ciekawostki walutowe, kryptowaluty, bitcoin, Ekantor.pl
3 września 2018,  10:53

5 ciekawostek walutowych – studenci chcą kryptowalut

O ile większość krajów dość ostrożnie podchodzi do tematu kryptowalut, a niektóre, jak Chiny, wręcz oficjalnie z nimi walczą, o tyle są również pionierzy. W Wenezueli już legalnie zapłacimy w petro, na amerykańskich uczelniach coraz częściej usłyszymy wykłady o blockchainie a tymczasem NBP wydaje banknot o nominale 19 zł.

Chińskie Google cenzurują kryptowaluty

Wyszukiwarka Baidu, będąca chińskim odpowiednikiem Google, zaostrza kontrolę nad tematem kryptowalut. Treści i fora z nimi związane będą poddane szczegółowej analizie i niewykluczone, że większość z nich w ogóle zniknie z tamtejszego internetu. Na pierwszy rzut oka brzmi to jak bezczelna cenzura, ale gigant z Mountain View również używa takich sztuczek w związku z kryptowalutami i nikt nie protestuje.

NBP wyda banknot 19 zł

Narodowy Bank Polski zapowiedział edycję okolicznościowego banknotu o nominale 19 zł. Ma się on ukazać w marcu 2019 r. z okazji stulecia powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Ten, kierowany do kolekcjonerów, nominał zostanie wydrukowany w nakładzie zaledwie 50 tys. sztuk.

Studenci żądają wykładów o blockchainie

Według badania zleconego przez Coinbase 18% studentów na amerykańskich uczelniach wyższych posiada kryptowaluty. Większość badanych wyraża duże zainteresowanie zarówno cyfrowymi pieniędzmi jak i technologią blockchain a tylko połowa z prestiżowych uniwersytetów posiada takie kierunki. Jest wysoce prawdopodobne, że w przeciągu kilku najbliższych lat na każdej uczelni znajdzie się kierunek związany z krypto.

Ruszyła Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii

Pod koniec sierpnia rozpoczęła działalność Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii. Organizacja skupia ponad 100 firm i podmiotów działających w branży fintech oraz IT, skoncentrowanych na rozwoju technologii blockchain. Celem IGBiNT jest zarówno popularyzacja koncepcji samego łańcucha bloków jak i próba stworzenia jednolitego modelu jego wdrażania.

Wenezuela oficjalnie w krypto

W poniedziałek 20 sierpnia 2018 r. Wenezuela jako pierwsza na świecie uznała kryptowalutę za oficjalną jednostkę monetarną kraju. Petro, bo tak się nazywa tamtejszy cyfrowy pieniądz, oparty jest o ceny ropy. Ma mieć ustaloną wartość 60$ co w przeliczeniu daje 3600 suwerennych boliwarów – nowej papierowej waluty, wprowadzonej na miejsce totalnie zdewaluowanego boliwara zwykłego. Wprowadzenie do obiegu petro to jeden z wielu elementów ratowania tonącej gospodarki Wenezueli po wprowadzonych przez USA sankcjach.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *