Losowe wpisy

spod ze spadochronem, ekstremalnie, sport

Ekstremalny sposób na nudę

Jeżeli znudziło ci się zbieranie znaczków i żadne zwycięstwo w szachach nie przynosi już satysfakcji - może czas spróbować czegoś ostrzejszego? Sporty ekstremalne to świetna okazja do oderwania się od Read more

Fed – kto rządzi największym bankiem centralnym?

System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych to narzędzie o tak wielkich wpływach, że wielu przypisuje mu zakulisowe działania rodem z teorii spiskowych. Rzeczywistość nie wymaga jednak żadnych dodatkowych sekretów.   Read more

Bitcoin i inne kryptowaluty – gdzie je kupić i jak sprzedawać?


Przeczytałeś już wszystkie poradniki, od miesiąca śledzisz kursy i bitcoin nie ma przed Tobą tajemnic. Jesteś gotowy i zdecydowany. Tylko jak i gdzie kupić kryptowalutę?

 

Rosnąca popularność wirtualnego pieniądza kusi inwestorów. W sieci znajdziesz dziesiątki platform pośredniczących w zakupach każdej z kilkuset wiodących kryptowalut. Ich wybór zależy od indywidualnych preferencji ale podstawowe kroki zawsze są podobne.

Załóż portfel

Służy on do przechowywania Twojej kryptowaluty. Będzie Ci niezbędny niezależnie od serwisu i sposobu płatności jaki wybierzesz. Portfel może działać jako usługa online (czyli część konta na giełdzie kryptowalut lub w dedykowanej stronie internetowej), aplikacja desktopowa, mobilna albo urządzenie zewnętrzne offline. Przykładowe portfele do przechowywania bitcoinów znajdziesz tutaj.

Niezależnie od typu portfela do kryptowalut przechowuj klucze dostępowe i hasła w bezpiecznym miejscu, dbaj o ich odpowiedni poziom skomplikowania i używaj bezpiecznych połączeń szyfrowanych z siecią.

Otwórz konto na giełdzie kryptowalut

Masz już portfel, teraz czas go zapełnić. Istnieją setki operatorów pośredniczących w zakupach cyfrowych pieniędzy. Zanim wybierzesz swojego sprawdź jego wiarygodność i porównaj ofertę z innymi.

Największą światową giełdą kryptowalut rozliczaną w dolarach jest obecnie Bitfinex. Jej rozmiar gwarantuje, że Twoje pieniądze nie znikną z dnia na dzień razem z serwisem. Istnieją jednak inne platformy zbliżone rozmiarami, np. Coinbase, Bitstamp albo Poloniex. Również mniejsi gracze cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Wybór należy zatem poprzedzić solidnym rozeznaniem na rynku.

Większość serwisów do założenia konta będzie wymagała weryfikacji Twoich danych osobowych. Ponadto, za prowadzone przez Ciebie operacje, będą pobierały indywidualnie ustalone opłaty.

Wybierz metodę zakupu

Skorzystanie z giełdy kryptowalut jest najprostszą formą wejścia w posiadanie cyfrowej waluty. Wystarczy za pomocą przelewu bankowego lub transferu paypal dokonać płatności. W ciągu kilku minut odpowiednia ilość bitcoinów powinna być na Twoim koncie. Nie jest to jednak jedyny sposób handlowania kryptowalutami.

Równie popularne są transakcje prowadzone bezpośrednio między użytkownikami. Pomagają w tym takie strony jak LocalBitcoins.com lub WallOfCoins.com. Co ważne, tą metodą możesz również sprzedać posiadane krypto.

Wreszcie do kupna możesz użyć bankomatu. To wygodne jeśli dysponujesz gotówką, którą od razu chcesz przeznaczyć na zakup kryptowalut. W znalezieniu odpowiedniego urządzenia pomoże strona coinatmradar.com. W Polsce obecnie dostępne są tylko cztery takie placówki, jednak ich liczba stale rośnie.

 

Bitcoin i inne kryptowaluty dają ogromne pole do popisu nie tylko inwestorom, ale też indywidualnym nabywcom. Wymagają jednak wielkiej cierpliwości i solidnego przygotowania. Bez nich ryzyko finansowe może szybko doprowadzić do utraty znacznego kapitału.

 


26.04.2018 13:19
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000