Losowe wpisy

ciekawostki walutowe, kryptowaluty, bitcoin, Ekantor.pl

6 ciekawostek walutowych – czy twój komputer kopie kryptowalutę?

Kryptowaluty, wszędzie kryptowaluty. Rynki finansowe oszalały na ich punkcie. Nie da się znaleźć serwisu gospodarczego który by o nich nie mówił. Eksperci wieszczą nadchodzącą zagładę a tymczasem z dnia na Read more
Dźwignia finansowa

Ryzyko walutowe

Zawieranie transakcji w innej walucie, niż ta, którą posługujemy się na co dzień, może w pewnych sytuacjach nieść korzyści i przełożyć się na zyski. Jednak, nie zawsze tak być musi. Read more

5 ciekawostek walutowych, czyli o wanilii cenniejszej niż srebro


Jak co miesiąc, czołowe miejsca wśród informacji finansowych zajmują kryptowaluty i okolice. Na szczęście świat jest wielki i znaleźć w nim można również informacje o rozszerzającej się strefie euro, wenezuelskim kryzysie i lasce wanilii.

17-milionowy bitcoin wykopany

Pod koniec kwietnia 2018 najbardziej popularna kryptowaluta świata pokonała kolejną barierę – jej ilość na rynku przekroczyła 17 milionów. Z praktycznego punktu widzenia nie ma to większego znaczenia. Liczy się jednak aspekt psychologiczny. Bitcoin ma systemowo przewidzianą ilość sięgającą 21 milionów sztuk. W miarę zbliżania się do niej wartość kryptowaluty może rosnąć. Wiadomo bowiem, że najcenniejsze jest to, czego w przyrodzie jest mało.

Bitcoin, kryptowaluta, kryptowaluty, Eknator.pl

 

Goldman Sachs idzie w krypto

Legendarny bank, którego wpływy wykraczają daleko poza strefę finansów, spogląda z rosnącym zainteresowaniem na rynek kryptowalut. Utworzył nawet specjalny zespół mający wprowadzić produkty powiązane z bitcoinem, na przykład kontrakty futures i kontrakty NDF, do swojej oferty. Jak na razie bank nie planuje rozpoczęcia bezpośredniego obrotu kryptowalutami. Zainteresowanie Goldman Sachs bitcoinem momentalnie podniosło wartość tej kryptowaluty o ponad 200$.

W Sofii zapłacimy w euro

Wiele wskazuje na to, że kolejnym krajem który wprowadzi europejską walutę będzie właśnie Bułgaria. Zdaniem tamtejszego premiera Boyko Borissova, proces adaptacyjny powinien być ukończony w przyszłym roku. Euro może być zbawieniem dla bułgarskiej gospodarki, która jest najsłabszą spośród członków Wspólnoty.

Bułgaria, Sofia, euro, Ekantor.pl

Wenezuelska inflacja poza kontrolą

To scena jak z kreskówek: słupki wartości bolivara, wenezuelskiej waluty, spadają tak gwałtownie, że komputery na giełdach nie wytrzymują i ulegają awarii. Rząd ledwo panuje nad sytuacją a kontrowersyjne plany denominacji polegającej na ucięciu trzech zer z każdej kwoty w kraju, które traktowano jeszcze kilka miesięcy temu jako żart, teraz zostają wprowadzone w życie. Podobnym żartem może wydawać się kurs bolivara wynoszący 1: 10-5 U.S. To jeden z tych żartów, z których chyba nikt się nie śmieje.

Waniliowy problem

Jest spora szansa, że niedługo najbardziej ekskluzywne będą lody o smaku… waniliowym. Choć przyzwyczailiśmy się do nich jako pewnego “standardu” sytuacja może się zmienić diametralnie. Za kilogram wanilii płaci się obecnie ponad 600$ – to więcej niż za sztabkę srebra. Winę za taki stan rzeczy ponosi cyklon Enawo, który rok temu zrujnował plantacje na Madagaskarze. Z wyspy pochodziło około 75% światowego surowca, nic więc dziwnego że w obliczu braku dostaw jego ceny poszybowały w górę.

wanilia, cena wanilii, Ekantor.pl


30.05.2018 08:28
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000