bitcoin, kryptowaluty, kryptowaluta, gdzie kupić, Ekantor.pl
26 kwietnia 2018,  13:56

Bitcoin i inne kryptowaluty – gdzie je kupić i jak sprzedawać?

5/5 (2)

Przeczytałeś już wszystkie poradniki, od miesiąca śledzisz kursy i bitcoin nie ma przed Tobą tajemnic. Jesteś gotowy i zdecydowany. Tylko jak i gdzie kupić kryptowalutę?

Rosnąca popularność wirtualnego pieniądza kusi inwestorów. W sieci znajdziesz dziesiątki platform pośredniczących w zakupach każdej z kilkuset wiodących kryptowalut. Ich wybór zależy od indywidualnych preferencji ale podstawowe kroki zawsze są podobne.

Załóż portfel

Służy on do przechowywania Twojej kryptowaluty. Będzie Ci niezbędny niezależnie od serwisu i sposobu płatności jaki wybierzesz. Portfel może działać jako usługa online (czyli część konta na giełdzie kryptowalut lub w dedykowanej stronie internetowej), aplikacja desktopowa, mobilna albo urządzenie zewnętrzne offline. Przykładowe portfele do przechowywania bitcoinów znajdziesz tutaj.

Niezależnie od typu portfela do kryptowalut przechowuj klucze dostępowe i hasła w bezpiecznym miejscu, dbaj o ich odpowiedni poziom skomplikowania i używaj bezpiecznych połączeń szyfrowanych z siecią.

Otwórz konto na giełdzie kryptowalut

Masz już portfel, teraz czas go zapełnić. Istnieją setki operatorów pośredniczących w zakupach cyfrowych pieniędzy. Zanim wybierzesz swojego sprawdź jego wiarygodność i porównaj ofertę z innymi.

Największą światową giełdą kryptowalut rozliczaną w dolarach jest obecnie Bitfinex. Jej rozmiar gwarantuje, że Twoje pieniądze nie znikną z dnia na dzień razem z serwisem. Istnieją jednak inne platformy zbliżone rozmiarami, np. Coinbase,Bitstamp albo Poloniex. Również mniejsi gracze cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Wybór należy zatem poprzedzić solidnym rozeznaniem na rynku.

Większość serwisów do założenia konta będzie wymagała weryfikacji Twoich danych osobowych. Ponadto, za prowadzone przez Ciebie operacje, będą pobierały indywidualnie ustalone opłaty.

Wybierz metodę zakupu

Skorzystanie z giełdy kryptowalut jest najprostszą formą wejścia w posiadanie cyfrowej waluty. Wystarczy za pomocą przelewu bankowego lub transferu paypal dokonać płatności. W ciągu kilku minut odpowiednia ilość bitcoinów powinna być na Twoim koncie. Nie jest to jednak jedyny sposób handlowania kryptowalutami.

Równie popularne są transakcje prowadzone bezpośrednio między użytkownikami. Pomagają w tym takie strony jak LocalBitcoins.com lub WallOfCoins.com. Co ważne, tą metodą możesz również sprzedać posiadane krypto.

Wreszcie do kupna możesz użyć bankomatu. To wygodne jeśli dysponujesz gotówką, którą od razu chcesz przeznaczyć na zakup kryptowalut. W znalezieniu odpowiedniego urządzenia pomoże strona coinatmradar.com. W Polsce obecnie dostępne są tylko cztery takie placówki, jednak ich liczba stale rośnie.

Bitcoin i inne kryptowaluty dają ogromne pole do popisu nie tylko inwestorom, ale też indywidualnym nabywcom. Wymagają jednak wielkiej cierpliwości i solidnego przygotowania. Bez nich ryzyko finansowe może szybko doprowadzić do utraty znacznego kapitału.

Warto przeczytać

Jeden komentarz “Bitcoin i inne kryptowaluty – gdzie je kupić i jak sprzedawać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *