Losowe wpisy

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron – kim jest nowy prezydent Francji?

Do 23. kwietnia przedstawiany był przede wszystkim jako jeden z kontrkandydatów eurosceptycznej Marine Le Pen o centrowych poglądach i - wzbudzającym kontrowersje - życiu prywatnym. Jego dość niespodziewane zwycięstwo w ... Czytaj całość
5 sposobów na efektywniejszą pracę

5 sposobów na efektywniejszą pracę i większe zarobki

Szukając sposobów na poprawę sytuacji finansowej, często sięgamy po skomplikowane rozwiązania, pomijając podstawy. Korelacja pomiędzy zarządzaniem czasem, a finansami została dostrzeżona m.in. w polskich przysłowiach. W końcu jak mówi jedno ... Czytaj całość

Beżowa Księga – przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA


Beżowa Księga to specjalny raport o stanie gospodarki Stanów Zjednoczonych publikowany 8 razy w roku, na podstawie danych z 12 różnych dystryktów USA. Publikacja Beżowej Księgi następuje na 2 tygodnie przed spotkaniem FOMC (czyli Federalnego Komitetu do Spraw Operacji Otwartego Rynku). Informacje zawarte w takim raporcie pozwalają ocenić stan gospodarki USA na podstawie zawartych w nim wniosków banku centralnego (FED). Nazwa raportu pochodzi od charakterystycznego koloru jego okładki, a sam raport publikowany jest od 1983 roku.

Kto zbiera dane do Beżowej Księgi?

Dane do Beżowej Księgi zbierają lokalne oddziały FED (dokładnie 12 takich oddziałów). Składają one w tym celu zapytania do ekonomistów, banków oraz menedżerów największych w ich rejonie firm. Takie dane spływają następnie do oddziału centralnego, którego zadaniem jest ich przeanalizowanie i stworzenie spójnego raportu.

Z czego składa się Beżowa Księga i gdzie można ją znaleźć?

Beżowa Księga składa się z 13 części. Pierwsze 12 części to analiza sytuacji ekonomicznej w poszczególnych dystryktach USA, z podziałem na 8 sektorów oraz informacje o wydatkach konsumentów i  sytuacji na rynku pracy, natomiast część 13 obejmuje analizę ogólnego stanu gospodarki całych Stanów Zjednoczonych, stanowiącą swoistego rodzaju podsumowanie poprzednich rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach umieszczono liczne statystyki i wskaźniki, na podstawie których można wysnuć wnioski w kwestii decyzji Banku Centralnego dotyczących polityki pieniężnej.

Beżowa Księga jest dostępna publicznie. Bez problemu można ją odnaleźć korzystając z przeglądarki internetowej, dlatego stanowi ona bardzo przystępne źródło informacji dla osób, które interesują się rynkiem USA, a w szczególności – inwestorów zainteresowanych odpowiednim ulokowaniem swojego kapitału. Choć ukazane w niej dane nie są w stanie udzielić wprost informacji czy warto jest lokować swój kapitał czy należy go wycofać, ale mogą stanowić bardzo cenne wskazówki, które pozwalają na odkrycie pewnych trendów na rynku.


29.12.2015 19:35
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000