Losowe wpisy

PREMIE OD BANKÓW

Wielka lista świątecznych promocji w bankach – zapłacą za zakupy, ale pod jednym warunkiem

Dla mamy perfumy, dla taty seria ulubionych kryminałów, a dla żony wymarzony płaszcz (koniecznie “taki uroczy, malachitowy”). Jeżeli listę świątecznych zakupów masz już przygotowaną to znaczy, że połowa sukcesu za ... Czytaj całość

Czy rating Polski jest słusznie zagrożony?

Styczniowa decyzja agencji Standard & Poor’s wywołała falę krytyki ze strony naszego rządu, wzrost niepokoju obywateli o sytuację polityczno-gospodarczą państwa oraz osłabienie waluty narodowej. Czy podczas majowej publikacji raportu kolejnej ... Czytaj całość

Auto z Niemiec – stać Cię na lepsze niż myślisz


Kiedy wiemy, że dane zjawisko jest niezwykle popularne? Wtedy, gdy zaczynają powstawać na jego temat memy. A tych związanych z niemieckimi samochodami nie brakuje. Dobry stan techniczny, wygląd, którego modele wychowane na polskich drogach mogą jedynie pozazdrościć i atrakcyjna cena podtrzymują apetyt na auta zza zachodniej granicy. Czy można jednak zrobić coś, by kupić je jeszcze taniej?

Auta z Niemiec

Piotrek ma 35 lat i w ostatnim czasie w jego życiu wiele się zmieniło. Zmieniło się miejsce pracy – otworzył własny biznes, zmienił się status związku na Facebooku, zmieniło się jego podejście do wielu spraw, jednak jedna rzecz pozostała niezmienna – jego samochód. I choć był zżyty ze swoją starą Audi A4, to musiał przyznać, że nie robiła ona już takiego wrażenia jak dawniej. Postanowił więc kupić nowszy model. A na ten cel przeznaczył 50 tysięcy złotych.

Piotrek nie jest jedyny. Według raportu “Polak w drodze 2.0 – wydatki kierowców” zaprezentowanego przez Santander Consumer Bank, co dziesiąty Polak planuje w tym roku wymianę samochodu, przy czym aż 74% z nich zdecyduje się na samochód używany. Prześledźmy więc historię Piotra by dowiedzieć się jak kupił samochód nie przepłacając za marzenia.

 

Plany motoryzacyjne Polaków

Plany Polaków dotyczące kupna samochodów/ Auto z Niemiec – stać cię na lepsze niż myślisz

 

Samochody używane z Niemiec wciąż popularne wśród Polaków

Na samym początku, nim zdołał jasno określić czego oczekuje od samochodu, Piotrek przeglądał polskie portale z ogłoszeniami. Porównując wyposażenie poszczególnych aut doszedł do wniosku, że nie ma nic za darmo – uśmiechnął się zostawiając ostatnie złudzenia za sobą. Gdy jego wymagania wobec wymarzonej A4 zaczęły się krystalizować, zauważył że tańsze są samochody na zagranicznych “blachach”. I choć koszty rejestracji są wysokie, to pomyślał, że zaoszczędzi, jeżeli sprowadzi auto bezpośrednio z Niemiec. W tym przypadku też nie okazał się być wyjątkiem.

Jak wskazują dane zaprezentowane przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR liczba pierwszych rejestracji samochodów używanych w Polsce sukcesywnie spada. Wysunięcie tezy o tym, że Polacy nie chcą już sprowadzać samochodów z zagranicy byłoby jednak na wyrost. Rynek samochodów importowanych wciąż jest ogromny. W samym maju ilość tych rejestracji wyniosła aż 77 130, a patrząc w szerszej perspektywie widać, że w grudniu 2016 roku zarejestrowano znacznie więcej samochodów używanych niż w poprzedzających miesiącach. Mogło to wynikać z zapowiadanych zmian akcyzowych i chęci nabycia auta nim niekorzystne dla kierowców zmiany weszłyby w życie. Rynek mógł więc w tym czasie przesycić się, co oznacza, że niebawem tendencja z pierwszego półrocza może się odwrócić.

 

Pierwsze rejestracje aut importowanych w Polsce

Pierwsze rejestracje aut importowanych w Polsce/ Auto z Niemiec – stać cię na lepsze niż myślisz

To co niepokoi to wciąż utrzymujący się wysoki wiek samochodów używanych. W okresie od stycznia do maja 2017 sprowadzono 193 228 aut z rocznika 2007 i starszych, a to stanowiło aż 55,1% całości importowanych aut.

 

Audi A4, VW Golf czy Opel Astra – czego szukają Polacy?

Jeżeli zapytali byśmy Piotrka, dlaczego pozostaje tak wierny Audi A4 odpowiedziałby zapewne jedynymi słowami w języku niemieckim, które zna (zawsze zresztą żałował, że nie uczył się tego języka) “Vorsprung durch technik” – tak brzmi hasło reklamowe wspomnianej marki. Producenci samochodów, jak nikt inny zdają sobie sprawę, że sprzedają coś więcej niż pojazd – sprzedają wyobrażenie i marzenia. A niemieckie samochody od zawsze utożsamiane były z niezawodnością, technologią i klasą. Proste slogany w rodzimym języku zdają się tylko to podkreślać.

I to się sprawdza, ponieważ obserwując listę najchętniej importowanych marek trzecie miejsce zajmuje wspomniane Audi, następny na podium jest “Wir leben Autos” Opel, a niekwestionowanym królem pozostaje “Das Auto”, czyli Volkswagen. W dalszej kolejności znalazł się Ford i Renault. Jeżeli skupimy się na konkretnych modelach to pierwszą piątkę również zamykają samochody niemieckich koncernów:

 

Najpopularniejsze modele wśród importowanych aut/ Auto z Niemiec – stać cię na lepsze niż myślisz

 

Mobile de – portal tanich aut

Piotrek, choć wiedział czego chce, to jednak nie miał pojęcia, jak to znaleźć. W dodatku obawiał się, że jego znajomość języka mocno utrudni mu poszukiwania. Z pomocą przyszedł kolega, który sam w zeszłym roku pojechał w okolice Berlina po Garbusa dla żony. Piotrek nie do końca wierzył znajomemu, gdy ten opowiadał mu jakie to wszystko jest proste, ale ostatecznie poprosił o przesłanie adresu strony internetowej, na której ów Garbus został znaleziony.

Wśród osób chcących sprowadzić auto od zachodnich sąsiadów popularnością cieszy się serwis ogłoszeniowy mobile.de . Polska wersja językowa, przejrzyste wyszukiwanie według wielu parametrów, możliwość kupienia zarówno od handlarza, jak i osób prywatnych – to tylko część atutów. Wygodnym rozwiązaniem jest także kalkulator walut przeliczający cenę w euro na złote, tak by orientacyjnie zaprezentować koszty. Orientacyjnie, ponieważ należy zwrócić uwagę na fakt, że licznik korzysta z  kursów referencyjnych EBC, niedostępnych dla indywidualnych klientów.

 

Sprowadzane auta zza granicy + kantor online – ile na tym można zyskać?

Nie będzie przesadą, gdy powiemy, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy Piotrek tylko zobaczył swoją wymarzoną Audi A4 od razu wiedział – albo ta albo żadna inna. Kosztowała dokładnie 12 000 euro, co według kalkulatora na stronie miało wynieść 50 850 złotych. Tyle był w stanie dopłacić (zresztą po cichu liczył, że coś nie coś uda mu się utargować, ale pewności nie miał). Zalogował się do banku i jakież było jego zdziwienie, gdy okazało się, że ta ilość euro będzie go kosztować 53 115,60 zł. To ponad 2 tysiące więcej niż zakładał. I co dalej? Czekać na dodatkowe pieniądze, szukać czegoś tańszego, przecież miała być ta albo żadna inna…

Koszty wymiany walut potrafią zaskoczyć. Rozbieżność pogłębia się wraz ze wzrostem potrzebnych jednostek. W dodatku przy wysokich kwotach pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Wiele osób wymienia gotówkę w kantorach stacjonarnych, a podróżując z “grubym” portfelem narażamy się na kradzież. Co zatem może zrobić Piotrek by nie rezygnować z wymarzonego auta? Skorzystać z Ekantor.pl. Koszt wymiany euro zmniejszy się wtedy do 51 064,80 zł, zatem kwota będzie zbliżona do założonego budżetu. W dodatku takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze, a konto w kantorze przyda się Piotrkowi jeszcze nie raz… w końcu właśnie stawia on pierwsze kroki we własnym biznesie, prawda?

 

 

Auto z Niemiec – jak tanio sprowadzić auto z zagranicy?

Poniżej znajduje się porównanie popularnych modeli aut importowanych do Polski. W zestawieniu znalazły się samochody z 2012 roku, z bogatym wyposażeniem, nieuszkodzone.

 

Porównanie cen

Porównanie cen popularnych modeli/Auta z Niemiec – stać cię na lepsze niż myślisz

 

1 na 10 – tyle Polaków planuje wymienić auto do końca 2017.

Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad sprowadzeniem auta z Niemiec, ale nie chcesz przepłacić, to zajrzyj do nas. Zdaje się, że właśnie rozwiązaliśmy twój problem 🙂

*kursy walut pochodzą z dnia 29.06.2017

 

 


29.06.2017 14:06
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000