ale i nastawienie ludzi. Nie czujesz się już tu Read more

Zcash – wszystko, co musisz wiedzieć o ZEC


Co to jest Zcash?

Zcash to zdecentralizowana kryptowaluta typu open-source, oferująca użytkownikom dużą prywatność oraz selektywną przejrzystość wszystkich realizowanych transakcji. Płatności Zcash są publikowane na publicznym blockchainie, ale informacje o nadawcy, odbiorcy oraz kwocie transakcji pozostają całkowicie prywatne. System Zcash oparty jest na specjalistycznych badaniach kryptograficznych. Został zaprojektowany przez wyspecjalizowany w zasadach bezpieczeństwa internetowego zespół inżynierów, na platformie opartej na bazie kodu testowanego przy okazji BitCoina. Główna poprawa w stosunku do tej słynnej kryptowaluty to zwiększenie prywatności. Zcash wykorzystuje wyłącznie najbardziej zaawansowane techniki kryptograficzne, w celu zagwarantowania ważności transakcji, bez ujawniania dodatkowych informacji na ich temat.

ZEC – historia?

Zcash-zec

W 2016 roku potokół Zerocoin został ulepszony i przekształcony w system Zerocash, a następnie rozwinięty w kryptowalutę Zcash. Rozwój ulepszeń protokołów oraz implementacja referencyjna do dziś prowadzone są przez firmę Zerocoin Electric Coin Company, potocznie zwaną Zcash Company. Twórcą oraz głównym CEO firmy Zcash jest Zooko Wilcox-O’Hearn, a założycielem zespołu kryptograf Matthew D. Green z Johns Hopkins University. Znany amerykański przedsiębiorca Roger Ver był jednym z pierwszych inwestorów firmy Zcash. W ciągu czterech początkowych lat funkcjonowania ZEC na światowym rynku kryptowalut, 20% monet utworzonych w tym okresie przeznaczono na wynagrodzenie dla założycieli. Środki podzielono między inwestorów, deweloperów oraz współpracującą z nimi fundację non-profit.

Najważniejsze cechy Zcash

Zcash zapewnia użytkownikom rozbudowane szyfrowanie zawartości transakcji. Ponieważ informacje o płatności są dodatkowo zabezpieczane, protokół wykorzystuje nową metodę kryptograficzną do weryfikacji ich ważności. Zcash używa procedury kryptograficznej będącej dowodem z wiedzą zerową ZK-SNARK, opracowanej na podstawie aktualnych danych. Konstrukcje tego typu umożliwiają sieci utrzymanie bezpiecznej księgi sald obecnych w systemie, bez jednoczesnego ujawniania zainteresowanych stron oraz zaangażowanych kwot. Zamiast publicznie prezentować wartości wydatków i transakcji, metadane są odpowiednio szyfrowane. Procedura kryptograficzna ZK-SNARK służy do udowodnienia, że w ramach przeprowadzanych działań nie doszło do kradzieży lub oszustwa. Zcash umożliwia również użytkownikom wysyłanie zwykłych publicznych płatności, które działają na zasadach zbliżonych do BitCoina.

Ile kosztuje Zcash?

Podobnie jak BTC, jednostki Zcash również pozyskiwane mogą być dzięki kopaniu. W procesie tym użytkownik nagradzany jest kryptowalutą ZEC w zamian za połączenie maszyny z siecią oraz wykorzystywanie jej do weryfikacji transakcji. Na Zcash zyskać można najwięcej wówczas, gdy jego cena rynkowa okazuje się wyższa od łącznych kosztów kopania, sprzętu oraz prądu. W początkowej fazie rozwój Zcash przebiegał bardzo podobnie do BitCoina. Protokół nawet zaprogramowany został w taki sposób, aby powstało tyle samo jednostek, czyli 21 milionów. Przez pierwsze cztery lata funkcjonowania ZEC, 50 jednostek kreowane ma być co dziesięć minut. Po upływie tego okresu ilość obniżona zostanie do 25 ZEC.

ZEC – co jeszcze musisz wiedzieć?

Płatności Zcash są publikowane w publicznej sieci blockchain, ale użytkownicy mogą korzystać z opcjonalnej funkcji prywatności, aby ukryć nadawcę, odbiorcę oraz kwotę transakcji. Zcash zapewnia prywatnym podmiotom gospodarczym opcję selektywnej jawności, umożliwiając użytkownikowi udowodnienie płatności na potrzeby audytu. Pozwala to na umożliwienie prywatnym podmiotom gospodarczym weryfikacji zgodności tranasakcji z przepisami, między innymi podatkowymi. Transakcje podlegają audytowi, ale ich ujawnienie odbywa się pod całkowitą kontrolą uczestnika. Wilcox-O’Hearn, wielokrotnie organizował wirtualne spotkania z organami ścigania w USA, w celu wyjaśnienia tych podstaw. Udowodnił tym samym, że jego kryptowaluta nie ułatwia oszustom prowadzenia nielegalnej działalności.


11.02.2018 10:20
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000