19 grudnia 2018,  10:15

Tani Sylwester na ostatnią chwilę – jak wyjechać i nie zbankrutować?

Nagle okazało się, że od Wigilii masz urlop i w sumie można by go spędzić inaczej niż przed telewizorem? Bez paniki – istnieje kilka sposobów na zorganizowanie ciekawego wyjazdu praktycznie z dnia na dzień.

Taki mamy klimat, że w grudniu jest zimno i pada. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby na kilka dni go zmienić. Sylwester jest do tego świetną okazją. Co prawda nie zostało zbyt wiele czasu na organizację wyjazdu, ale przy odrobinie wysiłku uda się nie tylko znaleźć ciekawe miejsce docelowe ale również wyjechać bez zaciągania kredytu. Oto kilka praktycznych wskazówek.

cta_cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_10%taniej_niż wbanku_blog_finansowy

Szukaj prawdziwych ofert last minute

Jeżeli w biurze podróży obsługa proponuje Ci ofertę last minute na wyjazd za pół roku to ktoś kogoś robi w balona. Prawdziwe ofert last minute pojawiają się kilka, rzadziej kilkanaście dni przed wylotem i są ostatnimi miejscami, które hotele lub biura wyprzedają praktycznie po kosztach. Dlatego nie ma co ich szukać z wyprzedzeniem.

Okres od połowy grudnia do Sylwestra to doskonały moment na szukanie ofert last minute. Przyczyną jest zarówno duże przywiązanie większości ludzi do spędzania świąt i Nowego Roku w gronie rodziny jak również nieco większa, niż w pozostałych miesiącach, podaż związana właśnie z zabawą sylwestrową.

Wszystko w gotowości

Oferty last minute są bez wątpienia atrakcyjne finansowo ale wymagają dużej elastyczności. Może się bowiem okazać, że wylot na Dominikanę albo Maltę masz… za dwa dni! Dlatego warto być wcześniej gotowym na takie niespodziewane szczęście i uporać się z formalnościami i logistyką już na etapie polowania na last minute.

Sprawdź ważność paszportu i pozostałych potrzebnych dokumentów. Przygotuj zaplecze finansowe, wymień walutę albo załóż konto walutowe w swoim banku. Przygotuj bagaż z założeniem, że na pokład można będzie zabrać tylko podręczny – wielu przewoźników w ofertach wyprzedażowych nie zabiera bowiem dodatkowego obciążenia.

Sylwester na ostatnią chwilę – ile to kosztuje?

Tygodniowy pobyt w Egipcie dla jednej osoby z wyżywieniem za 1,000 zł albo podobnej długości wycieczka na Cypr za 799 zł to tylko przykłady ofert wyprzedawanych w ostatniej chwili. Z reguły ich ceny są o 50% niższe niż regularne a zdarzają się rabaty sięgające jeszcze wyżej.

Sprawdź również: Sylwester za granicą – gdzie warto spędzić?

Okres Bożego Narodzenia i Sylwestra nadaje się doskonale do szukania wycieczek w bardziej egzotyczne miejsca. Afryka, Indie czy Polinezja wymagają dysponowania nieco większym budżetem i dłuższym urlopem, czego większość osób w czasie świąt zdecydowanie nie posiada. Na tych, którzy mogą sobie pozwolić na takie wypady, czekają chociażby tygodniowe wczasy na Sri Lance za 3,500 zł (przecenione z 6,700 zł) w Tajlandii albo na Malediwach czy Zanzibarze często w cenie około 2,500 zł za tydzień – z pełnym wyżywieniem! Biorąc pod uwagę, że w okresie wakacyjnym te same oferty przeceniane są ledwo o 100-200 zł jako last minute – nie ma się nad czym zastanawiać.

Jeśli nie last minute to co?

Pomysły na szybki wypad sylwestrowy nie kończą się na ofertach wyprzedawanych przez biura podróży. Jeśli poświęcisz chwilę czasu na szukanie, bez większych kłopotów uda Ci się znaleźć nocleg i przelot na własną rękę. Wiele hoteli ma wolne pokoje, które nie są wystawione w ofercie internetowej, dlatego bezpośredni kontakt może bardzo pomóc. Do dyspozycji są też popularne serwisy rezerwacyjne typu booking.com czy airbnb.com, które pomogą znaleźć lokum często w bardzo dobrej cenie.

Niezależnie od tego jaką metodą będziesz organizować Sylwestra na ostatnią chwilę, warto zadbać o plan awaryjny. Być może ktoś sprzątnie Ci sprzed nosa ciekawą wycieczkę albo przelot będzie z lotniska na drugim końcu kraju – trzeba być na to gotowym. Jeśli masz już zarezerwowany urlop i nie chcesz go stracić może trzeba się będzie przeprosić z polskimi górami albo zaproszeniem na domówkę u znajomych?

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *