ciekawostki walutowe, kryptowaluty, bitcoin, Ekantor.pl
3 września 2018,  10:53

5 ciekawostek walutowych – studenci chcą kryptowalut

O ile większość krajów dość ostrożnie podchodzi do tematu kryptowalut, a niektóre, jak Chiny, wręcz oficjalnie z nimi walczą, o tyle są również pionierzy. W Wenezueli już legalnie zapłacimy w petro, na amerykańskich uczelniach coraz częściej usłyszymy wykłady o blockchainie a tymczasem NBP wydaje banknot o nominale 19 zł.

Chińskie Google cenzurują kryptowaluty

Wyszukiwarka Baidu, będąca chińskim odpowiednikiem Google, zaostrza kontrolę nad tematem kryptowalut. Treści i fora z nimi związane będą poddane szczegółowej analizie i niewykluczone, że większość z nich w ogóle zniknie z tamtejszego internetu. Na pierwszy rzut oka brzmi to jak bezczelna cenzura, ale gigant z Mountain View również używa takich sztuczek w związku z kryptowalutami i nikt nie protestuje.

NBP wyda banknot 19 zł

Narodowy Bank Polski zapowiedział edycję okolicznościowego banknotu o nominale 19 zł. Ma się on ukazać w marcu 2019 r. z okazji stulecia powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Ten, kierowany do kolekcjonerów, nominał zostanie wydrukowany w nakładzie zaledwie 50 tys. sztuk.

Studenci żądają wykładów o blockchainie

Według badania zleconego przez Coinbase 18% studentów na amerykańskich uczelniach wyższych posiada kryptowaluty. Większość badanych wyraża duże zainteresowanie zarówno cyfrowymi pieniędzmi jak i technologią blockchain a tylko połowa z prestiżowych uniwersytetów posiada takie kierunki. Jest wysoce prawdopodobne, że w przeciągu kilku najbliższych lat na każdej uczelni znajdzie się kierunek związany z krypto.

Ruszyła Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii

Pod koniec sierpnia rozpoczęła działalność Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii. Organizacja skupia ponad 100 firm i podmiotów działających w branży fintech oraz IT, skoncentrowanych na rozwoju technologii blockchain. Celem IGBiNT jest zarówno popularyzacja koncepcji samego łańcucha bloków jak i próba stworzenia jednolitego modelu jego wdrażania.

Wenezuela oficjalnie w krypto

W poniedziałek 20 sierpnia 2018 r. Wenezuela jako pierwsza na świecie uznała kryptowalutę za oficjalną jednostkę monetarną kraju. Petro, bo tak się nazywa tamtejszy cyfrowy pieniądz, oparty jest o ceny ropy. Ma mieć ustaloną wartość 60$ co w przeliczeniu daje 3600 suwerennych boliwarów – nowej papierowej waluty, wprowadzonej na miejsce totalnie zdewaluowanego boliwara zwykłego. Wprowadzenie do obiegu petro to jeden z wielu elementów ratowania tonącej gospodarki Wenezueli po wprowadzonych przez USA sankcjach.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *