13 sierpnia 2021,  19:52

Aion Bank – nowy gracz na rynku

Bankowość subskrypcyjna – hit czy kit?

Polacy szybko przekonali się do modelu subskrypcyjnego. Sprawdził się w przypadku telewizji, muzyki czy konsumpcji kultury. Ale czy ma szanse sprawdzić się w przypadku bankowości? Przedstawiciele Aion Bank mówią, że absolutnie tak!

Sezon kont za zero

Mimo iż n rynku funkcjonuje pojęcie konta za zero złotych to właściwie wyłącznie pojęcie. Bo mimo iż faktycznie miesięcznie nie ma opłaty określonej jako „prowadzenie konta” to by nie płacić za rachunek w banku trzeba spełniać szereg kryteriów (określona ilość transakcji, wpływy na konto powyżej pewnej kwoty itp.). Banki odchodzą jednak od tychże darmowych/niedarmowych kont i podwyższają koszty obsługi rachunków. Tymczasem Aion Bank zapewnia, że przygotował kompleksową ofertę, w ramach której za jedną opłatę mamy szeroko pojętą wolność bez konieczności spełniania warunków. Oczywiście chcąc wejść na polski rynek nowy bank musi oferować konto za 0 złotych, ale może zarabiać na czymś zupełnie innym.

Wszystko on-line

Chociaż banki obecne na polskim rynku chwalą się innowacyjnością, wymyślnymi aplikacjami mobilnymi, z którymi płacenie to sama przyjemność, część operacji przeprowadzić trzeba w formie desktopowej lub co gorsza w siedzibie banku. To dość archaiczne podejście, w którym by zrezygnować z karty płatniczej często konieczna jest rozmowa tete-a-tete z doradcą. W Aion ma być inaczej. Tu wszystko, absolutnie wszystko ma się dać zrobić z poziomu apki. A jej pobranie to pierwszy i ostatni etap „formalności”. Wpisuje się numer, pobiera aplikację i momentalnie rozpoczyna się krótki proces weryfikacji. Tożsamość potwierdza się danymi z dowodu, bez umów, bez wizyt w banku.

aion-bank-aplikacja-ekantor-pl

Konto za 50 złotych miesięcznie? Kto to kupi?

Aion przygotował na polski rynek trzy pakiety. Ten darmowy posiada większość funkcjonalności pozostałych planów, ale za część trzeba osobno płacić.

  • LIGHT – 0,00 zł
  • SMART – 29,99 zł
  • ALL INCLUSIVE – 49,99 zł

W najwyższym pakiecie poza wyżej oprocentowanym kontem oszczędnościowym Aion proponuje MoneyMax, czyli narzędzie, które pozwala aktywnie oszczędzać. W jego ramach mamy Aion Zakupy Online, czyli gwarancję, że kupiliśmy autentycznie najtaniej. Jeśli w ciągu miesiąca kupiony przez nas produkt podrożeje, bank zwraca „nadwyżkę”. W pakiecie za prawie 50 zł mamy też usługę, która polega na stałym monitoringu rynku przez analityków i poszukiwaniu najtańszych ofert dostawców mediów oraz ubezpieczeń samochodowych.

aion-bank-placowka-ekantor-pl

Czy to przekona klientów do opłaty prawie 50 zł miesięcznie za konto? Na pewno tych, którzy są zainteresowani np. wysoko, jak na obecne czasy, oprocentowanym kontem oszczędnościowym i miesięczną kapitalizacją. Konto tego typu spodoba się również tym, którzy są nastawieni na inwestowanie zwłaszcza amatorów międzynarodowych obligacji, akcji potentatów rynkowych czy technologii przyszłości. Dlatego w portfolio Aion znajdziemy m.in. Invesco Global Clean Energy UCITS ETF Acc czy SPDR MSCI Word Technology UCITS ETF.

Na pewno bank twórcy i wieloletniego szefa Alior Banku przekona do siebie kartą bez spreadu i narzędziami do nielimitowanych transakcji walutowych. Warto jednak dodać, że Aion prowadzi rachunek inwestycyjny w euro, zatem inwestor musi liczyć się z ryzykiem walutowym. Co więcej Aion Bank już zapowiada kolejne dodatki do swojej oferty, a konkurencji póki co nie ma żadnej.

 

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *