Losowe wpisy

karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę Read more

Beżowa Księga – przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA


Beżowa Księga to specjalny raport o stanie gospodarki Stanów Zjednoczonych publikowany 8 razy w roku, na podstawie danych z 12 różnych dystryktów USA. Publikacja Beżowej Księgi następuje na 2 tygodnie przed spotkaniem FOMC (czyli Federalnego Komitetu do Spraw Operacji Otwartego Rynku). Informacje zawarte w takim raporcie pozwalają ocenić stan gospodarki USA na podstawie zawartych w nim wniosków banku centralnego (FED). Nazwa raportu pochodzi od charakterystycznego koloru jego okładki, a sam raport publikowany jest od 1983 roku.

Kto zbiera dane do Beżowej Księgi?

Dane do Beżowej Księgi zbierają lokalne oddziały FED (dokładnie 12 takich oddziałów). Składają one w tym celu zapytania do ekonomistów, banków oraz menedżerów największych w ich rejonie firm. Takie dane spływają następnie do oddziału centralnego, którego zadaniem jest ich przeanalizowanie i stworzenie spójnego raportu.

Z czego składa się Beżowa Księga i gdzie można ją znaleźć?

Beżowa Księga składa się z 13 części. Pierwsze 12 części to analiza sytuacji ekonomicznej w poszczególnych dystryktach USA, z podziałem na 8 sektorów oraz informacje o wydatkach konsumentów i  sytuacji na rynku pracy, natomiast część 13 obejmuje analizę ogólnego stanu gospodarki całych Stanów Zjednoczonych, stanowiącą swoistego rodzaju podsumowanie poprzednich rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach umieszczono liczne statystyki i wskaźniki, na podstawie których można wysnuć wnioski w kwestii decyzji Banku Centralnego dotyczących polityki pieniężnej.

Beżowa Księga jest dostępna publicznie. Bez problemu można ją odnaleźć korzystając z przeglądarki internetowej, dlatego stanowi ona bardzo przystępne źródło informacji dla osób, które interesują się rynkiem USA, a w szczególności – inwestorów zainteresowanych odpowiednim ulokowaniem swojego kapitału. Choć ukazane w niej dane nie są w stanie udzielić wprost informacji czy warto jest lokować swój kapitał czy należy go wycofać, ale mogą stanowić bardzo cenne wskazówki, które pozwalają na odkrycie pewnych trendów na rynku.


29.12.2015 19:35
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000