Losowe wpisy

dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. Read more

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to Read more

Handel mobilny w Polsce. Czy m-commerce ma przyszłość?


Polacy pokochali nowe technologie, a wraz z nimi handel internetowy oraz płatności online. Mimo to wciąż niezbyt chętnie dokonujemy zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Co nas hamuje?

Przyszłość m-commerce

 

Tydzień rozważania „za” i „przeciw”, piętnaście wiadomości wysłanych do sprzedawcy i około trzystu wyświetleń produktu – w podobny sposób wyglądać mogły pierwsze zakupy online wielu Polaków. Zaufać było trudno. Dziś natomiast korzystamy już nie tylko z krajowych sklepów internetowych, ale również z tych zagranicznych. Wydawać mogłoby się zatem, że zaufanie do m-commerce przyjdzie nam w sposób naturalny. Okazuje się jednak, że znów możemy potrzebować czasu.

M-commerce czy zastąpi e-commerce?

Liczba osób dokonujących zakupów w internecie rośnie – tak wynika z raportu “Rynek e-commerce w Polsce” przygotowanego przez Gemius. W 2017 roku aż 53% polskich internautów zdecydowało się kupić coś w sieci. Ta forma robienia zakupów jest dla nas mniej skomplikowana, wygodniejsza, szybsza i tańsza. Najpopularniejszymi produktami zamawianymi przez internet są:

 • ubrania, dodatki oraz akcesoria – 73%
 • książki, płyty i filmy DVD – 70%
 • sprzęt RTV/AGD – 58%

Wciąż jednak opcja “zamów” najchętniej wybierana jest na przenośnych komputerach. Zakupy za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartphone czy tablet deklaruje co prawda aż 47% badanych, ale ta forma jest domeną przede wszystkim ludzi młodych w przedziale wiekowym 15-24 lata. I to właśnie od nich w dużej mierze zależy przyszłość handlu mobilnego.

 

Ekantor.pl

M-commerce – wciąż jest wiele pracy

Osoby korzystające z mobilnych zakupów zwracają uwagę, że największą przeszkodę dla rozwoju m-commerce stanowią niewygodne formularze oraz niedostosowane do urządzeń strony internetowe. Rozwiązanie mogą stanowić aplikacje, ale te posiadają głównie duże marki. W dodatku mogą one ginąć w morzu innych aplikacji, bardziej potrzebnych z punktu widzenia użytkownika. Kolejną barierę dla m-commerce stanowią metody płatności. Polacy zwykle decydują się skorzystać z szybkiego przelewu w serwisie płatności (PayU). Natomiast w przypadku aplikacji nierzadko można spotkać się z koniecznością podpięcia karty kredytowej, a do tej formy wciąż utrzymuje się duży dystans.

 

Polacy otwarci na zmiany

Choć m-commerce rozwija się w Polsce w tempie umiarkowanym, to nie można przekreślić tego sposobu robienia zakupów. Konsumenci mogą potrzebować czasu na zmiany (podobnie jak w przypadku e-commerce), natomiast marki czasu na dostosowanie się do oczekiwań stawianych przez klientów. Już dziś część sklepów dla mobilnych klientów przygotowuje specjalne promocje czy programy lojalnościowe. W niedalekiej przyszłości zakupy mobilne mogą więc stać się codziennością. Świadczą o tym wcześniejsze zachowania Polaków. Jeszcze kilka lat temu uśmiechnęlibyśmy się na myśl, że za chleb w piekarni zapłacimy telefonem, a walutę będziemy wymieniać nie wychodząc z domu. Widząc wygodę, bezpieczeństwo oraz brak dodatkowych kosztów z tym związanych, coraz chętniej decydujemy się jednak na takie rozwiązania.

 

M-commerce wciąż się rozwija i nie można wykluczyć, że za kilka lat statystyki na temat prezentować się będą zupełnie inaczej. A popularne dziś laptopy ustąpią w tej kwestii miejsca smartfonom czy tabletom.

 

Zobacz również:

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Zagraniczne zakupy – czy wciąż są popularne?


26.10.2017 14:55
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000