Losowe wpisy

UE, Unia Europejska,

Polexit – czy Polska ma plan ewakuacji?

Brexit staje się teraźniejszością, natomiast Frexit i Nexit możliwością. W mediach zaczęło się jednak pojawiać jeszcze jedno hasło - Polexit. Według zapewnień Jarosława Kaczyńskiego nie ma scenariusza, który zakładałby odejście Read more
Emmanuel Macron

Emmanuel Macron – kim jest nowy prezydent Francji?

Do 23. kwietnia przedstawiany był przede wszystkim jako jeden z kontrkandydatów eurosceptycznej Marine Le Pen o centrowych poglądach i - wzbudzającym kontrowersje - życiu prywatnym. Jego dość niespodziewane zwycięstwo w Read more

Top 10 najpopularniejszych kryptowalut


Są setki kryptowalut i stale powstają nowe. Jedne od drugich mogą się różnić wyłącznie nazwą lub przeciwnie – całością struktury algorytmu. Niezależnie od tego największą popularność i – co za tym idzie – największe obroty generują waluty ze ścisłej światowej czołówki.

 

W wielkim uproszczeniu kryptowaluta to cyfrowy zbiór danych zaszyfrowanych kryptograficznie. Różni się od materialnych walut przede wszystkim strukturą rozproszoną, nie wymagającą nadzoru jakiejkolwiek instytucji finansowej. Kryptowaluta powstaje w wyniku tzw. “kopania”, czyli przetwarzania obliczeń przez specjalnie do tego celu skonstruowane komputery, którego efektem końcowym jest blok algorytmu. Czas i energia elektryczna poświęcone na “kopanie” kryptowalut nadają im realną wartość finansową.

 

Mimo, że na rynku istnieją setki kryptowalut, większość obrotu finansowego zgarniają najpopularniejsze marki. Lista liderów nie jest jednak zamknięta i w każdej chwili kryzys finansowy może wypchnąć słabną walutę a na jej miejsce wsadzić nowy spekulacyjny cud.

Monero

Monero stawia na prywatność. Pozwala ukrywać adresy nadawcy i odbiorcy oraz kwoty przelewu, co w wielu innych kryptowalutach jest niemożliwe. Posługuje się dość krótkim, 2-minutowym, czasem pomiędzy blokami dzięki czemu nadaje się do szybkich transakcji.

Dogecoin

Powstała na bazie “pieseła” – internetowego mema z psem rasy Shiba. Jest zdecydowanie najbardziej rozrywkową i najmniej opłacalną z kryptowalut. Trzyma jednak pewną wartość a jej niekwestionowaną zaletą jest łatwość wydobycia – wystarczy około minuty by posiadać blok DOGE.

Dogecoin, kryptowaluta, pieseł, Ekantor.pl

Komodo

Elastyczna i uniwersalna, waluta Komodo stawia na obsługę rozliczeń finansowych i bezpieczeństwo użytkowników. Jej ogromną zaletą jest rozwój typu open-source pozwalający użytkownikom na wprowadzania własnych modyfikacji i ulepszeń. Dzięki temu Komodo jest jedną z najlepiej rozwijających się kryptowalut na rynku.

Ripple

Legenda szybkości wśród kryptowalut. Ripple pozwala przeprowadzić 1500 transakcji na sekundę a czas pomiędzy blokami to ledwie 4 sekundy. Dlatego chętnie jest wykorzystywana do rozliczeń pomiędzy bankami i instytucjami finansowymi z całego świata.

Ripple, kryptowaluta, kryptowaluty, Ekantor.pl

Litecoin

To dobra, “tradycyjna” kryptowaluta oparta o system bitcoina z paroma ulepszeniami. Litecoin miał być “cyfrowym srebrem” (w odniesieniu do bitcoina, “cyfrowego złota”) i stał się nim w istocie – jest tańszy w pozyskaniu, efektywny i transparentny.

Dash

Bezpieczny i anonimowy, dash wyróżnia się tym, że do aktywacji transakcji zawsze wymagane jest 1000 DASH aby wygenerować prywatny klucz przelewu. Klucz gwarantuje pełne bezpieczeństwo i zawsze pozostaje pod kontrolą właściciela. Dash słynie ze stabilności kursu.

dash, kryptowaluta, kryptowaluty, Ekantor.pl

 

Biance

Waluta dla zaawansowanych. Stworzona w głównej mierze do spekulacji pomiędzy różnymi kryptowalutami. Oferuje jedne z najniższych stawek prowizyjnych na rynku razem z rozbudowanym portfelem walutowym obsługującym całe spektrum analiz kursów.

Lisk

To alternatywne podejście do kryptowalut. Wykorzystuje boczne łańcuchy obsługiwane przez aplikacje w JavaScripcie. Nie szyfruje danych transakcji i odbiorców przelewu ale pozwala na bardzo łatwe wydobycie – czas wykonania bloku to ok. 10 sekund.

lisk, lisk coin, kryptowaluta, Ekantor.pl

Ethereum

Król jest jeden, ale etherium depcze mu stale po piętach. Głównie dzięki swojej specyfice – nastawionej na tworzenie kontraktów, czyli skryptów i aplikacji zapisanych w łańcuchu bloków. Etherium ma znacznie niższą wartość od bitcoina ale jego wydobycie jest również nieporównywalnie łatwiejsze.

Bitcoin

Legendarna już kryptowaluta, najlepiej rozpoznawalna na rynku. Jej wzrosty i spadki śledzą z uwagą nie tylko specjaliści ale również mainstreamowe media. Bitcoin wyznacza trendy i od lat utrzymuje się na czele stawki – głównie za sprawą znacznej wartości którą osiągnął w ostatnim czasie.

Bitcoin, kryptowaluta, kryptowaluty, Ekantor.pl

Rynek kryptowalut jest cały czas w ruchu a raz osiągniętą pozycję lidera łatwo jest stracić. Być może wiele z opisanych walut zniknie a na ich miejsce wejdą nowe, ale nie ulega wątpliwości, że technologia blockchain na stałe zmieniła świat finansów. Czas pokaże, czy na lepsze.


07.05.2018 12:00
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000