Losowe wpisy

mdokumenty, blog, rząd, zmiany, Ekantor.pl

Telefon potwierdzi tożsamość – rząd przyjął projekt ustawy w sprawie mDokumentów

Już niebawem Polacy będą mogli zostawić portfele w domu. Rząd przyjął projekt ustawy oraz regulacje, które nie tylko ułatwią dostęp do publicznych e-usług, ale również pozwolą używać smartfonów w celu Read more
kawa, cena kawy, espresso, podróże, Ekantor.pl

Filiżanka kawy – codzienność czy luksus? Czyli o cenie „małej czarnej” na świecie

W miłości do kawy jest ta zaleta, że niezależnie od miejsca na świecie jeżeli poprosisz o espresso to dostaniesz mały, smolisty napój po którym znów chce się żyć. Oczywiście, w Read more

Skarbówka będzie mogła zablokować konta firmowe na 72h


Założenia przyjętego przez Radę Ministrów projektu są słuszne. Ma on przeciwdziałać wyłudzeniom skarbowym. Niestety nowa broń może uderzyć nie tylko w przestępców, ale również w przedsiębiorców.

 

Od tej pory urząd skarbowy będzie miał prawo zablokować rachunek bankowy przedsiębiorcy nawet na 72 h, z możliwością przedłużenia do 3 miesięcy. Jak zaznaczył wicepremier Morawiecki, jest to bardzo ważny projekt, który pomoże w uszczelnieniu systemu VAT.

 

Brak dostępu do środków na rachunku firmowym

Nie można dopuszczać  do sytuacji, by w systemie finansowym dochodziło do nieprawidłowości, takich jak wyłudzanie podatku VAT. I temu właśnie ma pomóc ustawa o STIR. Narzędzie spoczywać będzie w rękach szefa Krajowej Administracji Skarbowej. To on będzie odpowiedzialny za ocenę ryzyka wykorzystywania działalności banków, a także SKOK-ów.

System STIR będzie analizował dane z banków i SKOK-ów (wśród nich znaleźć się mogą dane stanowiące tajemnicę bankową lub zawodową SKOK), a także informacje publiczne przekazane z Centralnego Rejestru Podmiotów – Krajowej Ewidencji Podatników.

W przypadku podejrzenia o to, że doszło do wyłudzeń z wykorzystaniem mechanizmu “karuzeli podatkowej” szef KAS będzie miał prawo zablokować środki na koncie na czas 72 godzin oraz odmówić rejestracji lub wykreślić dany podmiot, jako podatnika VAT.

 

Uczciwi przedsiębiorcy mają powód do obaw

Głos w sprawie zabrała Konfederacja Lewiatan – organizacja biznesowa, która reprezentuje interesy pracodawców zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej. Ich wątpliwości budzi m.in. kwestia blokowania konta, mogąca uderzyć również w osoby będące jedynie współwłaścicielami rachunku. Sprzeciw wywołują również kryteria, na podstawie których przeprowadzana będzie ocena ryzyka.

Kryteria ekonomiczne, geograficzne czy behawioralne w swej istocie oparte są na subiektywnych przesłankach, których ocena zależy w dużym stopniu od doświadczenia w biznesie. Tym samym operacje niestandardowe, związane z zaangażowaniem znacznych środków pieniężnych w ryzykowne inwestycje gospodarcze mogą zostać zidentyfikowane przez szefa KAS jako działania niosące ryzyko wyłudzeń skarbowych, co w konsekwencji może wywołać negatywne skutki nawet w stosunku do uczciwych podmiotów gospodarczych.

Większość nowych przepisów wejdzie w życie po 14 dniach od publikacji.

 

źródła: TVN24BiS, Gazetaprawna.pl


27.09.2017 12:34
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000